Skip to main content

Topic: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi (Read 12285 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #15
To smo davnih dana stavljali na protose, ne moze se usporediti sa kompass rjesenjem.
Imamo:
swash folower
-slider ali pricvrscen za osovinu vijkom, kao selna (protos druga varijanta i manje vise svi ostali)
-kao slider ali integriran sa glavom (kao kod 600EFL)
 -u stilu prvih fbl logoa (10) koji su drzali grip linkove (protos prva fbl varijanta)
-kompass i DFC varijanta preko rigidnih grip linkova

Sluzi za gonjenje rotirajuceg dijela swashplatea, drzi fazu konstantnom

Kolko ja znam ta glava DFC nije rigid za razliku od tdr-a?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #16
Može pitanje:čemu to služi? ???
Eto,neznam pa molim neko objašnjenje.

Hvala!

Čemu služi što? Ne kužim pitanje :)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #17
Kak ne kužiš? :(
Iskreno prvi put vidim tu glavu koja se sva klima...
U čemu je fora tog upgrejda?

Ajde,pouči kolegu po rexu!

 ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #19
Kak ne kužiš? :(
Iskreno prvi put vidim tu glavu koja se sva klima...
U čemu je fora tog upgrejda?

Ajde,pouči kolegu po rexu!

 ;D

Našao sam u čemu je fora:

DFC Rotorhead
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #20

E da, drugu glavu nisam uzeo jer ni nema proizvođača osim Goblina da radi takvu glavu. A i ja sam jedan od onih kaj vole imat sve kakti "orginal", jedino ak dio fakat ne opravdava svoju cijenu.


Hmm ima... http://www.heliplane.net/2011/03/tracx-t-rex-500-600-fbl-heads/, htio ja uzeti za 500tku dok me drzalo:)

Da, trackX tj. compass glava je bila prva sa rigidnim linkovima.
Ali mi je bila preskupa tj. rezervni linkovi su bili preskupi da bi se isplatilo.

Neznam koliko su kod Aligna.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

 

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #21
Mislim da ono sto zanima Luxu je ovo:
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #22
Mislim da ono sto zanima Luxu je ovo:

E to! puklo a? I onak... meni nubiju ono... compass kaj za smjer?  :D

I čini mi se da je ta galava dosta visoka, čemu sve?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #23
Nisi čuo za Compass? Zato i letiš Aligna  :D
Compass glave slove za jedne od najboljih glava u klasi
MAK Zapad

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #24
Nisi čuo za Compass? Zato i letiš Aligna  :D
Compass glave slove za jedne od najboljih glava u klasi

Fakat političi odgovor... Da, zato su i tako popularne, viđam ih svuda po netu.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #25
Align je popularan jer je izbio na tržište s jeftinom 450 koja je dobro letila. Do onda su helići bili jako skupi ili smeće. (sjećam se pomame za T-Rexom još na starom flyfreaku, svi su ih uzimali s nekog sajta, extremerc ili tako nešto)
Pogledaj sad, od T-Rexa 450 je bolji Mini Protos, neki vele i Thunder Tiger Mini Raptor, od 250ke je bolji Gaui X2, od 550ke X5, od 500ke Protos, od 600ke skoro svi i tak možemo dalje u nedogled.
Znači, Align je popularan jer u Americi u svakom lokalnom hobi shopu ima dijelova za kupit, imaju jaku promidžbu, puno sponzoriranih pilota, staru slavu, dobru trgovačku mrežu, uglavnom IME, nije popularan zato jer je najbolji.
Compass i Outrage npr. su u istoj cjenovnoj kategoriji, a "bolji" su heliji. Upiši u google "compass or align" ili "compass or outrage", skoro nitko ne zagovara Aligna, OSIM ako nema doma Aligna i nikad nije letio nešto drugo. Ima ekipe koja ima i jedno i drugo, i često kažu: "Otkad sam kupio Compassa, više ne letim T-Rexa" ili slične fore.
To kaj net nije pun Compassa, ne znači da taj heli ne valja.
Isto kak 90% Hrvata misli da su HP laptopi najbolji i bez premca, a ustvari su pri samom dnu u usporedbi s drugima (u istoj cjenovnoj kategoriji)
Da živim u Americi i da u kvartu mogu kupit samo Align, letio bih Align. Ovak živim u pripizdini i svejedno mi je koju marku helija ću letit, jer iovak ionak dijelove moram čekat iz Kine/Amerike/UK
Isto tako je Thunder Tiger živio na staroj slavi Raptora (ustvari je Thunder Tiger također ponudio relativno jeftin heli koji je super letio za to doba, Raptor, ali je i dalje bio relativno skup jer je bio min .30 nitro), pregazilo ih je vrijeme i Align (naravno brushless i LiPo), a nakon toga i ostali, kad su se prilagodili tržištu.
 :)
Nemoj se sad uvrijedit jer ti imaš Aligna i znam da ga jako voliš, ovo nije nikakav osobni napad, već činjenice

ako je tl;dr, imaš tu link na Compass
http://www.compassmodel.com/
MAK Zapad

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #26
Align je popularan jer je izbio na tržište s jeftinom 450 koja je dobro letila. Do onda su helići bili jako skupi ili smeće. (sjećam se pomame za T-Rexom još na starom flyfreaku, svi su ih uzimali s nekog sajta, extremerc ili tako nešto)
Pogledaj sad, od T-Rexa 450 je bolji Mini Protos, neki vele i Thunder Tiger Mini Raptor, od 250ke je bolji Gaui X2, od 550ke X5, od 500ke Protos, od 600ke skoro svi i tak možemo dalje u nedogled.
Znači, Align je popularan jer u Americi u svakom lokalnom hobi shopu ima dijelova za kupit, imaju jaku promidžbu, puno sponzoriranih pilota, staru slavu, dobru trgovačku mrežu, uglavnom IME, nije popularan zato jer je najbolji.
Compass i Outrage npr. su u istoj cjenovnoj kategoriji, a "bolji" su heliji. Upiši u google "compass or align" ili "compass or outrage", skoro nitko ne zagovara Aligna, OSIM ako nema doma Aligna i nikad nije letio nešto drugo. Ima ekipe koja ima i jedno i drugo, i često kažu: "Otkad sam kupio Compassa, više ne letim T-Rexa" ili slične fore.
To kaj net nije pun Compassa, ne znači da taj heli ne valja.
Isto kak 90% Hrvata misli da su HP laptopi najbolji i bez premca, a ustvari su pri samom dnu u usporedbi s drugima (u istoj cjenovnoj kategoriji)
Da živim u Americi i da u kvartu mogu kupit samo Align, letio bih Align. Ovak živim u pripizdini i svejedno mi je koju marku helija ću letit, jer iovak ionak dijelove moram čekat iz Kine/Amerike/UK
Isto tako je Thunder Tiger živio na staroj slavi Raptora (ustvari je Thunder Tiger također ponudio relativno jeftin heli koji je super letio za to doba, Raptor, ali je i dalje bio relativno skup jer je bio min .30 nitro), pregazilo ih je vrijeme i Align (naravno brushless i LiPo), a nakon toga i ostali, kad su se prilagodili tržištu.
 :)
Nemoj se sad uvrijedit jer ti imaš Aligna i znam da ga jako voliš, ovo nije nikakav osobni napad, već činjenice

ako je tl;dr, imaš tu link na Compass
http://www.compassmodel.com/

Neke stvari si ti krivo povezao, mislim... nije da nisi napisao točne stvari, ali nisam ti ja tak emocionalno vezan uz Align, meni je to samo dobar helić u kojem guštam. Nego, što tebe tako jako tera da pišeš toliko teksta, to mene interesira, zašto je to tako bitno?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #27
Opet ti Robi ,
A po čemu je to bolji x5 od 550tke i nije ista klasa manji je
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #28
Valjda ima visak slobodnog vremena ili je u klubu za promociju literarnog izrazavanja :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Ajmo malo prodiskutirati o DFC glavi

Reply #29
He,he ;D! Opet prica koji je bolji a koji losiji. Ma da mi je znat koje su reference za takvu spiku! A ono gle, sve su to igracke......
3 x rc helikopter :P