Skip to main content

Topic: o'sao hobbyking na kiselo (Read 1751 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

o'sao hobbyking na kiselo

psihijatri vele da se ovo zove metoda ventilacije, pa ti bude lakse kad podijelis s drugima, ali mozda nekome dobro dode moje zadnje iskustvo sa HK-a

dakle:

autic 1/18 (https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29978__1_18_Brushless_4WD_Stadium_Truck_w_18Amp_System_EU_Warehouse_.html)
buraz se pozelio igrat s auticima pa evo da bude nesto, a da nije hrpa nofca odmah, ok, igracka ali ne treba doci pokvarena,
dosao sa pokvarenim motorom, jedna faza negdje crkla i ne ide s mjesta ... poslao im YT video di se to vidi i onda ustekam drugi motor koji radi normalno ... nista ... ok, saljem video di se ohmmetrom pogledaju sve faze medusobno ... tek nakon koji dan odgovor da je prihvaceno, pomislim super, ali mos mislit
oni nude:
1) refund 12USD za koji ne mogu kupiti novi motor i platiti shipping
2) da ce sa proizvodacem dogovoriti novi motor jer ga nemaju na skladistu i bla bla
3) nek posaljem nazad da zamijene cijeli autic ... cini mi se da ni drugi nebi bio bolji, samo bi se naplacao shippinga koji je u ovom slucaju do UK i kosta nekih 10EURa ak sam dobro skuzio postare

pitam da mi posalju motor sa skladista koji imaju a odgovara za autic a da za razliku uzmu bonus points

cekam odgovor 6 dana a onda dolazi mail da ce mi ako ne odgovrim na njega za 24 sata zatvorit sve RMA-s jer se ne javljam .. saljem ih mailom u rodnu grudu kinesku, imaju odgovor ;)

danas pi.dim na chatu i dogovorim da nek ipak dogovore taj stock motor kojeg nemaju kod sebe, jer ne zelim bijedni refund s kojim ne mogu nista, ali pazi rok je 2-4tjedna za tu dogovaranciju s proizvodacem ... pa dok doputuje iz Kine ... mozda do ljeta ... sva sreca pa imam rjesenje i autic vozi ...

reklo bi se da Kinezi cekaju da razbijem autic pa im ne mogu poslati na zamjenu, ovaj stock motor niti ne budu dogovorili, a meni bu ostao refund u vrijednosti cca 90% motora bez shippinga


punjac B& pro
https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__76489__Turnigy_B6_PRO_50W_6A_Balance_Charger_Black_EU_Warehouse_.html
ok, djeciji model, ali dolazi sa STORAGE modom na 3.7V po celiji i DISCHARGE modom na 3.0V ... meni se cini da bi normalno bilo da je storage na 3.80-3.85V a discharge bi volio da je ipak iznad 3.0
naravno nema firmware za download koji bi to eventualno rijesio nego samo ako hocu mogu vratit punjac, neisplativo

sva sreca bar je dobro kalibriran, ali ...

Odg: o'sao hobbyking na kiselo

Reply #1
Hrvoje, ne popustaj ni malo. Ja sam imao par puta reklamacije na BG i odmah napises da ne prihvacas nikakvo slanje nazad na svoj trosak jer da je postarina skuplja od robe koju si kupio te da odmah reagiraju jer u protivnom ostavljas los komentar. Da skratim, dobio ispravan komad na njihov racun. Nakon toga, lijepa zahvala i gotovo. Samo ostro za svoje novce. Sretno!

Lp. Sveto


Odg: o'sao hobbyking na kiselo

Reply #2
popustao ili ne od.ebanac na vidiku ...
.. a BG mi je odmah na prvu vratio neke sitne USD kad su mi postari u UK raskopali paket i povadili magnete a meni dostavili samo papir da magneti ne mogu avionom ...

Odg: o'sao hobbyking na kiselo

Reply #3
Digni dispute i na paypalu da budes siguran, ovako ce te zavlaciti dok ne dodje drugi motor (2-3 tjedna), motor naravno nece doci pa ce ti nuditi bonus points.
Preko paypala ako ne rijesite u neko vrijeme dobijes novce nazad.