Skip to main content

Topic: Prvi Nitro model! (Read 16103 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prvi Nitro model!

Evo da i ja predstavim svoj prvi nitro model rucne izrade, raspon je 110cm duzina oko 70cm, motor je Enya neznam koliko kubika, prop je za sada 8x6! nije do kraja zavrsen, cim bude probni let prosao idem na farbanje! Evo par slika!

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #1
Dali je to Sporter...?

Svidja mi se... ::)


Odg: Prvi Nitro model!

Reply #3
Za sada sve jos po starom, nisam ga poletio jer mi je se stalno gasio kada skinem grijac sa svijecice, dali je gorivo upitno (HOME MADE) ili svijecica neznam, na tvornickom mi je super radio i nije se gasio ali sam ga potrosio na razrađivanju, prijatelj mi je iz austrije donio tvornicko gorivo, cim odem po njega, probat cu da vidim dali ce se gasiti ako ne ide prvom prilikom u zrak! stize ako bog da i video!

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #4
Za sada sve jos po starom, nisam ga poletio jer mi je se stalno gasio kada skinem grijac sa svijecice, dali je gorivo upitno (HOME MADE) ili svijecica neznam, na tvornickom mi je super radio i nije se gasio ali sam ga potrosio na razrađivanju, prijatelj mi je iz austrije donio tvornicko gorivo, cim odem po njega, probat cu da vidim dali ce se gasiti ako ne ide prvom prilikom u zrak! stize ako bog da i video!

prebogata ti je doljnja igla.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #5
promjeni svječicu ova ti  je  crkla
 
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #6
stiglo mi je gorivo  :P upalio sam motor ali se isto desava, na niskim okretajima se gasi, stelao sam iglu i na bogatiju i siromasniju smijesu, ali svejedno se gasi, znaci da nije bilo do goriva vec je izgleda svijecica vrisnila, kao sto kolega kaze,  e sad je...... gdje kupiti ova je ima oznaku 4 moram sad to rijesiti pa u zrak napokon!

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #7
za 2t motore  koristim os #8, a za 4t os type f svjecice. traju puno duze od svih koje sam do sada probao.

sve nabavljam na ebay-u.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #8
pitaj člana http://www.flyfreak.net/profile/?u=877,
on je od mene uzeo par komada, pa ih možeš dobiti možda već sutra ak padne neki deal, da ne moraš čekati dugo s neta...

http://www.himodel.com/engines/OS_Glow_Plug_A3.html

uglavnom, to su OS 6# A3, HOT, meni se model nije gasio s time i na -2C i na +22C.
pali iz prve i sve 5.  10% nitro gorivo
a nisam neki stručnjak pa da sam izvodio neke magije, jednostavno uz kupovno gorivo i ok svjećicu, manje brige.  :)



Odg: Prvi Nitro model!

Reply #9
stiglo mi je gorivo  :P upalio sam motor ali se isto desava, na niskim okretajima se gasi, stelao sam iglu i na bogatiju i siromasniju smijesu, ali svejedno se gasi, znaci da nije bilo do goriva vec je izgleda svijecica vrisnila, kao sto kolega kaze,  e sad je...... gdje kupiti ova je ima oznaku 4 moram sad to rijesiti pa u zrak napokon!

ako ti je Svjecica vrisnula kako ga mozes uopste pokrenuti ?
ne vidim koliko ti je duga ova Plasticna Cijevka koju si stavio na Auspuh,probaj ju maknuti da vidis kako ce tada ici,
Na Motoru pise Oznaka,kako da ne znas koliko Kubika je
ovaj Servo za gas bilo bi dobro da ti je dalje od Motora !
poz

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #10
koliko košta to gorivo, to je pet litara kanister jel da?

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #11
koliko košta to gorivo, to je pet litara kanister jel da?

Gorivo koje kupis nije jeftino i ako letis intenzivno,osjetit ces,
u Firmama koje prodaju Hemikalije kupis Methanol i Ricinus Ulje,
75% Methanol + Ricinus 25% i vozi Misko ,
vec vise od 50 Godina Letim

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #12
Danas svi koriste sintetička ulja, ali ricinus puno bolje miriši  :D
MAK Zapad

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #13
moj model će biti uskoro gotov, ugrađen mu je motor OS MAX 15 2,5 ccm, kum mi ima nešto nitra pa će mi za prvu ruku dati, kaže da je nabolje da ima oko 15 % nitra u sebi a spominješ da mogu složiti od metanola i ricinusa, to je neka druga kombinacija jel da?

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #14
Nitro ide ibera na tu kombinaciju metanola i ulja
MAK Zapad