Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 102308 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI

Reply #210
Gle jakoga kako noge čuva HI.  :P

tu sam negdje i stao ...

nedavno sam poceo sklapati jos jedno krilce. htio sam poboljsati tezinu, sto bi mi olaksalo i trazenje tezista bez nekog balasta . stavio sam i dosta tanji profil . slika sljedi

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #211
imam nekih tenzija prema atipicnom krilu - tako je uslo u igru tijelo iliti kabina u koju mi napokon stane bez ugurivanja sve zivo . cak sam ubacio i neke diode za recimo nocni let.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #212
razmisljam i o tome da jedan takav poleti sa vode tako da gradnja ide i u tom smjeru . za pocetak idem sa malim pa cemo vidjeti za dalje .

 

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #213
a i godina je takva da malo toga stignem ... uglavnom . plavo krilo lijepo leti, zbog tezista koje je previse otraga furam i nesto olova u nosu tako da bez setupa ima tezinu 167grama. novi je tezine 115grama i ima vecu povrsinu krila.konstrukcija je skroz od balse, dok plavi ima i jelovine dosta - neslomljiv je. novi je prilicno cvrst, nema ugibanja - zadovoljan sam. baterija 3s 460mah i motor i regler tezine su 69grama zajedno . ubrzo cu dovrsiti vjerojatno krilce . pa cu nakon potopa nabaciti neku probu . snimim filmic nadam se . . . zasad tolko . mali ce se zbudit svaki cas, pem jest.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #214
raspon 60cm - zaboravih napomenuti ...

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #215
odlično izgledaju.
bas me zanima kak se ponašaju u letu.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #216
hajmo rec da je budnost dobrodosla. plavi fino leti , manje vise jednom je letil na kanalau .  PLAVI je bio tamo . ostalo tu blizu bistre ... zasada bez snimaca . brzinac je a ja ne letim cesto ... ko da sam litru kave popil . . . zato mislim da ce lagani bijelo zuti imati veci raspon brzina, a ne samo brzinu . bumo vidli

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #217
e ovo mi se doista previse svidja kolega Strong dali imate nacrt u kakvom slucaju ili neku skicu bilo sto ??
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #218
Hvala hvala ... ... sada sam kopirao plavog sa nekim zeljenim izmjenama ( tanji profil, povrsina krila i vise prostora za bateriju ) ... a plavog sam napravio na moru uz film neki  - profil simetrican . bijelo zuti nije cista simetrija - gadjao sam profil koji svi stavljaju na zagija - ali onako iz ruke. na kraju krajeva visina mu je centimetar i pol . ...
upravo sam krenuo vinglece radit ali nesto sam se zakacio za telku . cijeli dan kroviste radim . al ima jos cajta do ponoci . tad sam ipak gotov. 

uglavnom skicu nemam ali ako je bas hitja mogu poradit na tome  ... ili da prvo proba prodje ... ???

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #219
 Ma kolega nije hica tolika barem sam se ja naucio u ovom prekrasnom hobbyu da netreba se zuriti...stoga kad butes imao plan bilo bi lijepo da objavite ga :) i sretno !!!
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #220
E danas se malo letuckalo i doslo do simpaticnih rezultata
moja mrcina od 166cm i 2200mah baterijom u komadu leti 17min sa 9x6 propom
dok crvendac od 120cm i 1600mah baterijom i 7x5 propom leti 8 minuta.
u oba slucaja je bilo agresivno i "samo gas".


ja prezadovoljan....
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #222
hajmo rec da je budnost dobrodosla. plavi fino leti , manje vise jednom je letil na kanalau .  PLAVI je bio tamo . ostalo tu blizu bistre ... zasada bez snimaca . brzinac je a ja ne letim cesto ... ko da sam litru kave popil . . . zato mislim da ce lagani bijelo zuti imati veci raspon brzina, a ne samo brzinu . bumo vidli

Normalno je da leti kad je Plavi  :D
 
Čim malo stegne znam gdje naći dobrog kuhanca ( vina )
 
Pozz Strong, nadam se skorom susretu