Skip to main content

Topic: SD team samogradnja (Read 167050 times) previous topic - next topic

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.



Odg: SD team samogradnja

Reply #483
To ti je akrilna boja u spreju brzosušiva, prije staklenja odnosno prije nanošenja epoxy smole na foliju samu foliju obojaš s željenom bojom sačekaš 10-tak minuta da se ista osuši i na tu stranu preko boje nanosiš epoxy i stakleno platno.
Epoxy se dobro zalijepi za boju i kada se poslije vakumiranja stvrdne, boja se odvoji od folije i ostane na površini krila odnosno epoxy smoli.....
Malo sam je poslije savijao i uopče ne puca niti se ljuska, što znači da je u dobrom kontaktu s smolom.....

Odg: SD team samogradnja

Reply #484
https://www.youtube.com/watch?v=zOl8PZPjgRA


Evo i video današnjega testa postojanosti boje na površini epoxy smole pri extremnom  savijanju.
Mislim da u praksi nikada neče biti ovako extremno...
Nova verzija zagiča je danas izvakumirana i obojana.....donja strana zelena boja dok je gornja strana žute boje.....sutra slike kada rastavim kalup....

Odg: SD team samogradnja

Reply #485
Danas zurim doma da sto prije odletim,
pokupim model, stanicu i pravac u polje.
Vadim model i skuzim OSTALA BATERIJA NA PUNJACU !?


Vratio se presarafio servace,
napravio mix da dodavanjem gasa lagano spusta zakrilca proporcionalno gasu,
dodao raspon rejtova, timere,jos malo cicka na nos...


Mozda da i reprogramiram regler na novi simon+break+beacon?

Odg: SD team samogradnja

Reply #486
Naravnoooo, novi fw odmah gore..... :)

Odg: SD team samogradnja

Reply #487
Kako je krenula vija za što manje grama na zagiću i novoj jedralki malo sam se večeras poigrao s predajnikom od 600mw koji sam planirao za zagi racera....
Težina tx iz kutije je 21 gram što nije puno ali može biti upola manje a da se ne naruši izlazna snaga nit domet.
Prvo sam uklonio debeli termo-bužir koji nosi dosta težine a i otežava hlađenje tx-a, zamijeniti ću ga s vrlo tankim i laganim bužirom, skinut ću rpsma konektor i antenu direktno zalemiti na predajnik te samu antenu izvuči iz plastičnoga kučišta i postaviti u bužir....
konačna težina bi trebala biti oko 10 grama...... ;D

Odg: SD team samogradnja

Reply #488
Krilo izvađeno iz vakuma, boja se dobro primila za stiropor i epoxy

Odg: SD team samogradnja

Reply #489
Stiglo jos dijelova.



Odg: SD team samogradnja

Reply #490
Smart lipo odlicno rjesenje za gotovane.
5v za prijemnik i servace,15g (ima i manja), punjenje preko jst baterije, jos i trepce da javi voltazu, jumper za upalit.


Nakon jedno 30min punjenja sam skuzio da nisam sve ustekao. :-)




Odg: SD team samogradnja

Reply #491
Gradnja v2 se nastavlja... Za sada 200grama kada se doda prijemnik i fpv oprema trebalo bi biti oko 230 grama....

Odg: SD team samogradnja

Reply #492
JR zamjenski prijemnik samo 3g, danas vagao.
Jos da skinem papirni omot.

DM4F 4 channel DMSS parkfly receiver
Dimensions: 31mm x 9mm x 17mm
Weight: 3g

Odg: SD team samogradnja

Reply #493
Ne znam kakva je to zaraza?
U zadnje vrijeme se nešto jako pazi na grame!!!  :D

Odg: SD team samogradnja

Reply #494
Aaaa  ne Žele, to je diječja bolest protiv koje smo se Ti i ja cijepili ....a cjepivo je još aktivno...na našu sreću.Pozdrav Vukovaru i Tebi... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes