Skip to main content

Topic: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC (Read 6068 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

dakle kako naslov kaze ...

obicno sam iz glave pretvorim plocu deprona u neku letecu ciglu, eventualno se poigram vrucom zicom i to je to .. ali gledam sad u Lindingeru dvije tri igracke koje mi se cini da bi se dale pristojno motorizirat pa me interesira cuti glas naroda, cisto onak da vidim kaj netko drugi misli

mogu proci bez shippinga

varijanta prva 650mm: 12EUR
https://www.lindinger.at/en/airplanes/free-flight-und-static-models/multiplex-solius-mini-weiss-rot-wurfgleiter-aus-robustem-epp-formschaum-freiflugmodell
mali EPP modelcek 650mm, imam 1806@2500 motoric i 500mAh 2S bateriju sto mi se cini ok, servace Turnigy neke 4gramske .. bla bla ..

varijanta druga 600mm: 15EURa
https://www.lindinger.at/en/airplanes/free-flight-und-static-models/miniprop-felix-iq60-flexitpor-acrobatic-wurfgleiter-freiflugmodell
cini mi se da je ovakav rep cvrsci

varijanta treca 1200mm, nesto da nije bas u kategoriji s komarcima: 20EUR
https://www.lindinger.at/en/airplanes/free-flight-und-static-models/revell-control-xxl-glider-flame-glider-wurfgleiter-wurfgleiter-freiflugmodell
kvrga stiropora, pojma nemam da li ima ali vjerojatno nema nikakvog karbona u njemu, ali to lako ubacim
naslo bi se i neki motorcek za njega, uglavnom skoro sve mi je na 2S pa bi vjerojatno isao Hextronik 24gr @1700 i 8x4 sa nekom baterijom od 1000mAh

slusam glas naroda???

hvala





Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #1
Ne vidin razloga zašto ne,posebno ovaj zadnji,ali nebi moga bit napravljen za veće brzine
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #2
Isplati se sve što ti je gušt...no mislim da se najviše prepravlja MPX Fox...pogledaj po netu, ja sam isto jednog prepravio i to je vjerojatno model kojeg bi zadnje prodao...mislim da sam cak i napisao bild log na RC groupsima pa potrazi ako te interesiraju detalji...ovdje su slike tog build loga...https://picasaweb.google.com/LFMK159/MPXFox

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #3
Isplati se sve što ti je gušt...no mislim da se najviše prepravlja MPX Fox...pogledaj po netu, ja sam isto jednog prepravio i to je vjerojatno model kojeg bi zadnje prodao...mislim da sam cak i napisao bild log na RC groupsima pa potrazi ako te interesiraju detalji...ovdje su slike tog build loga...https://picasaweb.google.com/LFMK159/MPXFox
Odlično si ga prepravio 8) :) ;) .

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #4
Dati ću odgovor koji se nekima neće svidjeti: po meni se ne isplati konvertirati u RC ! 

Ovi modeli su napravljeni za ff i takvu vrstu igre i zabave; u toj klasi ima hrpa nacrta za "prave", pa dok ga konvertiraš, već si potrošio vremena kao da radiš taj "pravi mini RC".
I da, ne govorim napamet, radio sam konverzije i znam da mi je ta zahebancija uzela nevjerojatno vremena.
Damir

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #5
Pa da,ima takav profil krila koji mu daje veliki uzgon na maloj brzini.
Krilo nije dizajnirano da ga se pogoni,al ako nabaci neki mali lagani i slabi setup,bit ce mu svejedno zabavno  :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #6
Nije baš kod svih slobodnoletećih modela taj slučaj...iz vlstitog iskustva mogu reći da MPX Fox može ići prilično brzo bez neželjenih pojava (npr. penjanje pri WOT)...zato ga valjda tolko i vole prepravljati...
...naravno ima i suprotnih primjera npr. Air Hougs (iz Konzuma) je promašaj za preradu - materijal je obični stiropor i profil krila je neprilagođen za neku ozbiljniju motorizaciju...
Stoga moja preporuka iz prve ruke je ako hoćeš nešto prerađivati onda uzmi MPX Foxa https://www.lindinger.at/en/airplanes/free-flight-und-static-models/multiplex-fox-rot-weiss-wurfgleiter-aus-epp-formschaum-freiflugmodell i možeš od njega napraviti i malu raketu sa 3s batkom, a na 2s će jako lijepo letjeti...model je neuništiv ako napraviš sve što su drugi već uočili da treba napraviti (npr. ojačanje vertikalca ti je obavezno jer u suprotnom puca u korjenu na najtanjem dijelu )...ako staviš motor u nos moraš računati da ćeš lomiti propelere pogotovo ako ga montiraš fiksno (montaža na gumicu znatno pomaže da se ne lome propovi), a kao mu stavljš na leđa motor onda ćeš imati manje problema s pucanjem propova ali računaj da ćeš morati eksperimentirati s kutom potiska + manje je izazovno za smještaj komponenti da dobiješ ispravni CG.
Motorizirani Fox je po meni jako dobar i za učiti letjeti jer je 1. otporan na padove, a s druge strane nije baš da oprašta greške pa tako odmah naučiš što je slom uzgona, što se smije, a što ne (npr. u okret ići bez throttla) ;D .
S druge strane ako hoćeš neki veći model prerađivati ja bi ti savjetovao isto što i Diogen - bolje nešto sam izreži ili kupi neki gotov motorizirani kit.
 
Pa da,ima takav profil krila koji mu daje veliki uzgon na maloj brzini.
Krilo nije dizajnirano da ga se pogoni,al ako nabaci neki mali lagani i slabi setup,bit ce mu svejedno zabavno  :)

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #7
+1 za mpx fox
Sa propom na gumicu je skoro neuništiv, i fino leti

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #8
I na 2s

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #9
mislim, fino leti koliko se moze ocekivati za tako mali model, i pazi kad ode dalje, dosta je sitan :)

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #10
ok, hvala svima

stvarno bi onda mogao tog FOXa probat motorizirat ... kk159 me uvjerio slikama ... poznavajuci sebe nisam to u stanju napraviti tako uredno .. ;)

@kk159: koji je to motoric gore ... izgleda mi slicno kao hextronik koji imam doma 24gramski na 1700Kv i sasvim mi je dobar na mrvicu vecim deproncima ali su tezi jer ih obicno poselotejpiram u cijelosti da se ne trose po travi, grmlju i slicno, a za ovakav avionic sam mislio stavit neki manji motorcek ... ne trebam jurilicu ali tak da se penje bar pod 45stupnjeva ..

toliko je mali da ce letjet po kuhinji bez problema ;)

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #11
Pretežak će ti biti taj motor, treba ti nešto oko 10g...ja sam ovaj stavio (eksperimetirao sam poslje i s nekim drugima ali na kraju sam vratio ovaj): http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5358__18_11_2000kv_Micro_Brushless_Outrunner_10g_.html
...evo nakon par-stotina letova  :D  još je uvijek živ... u zadnje vrijeme su se počeli "čuti" ležajevi no još uvije radi...
ok, hvala svima

stvarno bi onda mogao tog FOXa probat motorizirat ... kk159 me uvjerio slikama ... poznavajuci sebe nisam to u stanju napraviti tako uredno .. ;)

@kk159: koji je to motoric gore ... izgleda mi slicno kao hextronik koji imam doma 24gramski na 1700Kv i sasvim mi je dobar na mrvicu vecim deproncima ali su tezi jer ih obicno poselotejpiram u cijelosti da se ne trose po travi, grmlju i slicno, a za ovakav avionic sam mislio stavit neki manji motorcek ... ne trebam jurilicu ali tak da se penje bar pod 45stupnjeva ..

Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #12
uf taj mi je ovak sa deklariranih 130gr zvuci slabasno ... a na prvu me vizualno podsjetioo na svog "veceg brata" koji izvrsno sluzi ...

zbrajam: baterija 30-35, motor 10-20, esc 10, servaci zajedno 20, vrlo vrlo malo selotejpa na leading edgeu, carbon, zice, prijemnik 5-10 ... to ispadne bez problema 100grama plus avioncek 40 ... pa i moze proc ...
 
najmanje sta imam doma je ovo ... http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42127__AX_1806N_2500kv_Brushless_Micro_Motor_19g_EU_warehouse_.html?strSearch=1806 ... to je bila ideja stavit u neki od ona dva koja sam predlozio na pocetku pisanja ... 19gr ...

ok, hvala svima za misljenje .. bum vidio ...


Odg: kaj mislite, jel se isplati ovak nesto prilagodavat na RC

Reply #14
jel to onaj sa sismiseve delte? a sa cim bus onda ti letio novog depronca, taj mali motoric ti je savrsen za takav avioncek...

ako si polupao lezajeve na motoru ima ih za kupit u lagerosu, a na tom motoru se prilicno lagano promijene, mislim da kineski koje kupis prek neta mogu biti macak u vreci, a za neki manje zahtjevan 3D moze taj motor i sa losim lezajevima posluzit, nevolja tog motora je da su lezajevi vrlo blizu jedan drugome pa su prilikom udarca velika opterecenja i lako se ostete, ali ... kud bi stigli da svi letimo samo savrsene i nove motore na obicnim okokucnim igrackama ...

... imam 1806@2500 koji bu mi posluzio ak odlucim delat ovu konverziju, ovo je sad bilo samo skupljanje tudih misljenja i potraga za inspiracijom, da me netko zainteresira npr kao kk159 sa onim slikama