Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 209819 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #660
Mislio sam lakse mi je namotati kao sto je Dr.Tom uradio jer me je strah da na ovaj nacin pored tezeg motanja ne skinem i lak sa zice.
Nisam nista silio samo sam ga onako malo pokusao odvojiti ali nece ni da mrdne. Pokusacu onda kao i vi takvog kakav je.
Probao sam jedan krak namotati i dosta lose je to ispalo ali se zato moj klinac odusevio kad sam uhvatio jedan kraj zice i pustio da se odmota sam  :D


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #661
A  zasto odvajati od tijela nema potrebe , i meni su stigli motori danas i samo sam ih razviklao a viklanje tek slijedi

ajde kada obaviš viklanje napiši dojmove,
znam da je moguće, ali je teže dobro posložiti namotaje tako

2 vpilic: ja svoje zgrijem pa onda popusti epoxy, ali ako pretjeraš se otopi lak pa ti oteža razviklavanje, pa pripazi na to.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #662
Ok, mislio sam da ne odvajate kuciste motora !
Sto se tice razmotavanje tu nisam imao vecih problema i islo je super i bez zagrijavanja

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #663
pa znam što si mislio,
do sada si samo razviklao motor, to ide bez grijanja jasno, jer lak na žici nije ljepilo, odmota se kako je i namotan. na hladno.
ali sam rekao kada ga previklaš i da radi, da napišeš dojmove o viklanju bez rastavljanja.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #664
Dr.Tom hvala na informaciji idem sad probati.
Evo probao sam ga viklati ovakav kakav je i poludeo sam.
Ja sam inace smiren i stalozen ali ono zavlacenje i slaganje zice kod prvog-drugog-treceg reda me ubi...  :'(
Muka me uhvati kad trebam preci na sledece koleno.
Skinucu sve i zagrejati kao ti.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #665
Prvog sam sprzio :D ali drugo pa musko  8)


 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #666
Dr.Tom hvala na informaciji idem sad probati.
Evo probao sam ga viklati ovakav kakav je i poludeo sam.
Ja sam inace smiren i stalozen ali ono zavlacenje i slaganje zice kod prvog-drugog-treceg reda me ubi...  :'(
Muka me uhvati kad trebam preci na sledece koleno.
Skinucu sve i zagrejati kao ti.

Točno zanm kako ti je tako i ja prvo krenem lagano sve oko a onda kada krene zajebacija onda poludim a još bolje je sve naviklaš spojiš i provučeš a motor se ne vrti ili ne radi dobro pa ajd iz početka sve nanovo.
Nego toni kako to da ti još nisi počeo viklati a reko si da češ polako ali brate nemoj da sada budeš zadnji a mislim da ti imaš najviše postova u ovom terdu ti si ga i stavio.
Trebao bi biti uzor sada ekipi i napraviti ljepi hrvatski tutorijal kako ljepo uredno i bez puno muke naviklati motor.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #667
opet ja sa pitanjima
znači kad se namotaju žice do keaja treba ih sljepit sa epoxy ljepilom?
i da, shema se viklana motor kao da kad gledaš motor odozgora ili je svejedno?

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #668
Dr.Tom hvala na informaciji idem sad probati.
Evo probao sam ga viklati ovakav kakav je i poludeo sam.
Ja sam inace smiren i stalozen ali ono zavlacenje i slaganje zice kod prvog-drugog-treceg reda me ubi...  :'(
Muka me uhvati kad trebam preci na sledece koleno.
Skinucu sve i zagrejati kao ti.

Točno zanm kako ti je tako i ja prvo krenem lagano sve oko a onda kada krene zajebacija onda poludim a još bolje je sve naviklaš spojiš i provučeš a motor se ne vrti ili ne radi dobro pa ajd iz početka sve nanovo.
Nego toni kako to da ti još nisi počeo viklati a reko si da češ polako ali brate nemoj da sada budeš zadnji a mislim da ti imaš najviše postova u ovom terdu ti si ga i stavio.
Trebao bi biti uzor sada ekipi i napraviti ljepi hrvatski tutorijal kako ljepo uredno i bez puno muke naviklati motor.


 Evo Majk, na tvoju izričitu želju... ;D
a) zen meditacija koja uključuje brojalicu i duboko disanje
b) za katolike krunica i kršćanska meditacija
c) za ostale kirurški prsti dr. Toma - na taj način nećete dobiti PTSP pogotovo u ovim kišnim danima
 
lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #669
opet ja sa pitanjima
znači kad se namotaju žice do keaja treba ih sljepit sa epoxy ljepilom?
i da, shema se viklana motor kao da kad gledaš motor odozgora ili je svejedno?

Shema vitlanja ti je AacCBbaACcbB gdje je veliko slovo u smjeru kazaljke na satu a malo slovo suprotno kazaljke na satu, navedena shema ti je za 12 zuba statora. Kopiraš ova gore slova i zaljepiš u http://i.caendle.de/dev/test2/ i dobiš sliku kako motaš pazi da ne fulaš nasuprotni zub smjer vitlanja koji ide istom žicom ja sam fulo pa je motor trzao...
[attachimg=1]
Sve krajeve žica označeni sa EndA,EndBi EndC na kraju se spoje zajedno i zaleme i stave u jako mali termo bužir, na kraju kada se svaki namotaji završe stavim malo brzog ljepila da se žica ne odmota ili 5min epoxy, obavezno si stavim na izlazne žice naljepnice tako da ne zahebem kada zavrsim koji je ulaz koji je izlaz. Upravo krećem sada namatat jedan  8) Obvezno kada se završi motor spojiti na ometar i kada se mejri otpor mora biti jednako na svim izlazima koji god izlaz mjerio. Menij je sada 24Ohma..
[attach=2]
Žicu sam našao u jednom adapteru 0.16, igla kojom namatam je od ljepila za makete gdje sam na početku savio mali termo bužir da mi je drži napeto. Izračunao sam da mi u svaki motor ode 50m žice.
[attach=4]
Izmjerio sam mikrometrom debljinu žice za svaki slučaj i taman ona koju sam tražio u adapteru je ima za 10 motora :D
[attach=3]
Novi motor sa 70 namotaja po zubu

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #670
svaka čast kako je ovo ljepo objašnjeno  ;D  i kako se stvari polako odvijaju na bolje za nas sve  :D
svaka čast :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #671
e to je već nešt konkretnoga, fala ti mini_fly_moriss


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #673
možeš li zaustaviti prstima motor za osovinu dok se vrti preko BLC kontrolera?
3S batka npr