Skip to main content

Topic: FPV-što odabrati? (Read 41835 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #30
Dal je tko nabasao na fake Mobiuse? Lurkam malo po ebayu pošto nije dostupna na HK-u i naletim na ovo

http://www.ebay.com/itm/32GB-HD-Mobius-Action-Cam-Sports-Camera-1080P-Pocket-Camcorder-Motion-Detection-/111559799951?pt=Camcorders_Professional_Video_Cameras&hash=item19f97b748f

sa predobrom cijenom, samo što svako slovo smrdi na fake :D

Iako, gruntam si da naručim, uvijek mogu refund napravit.



I dal mi se isplati dat stotinjak kuna više za 400mV Boscam umjesto 200mV, zlu netrebalo i možda za ubuduće ako budem išao malo dalje?

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #31
Pošto nemogu nigdje dovoljno brzo nabaviti 12V ubec, da li mogu kako iz 4S baterije izvući 3S? Za prvu ruku, dok mi nedođe ubec, da isprobam malo kako sve radi?




Polako stižu stvari za jeftini FPV, nadam se da do sljedećeg tjedna bude sve stiglo. Odlučih probati Quanum DIY jer sve ostalo jače dođe koliko i sveukupni set za FPV. Par slika da se nađe :)



Odg: FPV-što odabrati?

Reply #32
Ako si iz zagreba posudim 3s bateriju da imas za probu?

Kakav bec trebas? Mislim koju voltazu mora pustat van?

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #33
Bilo što između 7 i 14V, da mogu spojit Tx na 4S batku od quada.  Za Rx imam 3S, ali za Tx bi htio izbjeći nošenje još jedne batke u zrak, tj. dodatne težine ako je ikako moguće.


Odg: FPV-što odabrati?

Reply #35
Mislim da nebude radilo :( Al hvala na ponudi. Budem nešto smislio već. Uzet ću batku iz 9x-a lol

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #36
A jebiga!


Odg: FPV-što odabrati?

Reply #38
Ali onda ce mu 3 celije brze istrositi nego cetvrtu!

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #39
Coljo, koliko ti troši FPV a koliko motor na modelu? molim te  :-\

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #40
Znam da nije neka potrosnja transmitera, ali opet kako ce reagirati baterija i regleri na pad napona to neznam!

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #41
Te ćelije će se brže trošit pretpostavljam, al za oatatak quada nebi trebao bit problem osim manje autonomije ak se nevaram?

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #42
meni FPV sustav (kamera i 600mw tx) izvuku 500mA 3s bateriju za oko 40 minuta, pa eto za nekakvu referencu mozda. Mozes se ustekati na balans port baterije na 3S napon, ali nemoj nesto predugo letiti da ne sahranis bateriju. Te celije ce se brze prazniti, globalni pad napona shodno tome.
Lupam, ali ako imas 20 minuta leta inace, mozes sigurno izvuci makar 10 ovako za probu, da si siguran.
Vjerujem da te "svrbi" da probas, samo budi pazljiv da nesto ne krene po zlu :)

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #43


vidim da ste skočili na balans konektor....  :)

a upit je bio:

Pošto nemogu nigdje dovoljno brzo nabaviti 12V ubec, da li mogu kako iz 4S baterije izvući 3S?
Za prvu ruku, dok mi nedođe ubec, da isprobam malo kako sve radi?


napisao sam rješenje koje je dobro,
neće ti uništiti batku niti će model pasti. letit ćeš i guštati se.
ali naravno da nije idealno.
a idealno s obzirom na najmanju masu je 12V stabilno preko UBEC-a. koji ti je na putu kako si napisao.


a to što će ti malo debalansirati ćelije neka te ne brine.
letit ćeš kraće da preveniraš oštećenja, ali pošto je to long time flight stroj od 60 minuta s full fpv opremom i gimbalom...
onda ti ni 45 min ne bi trebalo raditi problem, prije će ti biti zima za prste i lice))

usput, fpv neka ti troši od cca 200 pa do nekih 500mA, a quad oko 15A,
što je 30-70x manje, tj neće ostaviti posljedice na baterije, pošto ćeš ju prije isprazniti motorima nego što će ju debalansirati mini fpv.

+ uvijek možeš letiti s onim buzzerom koji monitorira napon, kao u ovom videu,

85 minutes endurance quadcopter multirotor

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #44
Pupo, vidim da si uzeo quanum set. Odmah na pocetku ti savjetujem da kupis drugu lecu na ebayu, jer su ove koma. Mutne i neke lagano zute, dosta uniste vec ionako losu sliku na tom monitoru.

A po meni je to cijelo kuciste prekratno, odnosno, monitor je ipak i uz lecu preblizu ocima, boli glava. Ja sam uzeo i drugi monitor i produzio kompletno kuciste, razlika nebo i zemlja. Dovoljno ti je samo napravit slijedece, nemoj monitor montirat u kuciste, nego ga montiraj s prednje vanjske strane, jednostavno zalijepi na crnu dvostranu samoljepljivu traku, da zadihta da ti ne ulazi svjetlo.

Leca ti je na ebayu par dolara. One velicine kreditne kartice su premale, ja sam uzeo neku velicine a3 papira, i izrezao ju.