Skip to main content

Topic: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela (Read 20174 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Evo i mog modela, napravio sam ga prije cc-a 8-9 godina. Iako je toliko star, samo je jedamput letio, no došlo je do problema sa baterijama i let nije najbolje okončan. Model je kasnije popravljen i poboljšan, ali nikad više ga nisam probao letit. Složen je da leti na 3 kanala, sa fiksiranim flapsevima, jer u to vrijeme si jednostavno nisam mogao priuštiti 4 ili više kanalnu stanicu, pa sam kupio sa 3 kanala.
Model je sve ove godine stajao na jednom jestu, pa je čak kotač postao plosnat od ispod i odbija se ispraviti!  :D

Sve u svemu, avion je u vrlo dobrom stanju, ali imam par stvari na njemu za riješiti;

-kormilo i elevator su napravljeni na socijalan način i drže se samo termo folijom. Kormilo je pogotovo u lošem stanju, jer se folija olabavila, pa mislim da je jedino rješenje skinuti kormilo i složiti ga da se miše na pante. Sad, molim savjet kako to najjednostavnije složiti?

-baterije koje su u trupu su, ako se dobro sjećam, 4x AAA, znači 6V, ali neznam kolko mah. Punjač nemam za takav paket baterija, pa me zanima da li ih mogu puniti preko adaptera, i sa koliko V?

-imam grijač svijećice, ali sam izgubio punjač za njega. Da li svijećicu mogu grijati sa bilo kakvim izvorom od 1,5V?

-ne znam koji uopće motor imam, jer se ne sjećam. Samo znam da je Magnum, ili je 4, 4.5, 5 ili 5.5cc... nisam siguran za kubikažu... Sjećica još radi, ali namjeravam kupiti novu, a ne znam kakva mi treba. Može pomoć oko toga, dakle za Magnum od oko 5cc?

-trebao bih nabaviti gorivo. Opet ne znam kakvo mi treba za taj motor. A i gdje da ga uopće nabavim? Htio bi si sam miješati gorivo, jer mi je to najjeftinije, a i uvijek bi ga imao. Pitanje; di nabaviti metanol? KAkva mora biti smjesa tog goriva? Dal može ići samo metanol i ricinus?

Eto, to je za početak to šta me zanima, pa ako neko zna, nek odgovori.  ;)

Evo i par slika modela;









Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #1
Pante imas na HCu za 20 centi paket, foliju isto.

Stanicu 6 kanala na 2.4GHz isto na HCu za 60$ ili tak nesto.

Ak ti se neda petljati sa gorivom uzmes fino neki brushless set sa reglerom i 2 lipice i bacis se na struju :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #2
Pante imas na HCu za 20 centi paket, foliju isto.

Stanicu 6 kanala na 2.4GHz isto na HCu za 60$ ili tak nesto.

Ak ti se neda petljati sa gorivom uzmes fino neki brushless set sa reglerom i 2 lipice i bacis se na struju :)
Neću naručivati s neta, mislim da ću ipak otić u slo po te sitnice.
A HC je?
Na elektro sigurno neću ići, više volim kad prdi i dimi!  :D
A za gorivo; vi koji ga sami miksate, kakav mora biti sastav za takve motore i di nabavljate sastojke? Dal može ići samo na metanaol + ricinus?

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #3
Pante imas na HCu za 20 centi paket, foliju isto.

Stanicu 6 kanala na 2.4GHz isto na HCu za 60$ ili tak nesto.

Ak ti se neda petljati sa gorivom uzmes fino neki brushless set sa reglerom i 2 lipice i bacis se na struju :)
Neću naručivati s neta, mislim da ću ipak otić u slo po te sitnice.
A HC je?
Na elektro sigurno neću ići, više volim kad prdi i dimi!  :D
A za gorivo; vi koji ga sami miksate, kakav mora biti sastav za takve motore i di nabavljate sastojke? Dal može ići samo na metanaol + ricinus?
Metanol 80 i Ricinij 20 ovaj motor znam ako si ga tada kod poslednjega leta isprao petrolejem ili super za to je MOS-2,
gume su ti od stajanja izgubile oblik,stavi ga na "kloceve" :'(
inace vidi se da si od faha !!
pozdrav

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #4
Pante imas na HCu za 20 centi paket, foliju isto.

Stanicu 6 kanala na 2.4GHz isto na HCu za 60$ ili tak nesto.

Ak ti se neda petljati sa gorivom uzmes fino neki brushless set sa reglerom i 2 lipice i bacis se na struju :)
Neću naručivati s neta, mislim da ću ipak otić u slo po te sitnice.
A HC je?
Na elektro sigurno neću ići, više volim kad prdi i dimi!  :D
A za gorivo; vi koji ga sami miksate, kakav mora biti sastav za takve motore i di nabavljate sastojke? Dal može ići samo na metanaol + ricinus?
Metanol 80 i Ricinij 20 ovaj motor znam ako si ga tada kod poslednjega leta isprao petrolejem ili super za to je MOS-2,
gume su ti od stajanja izgubile oblik,stavi ga na "kloceve" :'(
inace vidi se da si od faha !!
pozdrav
Nisam motor ničim ispirao...
A, di nabaviti metanol? Sam ću miksat gorivo.

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #5
isperi kao prvo motor,uspricaj ili MOS2 ili Petroleja,obavezno


Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #7
ako si iz ZG dođi k nama na kanal.....

imamo vrhunskog majstora za metanolce i vjerujem da je voljan pomoci
(pali na prst motore koje starter ne uspjeva upaliti )

pored toga su još dvojicu koji se dovoljno razumiju

ni jedan od njih nisam ja .... odustao sam od metanola i rasprodao opremu....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #8
Evo danas sam uhvatio vremena i složio kormilo da bude na pante. Sad je kak spada.
Otvorio sam i motor i provjerio u kakvom je stanju. Isprao ga s wd-om, stavio par kapi ulja za finu mehaniku i ručno ga par puta provrtio. Motor je kao nov, jer je imao samo jedan let. S njim nebi trebalo bit problema.
Sutra kontaktiram kolegu, da riješim još par sitnica koje trebam.

I jedno pitanje;
sa kojim naponom i snagom struje trebam puniti bateriju 6V (4 članka po 1,5V 900mah) ?  :-\

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #9
Evo danas sam uhvatio vremena i složio kormilo da bude na pante. Sad je kak spada.
Otvorio sam i motor i provjerio u kakvom je stanju. Isprao ga s wd-om, stavio par kapi ulja za finu mehaniku i ručno ga par puta provrtio. Motor je kao nov, jer je imao samo jedan let. S njim nebi trebalo bit problema.
Sutra kontaktiram kolegu, da riješim još par sitnica koje trebam.

I jedno pitanje;
sa kojim naponom i snagom struje trebam puniti bateriju 6V (4 članka po 1,5V 900mah) ?  :-\

pozdrav, meni tu nešto neštima oko tih baterija. jesu li ti to baterije za prijemnik? koje su oznake na njima, obično su punjive baterije napona 1.2 V po članku, što bi onda za 4 komada trebala biti 4.8V ?  ???

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #10
tako je Matej u pravu si, 1.2 treba da budu inace nesto ne stima kod Kuruze

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #11
Da, baterije su za prijemnik.
Dakle ako normalna baterija ima 1.5V, a punjiva 1.2V, znači da prijemnik može normalno raditi i na 6 i na 4.8V?

Znači, kako da punim beterije za prijemnik, 4,8V?

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #12
koji prijemnik imas,koja oznaka i koji predajnik,kakve aku imas u predajniku,postoje uredjaji to su oni jeftiniji oni rade na 1.5 volti a te nemozes puniti,ovi za punjenje su po pravilu 1.2V daj vise pojedinosti ovdje

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #13
Ma radio je taj prijemnik već na 4,8V bez problema.
Samo se ne sjećam na kakvu se struju pune te baterije. Punjive su, dakle 1,2V svaka. Ne mogu ih puniti pojedinačno jer su zalemljene skupa i zatvorene u smolu, pa ni ne vidim točno koje su, al nebitno.
Predajnik je Hitec Focus 3SS, a prijemnik je original Hitec, došao s tom stanicom. Iako mi na stanici i prijemniku piše Kyosho Airwave Deutschland, al to je taj Hitec Focus 3SS.

Znači, dal da bateriju od 4,8V punim sa 6V?

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #14
za punjenje packova treba i punjac za iste. kako mislis 6V? kakav punjac imas
struja zakon, nitro USTAV