Skip to main content

Topic: Simprop Fasst kompatibilmi prijemnici, telemetrija MPX (Read 1902 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Simprop Fasst kompatibilmi prijemnici, telemetrija MPX

Ponekad provjerim što imaju novo i naletio sam na ovo:


Giga Scan 9 Vario prijemnik, kompatibilan sa futabom Fasst, a može koristiti Multiplexove telemetrijske senzore.
Obzirom da imam nešto tih senzora to mi izgleda zanimljivo.
Inače MPX ima veliki izbor senzora, sve je dobro dokumentirano, za razliku od futabe.
Možda nekad naprave i Fasstest varijantu.
Cijenom baš nisu povoljni, ali imaju svoje fanove koji ne pitaju za cijenu.



Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Simprop Fasst kompatibilmi prijemnici, telemetrija MPX

Reply #1
I prethodnici iz te Simprop serije su bili vrlo popularni u DE.

Koliko vidim FAST ni ne treba, drugi Gigascan na zemlji i paralelni prijenos. Prikaz na mobitelu i ako applet ima i govorne sposobnosti (još bolje ako prima govornu komandu) stvar postaje jako upotrebljiva.

btw. MSB je u potpunosti dokumentiran (open source) i MPX rado i ažurno odgovara na sva pitanja o protokolu.

Za MPX svijet Soufleur je možda isplatljiviji.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Simprop Fasst kompatibilmi prijemnici, telemetrija MPX

Reply #2
Ako se želiš poigrati sa MPX telemetrijom, dostupna su dva načina.

Android:

Treba ti serial na Bluetooth adapter, Android telefon (samo provjeri ima li mogućnost serial comm over BlueTooth - znam da neki npr. HTC nemaju) uz to i Speech applet za Android - pa imaš glasovnu telemtriju + glasovnu komandu (lijepo pitaš - za neki parametar - a on ti odgovori).

sve info (aplikacija, upute itd)  http://www.ubit-rc.de/



iPhone

Ista stvar za iPhone ali preko WiFi - treba ti serial to WLAN adapter

http://www.imsb.ch/
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Simprop Fasst kompatibilmi prijemnici, telemetrija MPX

Reply #3
Zanimljivo.
Moj M-Link je jedan od prve serije pa je sasvim moguće da nemam gdje uštekat bluetooth (onaj na mc3030 je sigurno bez tog porta, a za ovaj na EvoPro moram provjeriti).
Više mi je to značajno zbog log-a (da ne moram kupovati njihov loger) nego zbog gledanja u aktualne podatke.
Unazad godinu dana su se opametili, dali su specifikacije svog S-bus-a, pa sad ima i senzora i FBL-a koji to podržavaju.
Ali još uvijek imaju čudne ideje, npr.: imaju M-Link prijemnik sa integriranim brushed ESC-om (kome to treba?), ali nemaju mali prijemnik sa recimo 2 servo priključka, telemetrijom, M-Busom i da je još sa dvije antene (nešto kao futabin R6303), a koji bi helikopteraši pa i ja masovno kupovali.


Šteta što se simprop nije odlučio raditi i prijemnike koji su M-Link kompatibilni.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Simprop Fasst kompatibilmi prijemnici, telemetrija MPX

Reply #4
Ma glupo sam napisao - nema BlueTooth na radiu - nego serijski port. To imaš na TX modulu (+ - com) ili na MPX učenik/punjač itd konektoru - onaj 7 polni DIN konektor..



Konverziju serijski/BlueTooth/ ili WiFi radiš sa adapterom koji kupiš. Par $ u Kini, 10akE u EU.


[attachimg=1]


1: Punjač +
2: + sa On/off tipke - ni za boga koristiti za punjač
3: Masa (minus)
4: Izlaz signal - ili ulaz obrtomjer (mislim da više ne postoji za kupiti)
5: Kada se spoji sa 3 (Minus) tada je 4 (Signal) aktivan
6: Slobodno - ne koristi se
7: Kada se spoji na 3 (Minus) 4 postaje aktivan za ulaz obrtomjera.

8: zaboravi - postoji samo zbog povijesti - kupiš 7 polni DIN bez tog pina.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

 

Odg: Simprop Fasst kompatibilmi prijemnici, telemetrija MPX

Reply #5
Bluetooth je prikačen na serijski port na M-Link modulu.
Pogledaj sliku na linku koji si postao.
Prva genercija M-Link modula to nema.


[attachimg=1]


Mislim da ne možeš dobiti telemetriju na DIN-u.
Samo PPM za trainer, ili simulator.
Ovisno o spajanju na onaj pin mase, isti pin služi za serijsku vezu PC-TX.
Ovo sa okretomjerom je vrijedilo samo za mc3030/mc4000, tamo to ima u meniju. Imam shemu ak te to zanima.







Outrage Fusion 50
Futaba T14SG