Skip to main content

Topic: ESC molim pomoć (Read 2765 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ESC molim pomoć

Kupio sam tu na forumu ESC SimonK 30 A od Waraak-a...Jedan ESC mi ne radi dobro... ova druga tri su super svi su kalibrirani, ali jedan zaostaje (kasni ) i slabije vrti motor ..kad zamjenim motor na drugi ESC motor radi normalno. Dali je do ESC-a  ili možda nešto drugo .... Spojeni su na Naze32 kontroler...
Ima li tko  kakvu ideju...

 

Odg: ESC molim pomoć

Reply #1
prvo kontakti.
to ja uvijek najprije pogledam.
Pogledaj kvalitetu spojeva.

Odg: ESC molim pomoć

Reply #2
Proba na kontroleru zamijeniti položaj motora i onda probati
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: ESC molim pomoć

Reply #3
Probao i jedno i drugo taj jedan "kasni" ili uopće ne vrti kako kad...

Odg: ESC molim pomoć

Reply #4
U mene je bio sličan slučaj i problem sam rješio kad sam napravio kalibraciju sva 4 ESC odjednom preko istog kabela (diy kabel 4u1 i direktna kalibracija preko RX bez FC). Probaj i tako....

Odg: ESC molim pomoć

Reply #5
unutar Cleanflighta ili Betaflighta odi na Motor tab, stisni da si upoznat sa rizicima itd (SKINI PROPOVE), i stavi sve motore na max. (2000). Zatim upali batku na letalicu...kada odsvira sve (kalibracija) spusti na motor tabu sve motore na minimum i kalibracija je gotova.


Ako nakon toga ne radi kako stima javi...

Odg: ESC molim pomoć

Reply #6

Hvala na odgovorima... bio do sada na moru pa se nisam bavio dronom ali sad je opet aktualno pa ako može pomoć..

Napravio sam kalibraciju ...Ništa...  sad su došli novi ESC-ovi i novi motori opet kalibracija ali ista stvar....  i dalje motori ne startaju zajedno i ne vrte se podjednako... evo slikica iz cleanflight-a


ovako izgleda kada je stick na jednoj trećini





a ovako kada je do kraja...





za ovu direknu kalibraciju preko RX -a nisam čuo pa ako će pomoći molim možeš pojasniti malo.... kakav je to kabl ikako to riješiti...


Odg: ESC molim pomoć

Reply #7
samo pitanje s moje strane, zasto ti je CPU load 100%?
mozda ga i to muci, upisi u CLI status pa vidi da li je stvarno 100% ili samo GUI issue


kad imas kwod na stolu i tako testiras motore bez propova nikad neces dobiti stvarno stanje stvari
recimo stavi palicu na 20% i tako drzi i vidjet ces da motori i dalje ubrzavaju


kalibracija TX ti je zapravo isto kao i preko CF
palica za elevation na max i upalis dron, kad odsvira svoje na min i to je to, ali meni to nikad nije zapravo uspjelo  :o  pa mozda bolje da ZED podjeli mudrost
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: ESC molim pomoć

Reply #8
Preko palica neces uspjeti, to zaboravi. Mozes preko BLHelija ili preko Cleanflighta/Betaflighta


CPU definitivno ne smije biti preko 30-40%