Skip to main content

Topic: Bixleroljupci, ujedinimo se! (Read 44289 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #150
Evo stiže ljepše vrijeme i sve više prilike za letenje.
Tako se i u meni iz zimskog sna probudio pilot, pa sam krenuo sa nekim preinakama na svom bezbroj puta razbijenom Bixleru 2 i pripremama za letenje.
Pošto letim sa FPV-om, javila se potreba za dodatnom baterijom samo za FPV opremu.
A, svi dobro znamo da je Bixleru najveća mana prostor za bateriju, pa sam odlučio na bočnoj strani napraviti vrata.
Time sam dobio dvije prostorije za teret. Prva, ona bliže nosu aviona se nalazi između dva šarafa koji drže krila, i iskoristio sam ju za novopristigli 9 kanalni Orange prijemnik.
Druga prostorija se nalazi uz rep, ispod motora, a iskoristio sam ju da smjestim LiPo 3S od 2200mAh, koja će napajati FPV.
U nos sam smjestio LiPo 3S od 4000mAh., koja će napajati avioniku. Ali pošto je to mrcina od baterije, morao sam napraviti haubu koja se bočno otvara.
Za sada se CG čini dobrim, pošto je veća pogonska baterija poništila težište baterije za FPV.
Sad čekam da mi stigne veći prop, kako bi mogao ugradit i jači motor kojeg imam doma.
Ali dok to ne stigne, mislim da ću ga sada jedan dan isprobati sa ovakvim setupom i sa stock motorom.
Na slici se vidi da je nos malo popigan :) to je posljedica jednog od onih padova :D





Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #151
Zaaakon, kad cemo ponovno razbijat? :D

 

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #152
Hahahaha :D
Evo za koji dan, ugl ovaj tjedan :D


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #153
eto da se i ja malo hvalim... ;D
Turnigy 9X

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #154
Ooo, cool :)
Vidim i kamericu si zalijepio na nos :)
Samo, neće ti ovaj trokraki prop biti preslab? Sa dvokrakim se bolje ponaša


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #155
Vidi se da je novi.  Nema ni ogrebotine. 
A j***t ga .

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #156
Hehe, upravo to, još nije kršten :D
Moj je višestruko prekrštavan i pun je ožiljaka :D


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #157
ne volim brze modele.. :( ..a trokraka ga tjera sasvim odlicno s original motorom. 8)..jedino je malo bucniji radi mekane trokrake. :-[..a ostecenja nema.. ;). na aerodromu di letimo... sve je sredeno... ;D
Turnigy 9X

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #158
Svaka čast! :D


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk


Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #160
Cool, odlična eskadrila! :)
Gdje letite?


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #161
Aaaa, sad tek vidjeh, Osijek :)
A, vidi se i katedrala u pozadini fotke :)


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #162
Ja sam danas malo stucal Edgea na DIF-u (preniske akrobacije pri prejakom vjetru :D ), naravno, izvadio Bixlera i spalio četiri baterije na punom gasu :D

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #163
Pozz naručio sam bixlera 1.1v ( arf ), može preporuka reglera, naime htio sam kupit od HK blue seriju od 20 ampera sa BEC da li je to dobar izbor? Hvala
Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #164
Pozz naručio sam bixlera 1.1v ( arf ), može preporuka reglera, naime htio sam kupit od HK blue seriju od 20 ampera sa BEC da li je to dobar izbor? Hvala

Uzmi 40/50, vrlo brzo će ti trebat. A i preporuka je odmah staviti 6x4 prop jer se puno bolje ponaša s njim, uz malo veću potrošnju.
Kasnije kada zabriješ na bolji motor, već će sve biti spremno a samo je par dolara razlike.
Ja sam uzeo Plush 40 i za sada odrađuje bez greške, čak i uz sva razbijanja :D