Skip to main content

Topic: JAZZ DDG (Read 33266 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

JAZZ DDG

Specifikacije:

Ulazna voltaža 6v do 8v (max 2s lipo)
Motor output 6v do 8v (max 2s lipo) 6A
Motor type: brushed motor od 1A do 3A, 2 do 7 polova
Signal ulaz 400Hz
Pwm izlaz 8 Khz
Težina 10g do 15g

Direct Drive Gimbal (Jazz DDG) 2

Driver je moguče spojiti na bilo koju pločicu koja podržava kamera gimbal.
Konkretno koristim KK2 zbog ekrana koji dozvoljava fino mjenjanje i podešavanje postavki na livadi.
KK2 je fleshan sa Openaero2 software-om koji u tom slučaju služi za stabilizaciju kamere.
Driver naravno radi i sada bilo kojom drugom počicom tipa multiwii, naza wukong ili nešto treče.
Bitno je napomeniti da pločica služi kao enkoder i mora biti postavljena na os na kojoj je i kamera.
Pločica koja stabilizira kamera gimbal, ne može se koristiti i za letenje.
Driver ima ulaz za napajanje ulaz za 2 signala i izlaz za 2 motora.
Driver djeli jedan mcu koji upravlja sa 2 h-bridge-a koja upravljaju motorima.
Sam MCU je mala tajna i tako će vijerovatno i ostati pošto su sanjega skinute specifikacije
i kada se bude prodavo biti će vijerovatno zaliven u smolu tako da se neče moći otvoriti bez da se
sve ne raspadne a i da ga uspije otvoriti nači će chipove na kojima ništa ne piše.(bojim se kineza) : )
Bez obzira na to cijena ce biti realna. driver će vijerovatno biti oko 390 kn (to još trebam vidjeti sa kolegom koji će ih raditi)
S obzirom da znam da ću biti najjeftiniji uz dobar rezultat ne brine me prodaja toga.
Više me brine proizvodnja koja je ograničena najviše ovom državom jer kod nas možeš kupiti samo gluposti koje nikome ne trebaju
i to po cijeni nerealnoj.
Usporedba djelovi koje bi kupio kod nas s time da ih isto moram naručiti jer ih nemaju na stanju nikada bi koštao 700 kn.
A to su samo djelovi netko to treba i sastavit programirati (zaliti u smolu) : ).
A iz vana procijenite sami ako će cijena biti oko 400 kn.
A da ne kažem da tražimo i jeftiniju varijantu koja radi isto kao i ova sa slabijim MCU i drugim h-bridge.
Pa bi cijena mogla sa vremeno iči još niže i to vierovatno do te mijera da nitko neče ni pomišljati da to radi samo će kupit.
Slična stvar kao i sa multirotorima i elektronikom koštali su kao suho zlato a sada je to smješno.
U ostalom za ovu cijenu nebi ni ja izmišljao toplu vodu nanovo.
 

Evo još jedan video sa zadnjim motorom tj će ostati pošto je lakši za 20g i radi bolje od onoga prije

Jazz Direct Drive Gimbal (DDG)3

Odg: JAZZ DDG

Reply #1
nadam se da će uspjeti deal s HK pa da se krene štancati to u tisućama komada....
povoljno za krajnjeg korisnika, a tebi super jer bi samo pare stizale na račun.

bolje ići tako na masovnije, nek rade vani ako nađeš neki deal, pa makar i manja marža po komadu,
nego da naručuješ u Hr, sklapaš doma, lemiš sam i prodaš npr 7 komada u mjesec dana po bolesnim ciframa i oteliš se dok sve posložiš do kraja...

pogotovo što bi na onaj maasovniji način pomrsio račune raznim drugim igračima koji su pomalo i bahati  ;D

Odg: JAZZ DDG

Reply #2
svaka cast, stvarno fino radi.-..

Odg: JAZZ DDG

Reply #3
Jedino sto moras racunat da ce HK preci preko tebe cim im se ukaze prilika. I nece ti pomoc nikakvi patenti ni autorska prava... Ali sa time i ovako moras racunat, ako se krenes ozbiljno na trzistu pojavljivat, budu te iskopirali.
Budu oni kopirali i ovako i onako.
U to uopče ne sumljam

Odg: JAZZ DDG

Reply #4
Javi se ako trebaš pomoć oko nabavke el.dijelova ili izrade bilo čega...

Odg: JAZZ DDG

Reply #5
Ako ne ciljas bijesno se obogatiti na tome,  ja bi to radio lokalno. Na taj nacin, moze proci i 4-5 godina prije nego jedan primjerak dode do nekoga tko je to u stanju iskopirat i plasirat masovno. U to vrijeme mozes fino zaraditi u svojem okruzju tako da prodas 200-300 komada...
Ali naravno, tesko rec sto je najpametniji put... :)
U svakom slucaju, zelim svu srecu, iako ne sudjelujem u temama vezanim uz ovo, pridruzujem se pohvalama i divljenju hrvatskom know-how-u!

Svakako se slažem. Radi sve tu, ne daj da te Kinezi siluju.

Odg: JAZZ DDG

Reply #6
nije to u interesu kineza,jer da je već bi oni to napravili.
Njima se to ne isplati jer nebi prodali bas dovoljno komada. ;)

Odg: JAZZ DDG

Reply #7
nema poblema.
Ja osobno mislim da jedino ko će u ovoj priči popušit su sve one firme koje su radile gimbale i pordavali servače za masne novce a nisu radili niti približno.
Osobno nikada nisam kupio gimbal a kako stvari stoje niti neču.
Kroz ruke mi je prošlo svašta imao prilike vidjeti i probati iz prve ruke.
Nek kopira tko hoče to je neizbježno prije ili kasnije neko će napravit nešto slično .
Meni je drago da sam ja razbio tj misteri oko toga i konačno svima dokazao da ne treba košta 1000 ili 3000 dolara a da radi bitan je samo pristup i dobra volja.
Onaj tko me duže zna , zna da stalno tulim kako je to sve skupo i kako ne vrijedi niti jednu trečinu toga što naplačuju.
Mene kinez nema šta zeznuti zeznuti će one koji su dizali velike novce na tome i pričali o tome kako da je svemirski brod jer su neupučeni.
Ja ću imati svoju elektroniku i pisati će na njoj JAZZ a kinez kada skopira nek piše JAMATU i dobro.
I opet će svi znati tko je to napravio jer se več svuda piše o ovoj elektronici.
Slična stvar kao i sa Alexmosom čovjek je napravio i sada svi pokušavaju da to naprave međutim rijeti su uspjeli a ti koji su uspijeli nisu se baš izlajali kako to radi nego šute.
 

JAZZ DDG

Reply #8
Najljepša ti dala!

Re: JAZZ DDG

Reply #9
Cestitke na svemu.
Znaci cekamo prodaju ;)

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: JAZZ DDG

Reply #10
Moram odraditi još par testova u zraku da vidim kao to dela.
a onda ćemo vidjeti.
Razmišljam o par sitnih preinaka i ono što još nisam napravio a to je ovjes koji se drži za letjelicu.


Odg: JAZZ DDG

Reply #12
ovo izgleda odlično i sa duck tape trakom...nosač ti ni netreba  :D
Svaka čast. :)

Odg: JAZZ DDG

Reply #13
ma ovo je VRH!

Odg: JAZZ DDG

Reply #14
Evo noviteta za mene.
Danas smo uspijeli dignuti PWM sa 8 khz na 20 khz sa drugim boljim hbridge driverima.
Sada se motori uopče ne čuju tj nema zujanja nikakvog a odziv je još bolji.
Ovih dana ću imati nove drivere pa ću odma napravtit test.
Novi su duplo brži od starih a ni stari nisu bili spori. :)