Skip to main content

Topic: pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot (Read 4721 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot

googlam ali ima milion raznih varijanti, a moje iskustvo s ovim podrucjem je negdje blizu nule, pa ako moze da mi pojednostavite zivot ...

slazem neki fpv avioncek za letenje oko kuce, zasad ima "celavi" FPV setup (kamera+VTX), a da mi bas ne odleti ako izadem iz dometa 2.4 stanice trebam preporuku za RTH OSD autopilot ... neka jeftinija verzija ... nije problem da ukljucuje ponesto lemljenja, ali ne da provedem vise vremena za kompjuterom i lemilicom nego u zraku ...

avioncek je malo manje od 500gr , 1m raspona, motoric od 100W za lagano letuckanje, tako da ne mogu natovariti ciglu na njega, setup je na 2S  pa bi bilo dobro da i predlozeno rjesenje radi na 2S da ne moram upgrade-ati setup ... ali to se moze promijeniti na 3S ako bude potrebno ...

hvala

Odg: pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot

Reply #1
Moja preporuka apm ili mini apm. Ja osobno imam storm osd koji je jako dobar i radi za sada super sa 1.1 verzijom. Ali sam vidio sta apm radi, i jako mi se sviđaju njegove mogucnosti. Apm mozes naci dosta povoljno cak sam negdje nasao za 45 dolara ukljucnena gps antena bez osd-a a on ti kosta oko 10dolara.. A storm ti je oko 100dolara pogledaj apm na aliexpres i banggood. I da storm ti je plug and play i ima sve sto ti je potrebno. a apm ima posla oko programieanja.

Odg: pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot

Reply #2
Moja preporuka apm ili mini apm. Ja osobno imam storm osd koji je jako dobar i radi za sada super sa 1.1 verzijom. Ali sam vidio sta apm radi, i jako mi se sviđaju njegove mogucnosti. Apm mozes naci dosta povoljno cak sam negdje nasao za 45 dolara ukljucnena gps antena bez osd-a a on ti kosta oko 10dolara.. A storm ti je oko 100dolara pogledaj apm na aliexpres i banggood. I da storm ti je plug and play i ima sve sto ti je potrebno. a apm ima posla oko programieanja.


Haha miso jesam te zarazio apm-om  :D . Nije istina da ima puno posla oko programiranja, bilo tko ko je malo informatički obrazovan može ga podesiti za manje od 3 sata.
A kao autopilot radi savršeno ;) [size=78%] [/size]

Odg: pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot

Reply #3


Odg: pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot

Reply #5
no provest ces sate na PC.


Odg: pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot

Reply #7
moram jos malo progooglat, ako za APM ne treba sve flashati osam puta i traziti software tko zna gdje onda bi to moglo zadovoljiti moje potrebe, ovaj pixhawk mi je fora ali mi nebu radio bez PPM encodera, a to je jos jedan komad eletronike "viska"

... iskreno najsretniji bi bio da je sve na jednoj plocici i samo da ustekam GPS antenu, a da se na PC spaja preko microUSBa koji je na plocici ...


Odg: pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot

Reply #9
Pogledaj i Arkbird, Fyutech, Tornado oni spadaju u relativno manje stelovanja.
Fyutech 115$ cca - mislim da je do 25A jeftinija verzija
Arkbird 140$ ima i u EU skladistu
Tornado 115$ akcija inace 165
http://www.foxtechfpv.com/cyclops-tornado-osd-p-1309.html


naravno ima i storm, dreamflight,pixhawk...


Ako zelis najbolje ( nije jeftino)
Vector 237
RvOSD 299

Odg: pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot

Reply #10
Tornado mi se cini dobra prilika.

Odg: pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot

Reply #11
Ja ti imam storma oko dvije godine. Zadovoljan sam super sa njim hvala bogu do sada ni jedna greska. Svida mi se sto je plug and play stavi u avion kalibriraj žiroskop senzor potrosnje par sitnica i gas u zrak.  Tako da je to moja preporuka.


Odg: pitanje - preporuka za RTH OSD autopilot

Reply #13
hvala svima na misljenju i preporukama ... mislim da cu krenuti za APM iako nije bas plug'n'play ... nadam se da nece ispasti plug'n'pray ...

opcija za storm ostaje zapamcena ali APM sa GPSom dobijem za 40USD (coupon kod WABGRC) plus OSD jos koji sitnis i letim za cca 50USD ... jedino ako mi jos ovi sa carine uzmu postotak ... cak dobivam volju "bacit se u trosak" i uzeti onaj GPS iz linka gore jer je manji od ovog koji dode u paketu sa APM-om ...

jos ovo:
nego kaj bi ovo trebalo znaciti? da oni vise ne preporucaju novim userima da uzimaju APM2.x?? iako me bas briga, jer kad poleti to je to, koliko vidim ima sve potrebne funkcije
... copy/paste
...link: http://dev.ardupilot.com/wiki/supported-autopilot-controller-boards/

APM2.x
APM2 is a popular AVR2560 8-bit autopilot.
Note:
APM 2.6 is compatible with Copter 3.2 and earlier only (to use APM:Copter version 3.3 and later, please purchase a Pixhaw)k. Plane and Rover have full support for APM 2.6 in all existing releases. This board is not recommended for any new users.