Skip to main content

Topic: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima  (Read 22126 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #45
Robi, lijepo da si opet tu.....Najbolji si pilot helića ,kojeg ja poznajem a i moj si prijo .... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #46
Ja cu samo reci jedno, kad sam prije nekih cca godinu i pola pocinjao baviti se ovim hobijem, prvo sam si isprintao sve moguce tutorijale koje sam ovdje naso, a i po vanjskim forumima, ukljucujuci i ovaj od Varadera.

Kad nisam naso odgovore i informacije koje sam trebao, onda sam pitao, a tad sam vec imao pojma o cemu pricam, a ne da bubam bezveze.

Medjutim, ljudima se jednostavno neda stisnuti file/print, i tog ce uvijek biti, nema smisla vodit rasprave.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #47
Potpisujem ovo kako je George napisao.
I sam sam početnik i kad sam počeo sa ovim hobijem, prije nekih pola g. (multirotori), nisam znao ništa, al doslovno, ni šta je stanica, prijemnik, fc, esc, ... onaj tko ima volje i stvarno ga ovo zanima, na ovom forumu ima hrpa informacija koje su dovoljne da se nauče osnove.
Ja sam uspio sam uz pomoć ovog foruma i nekih stranih naravno, sastaviti svoj model, sam izradio frame sve posložio i počeo letjeti.
Ako čovjek ima osnove i zapne negdje, sigurno ga nitko neće popljuvati nego će dobiti pomoć kao što sam i sam dobio. Samo treba pretraživati forum, ne odama postavljati pitanja. Toliko od mene.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #48
U principu rješenje su moderirani tutorijali koji su kompilacija tema sa foruma i odvojeni su na stanici od foruma, tipa tutorials, tips and tricks i slično.
To naravno traži određeni trud, koji si uglavnom daju samo rijetki. Ali eto biti će bolje.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #49
Kakav tutorijal si mislio?
Ima tema početnika koju naravno nitko ne čita, a kao drugo ne mozeš napraviti uputstvo tipa kucanskih ili drugih aparata tipa ne radi mi ovo pa tamo pise pogledaj ovo ili ono.
Kako sve ide naprijed tako i ovaj Hobby danas napises ovo a sutra je vec novo, pogledaj samo multirotore, bio je gimbal za kameru na servace, pa onda je ekipa ovdje razvijala korak po korak na motore pomoću (Alexa) pa ovaj kod pa onaj kod, i na kraju napravili posao skidam kapu, bili su prvi i napravili dobru stvar koja se danas ne spomnje. Danas kupis takav gimbal jeftino,
Sutra je pitanje sto ce biti aktuelno.

Ekipa koja je prije nesto razvijala i pisala danas se jednostavno povukla u svoje odaje, ne zamjeram im jer su u nekim situacijama ostali posrani i jednostavno si ne zele dopustiti te situacije. Ostali su rijetki koji i dan danas pišu.
Toliko od mene
Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #50
ja bi uveo paypal i svakom početniku 1 dolar za svako pitanje

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #51
pardon... za svaku novu otvorenu temu

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #52
pa smisao ovakvog foruma bi trebao biti stalna komunikacija i razmjena ideja, a sa vremenom uglavnom sve zastari
što ne znači da ne treba raditi i proučavati nešto što ti je hobi i predstavlja zadovoljstvo

onaj tko očekuje lovorike i hvalospjeve definitivno to neće dobiti na duži rok od svog hobi foruma
i publike koja manje ili više učestvuje u radu istog

eto nadam se, kad uhvatim vremena, napisati nešto korisno o onome što trenutno gradim (bar se nadam)

pozdrav

 ;D

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #53
forum je forum i svatko ima pravo pisati, i kaj sad? kome smetaju početnici netrebaju ni čitat te teme i bok, kaj čemo se sad tu...

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #54
kome smeta 1 klik nemora ni biti tu

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #55
tako je

 ;D

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #56
budi sretan da ima početnika i da svoje znanje nekome možeš prenjeti i nekome pomoči, a ne biti jalan i srdit jer ti teme početnika smetaju, to je jako sebično i nije nikakav uzor drugima a niti tvojoj djeci u budućnosti...

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #57
i može te biti sram...

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #58
???????

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #59
ne tebe...