Skip to main content

Topic: Gradnja Hvar-Citabria (Read 14087 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #45
Ma sve je ok i treba leteća maketa imati original oznake inače nebi bila maketa ... A što se tiće petokrake ona je simbol antifažizma i uvjek će to biti ...i nitko to nemože osporiti ...Jbg opet drobimo----
MA ova citabrija je odličan mode i samo neka dugo poživi!!!!

sada veoma lijepo izgleda,bojim se da je krilo osjetljivo,
pratio sam tok gradnje pa mi krilo izgleda Rahiticno !
izlazna narocito,

ako ima LAGANU Ruku da meko slijece bit ce OK

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #46
samo ti se ćini.. ima "d"boks ramenjaču tako da je dovoljno čvrsto ...pokupio mali od mene način gradnje i jako je dobar u tome.....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #47
samo ti se ćini.. ima "d"boks ramenjaču tako da je dovoljno čvrsto ...pokupio mali od mene način gradnje i jako je dobar u tome.....

ucio si u skoli    "u Rukama Mandusica Vuka svaka Puska bit ce ubojita"
pa tako i svaki tvoj Pitomac ce biti dobar modelar-letac

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #48
remenjaca je od jelovih letvica.stric mi je dte letvice tj napravio ih mo mojoj zelji a ujedno je i stolar tako da je odrezao komad sa naj idealnijim godovima kako je rekao i zlatan ubacio sam i box između rebara i remenjace i ti iz jedne i druge strane tako ako neko misli da ce se sklopiti u krila u zraku nek dođe do hvara i nek radi sto god oce ako je slomi ja mu napravim 5 ovakvih citabria a ako ne uspije placa 9 komada janjeta i svi oh odvrtimo na hvar i naravno zalijemo moim vinom koje ce naravno platit test RC-pilot.evo slike koje sam ja imao sablone doduse nisam se ni njih pridrzavao al dobro.nije tesko uzet aceton obrisat ovu zvijezdicu  i stavit na svaki pocetak krakova svoju.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #49
Evo sve spremno za probni let.nadam se da ce proci u redu.tezina je ispala taman 1kg po kuhinjskoj vagi posto je moja digi crkla.ova vaga nije bas tocna jednom kad stavim model bude 900g drugi put 1kg sve jedno jel 900 ili 1kg svakako ja sam skroz zadovoljan sa svime kako je ispalo i sutra ako idem letit vas sigurno obavjestim dali je puklo krilo na slijetanju il u zraku :D :D ;D 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) :D :D :D :D ;) ;) ;)

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #50
svaka cast majstore sretno ,prijemnik je stigao hvala na brzini!!!!

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #51
Citabria poletjela onako kako sam i ocekivao.Dvoumio sam se ocu li poletit ili ne jer je bilo vise od 8 čvorova tarmuntane.cim uspijem snimit nesto stavim video.JEBIGA OBA KRILA NE MJESTU NA SLJETANJU NISU OTPALA LUPING PREZIVILA KOVIT ISTO NEGATIVNI LUPING ISTO STRMU SPIRALU TAKOĐER ZNACI NECE SE RASPAST BAR ZASAD ;D SCHOOL OF Podunaec Zlatan DESIGN 8)

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #52
Bravo majstore!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;) ;) rijeći su suvišne.....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #53
remenjaca je od jelovih letvica.stric mi je dte letvice tj napravio ih mo mojoj zelji a ujedno je i stolar tako da je odrezao komad sa naj idealnijim godovima kako je rekao i zlatan ubacio sam i box između rebara i remenjace i ti iz jedne i druge strane tako ako neko misli da ce se sklopiti u krila u zraku nek dođe do hvara i nek radi sto god oce ako je slomi ja mu napravim 5 ovakvih citabria a ako ne uspije placa 9 komada janjeta i svi oh odvrtimo na hvar i naravno zalijemo moim vinom koje ce naravno platit test RC-pilot.evo slike koje sam ja imao sablone doduse nisam se ni njih pridrzavao al dobro.nije tesko uzet aceton obrisat ovu zvijezdicu  i stavit na svaki pocetak krakova svoju.

dobro je i bit ce bolje,najtezi je prvi korak a njega si uspjesno napravio,
ja sam mislio na IZLAZNU letvicu,ona mi izgledala i suvise tanka,ali ako je Ramenjaca tako cvrsta a ona i nosi SVE !

ostavi zvijezdicu,to ne znaci nista lose,pogledaj po internetu imas ih koliko hoces,ako je samo ona problem,

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #54
gospodine ivane pocetak gradnje je poceo 2004god i prvi model mi je bio husky A1.od tada sem napravio vise modela također i polomio.vec dvije godine gradim na nacin koi mi je g zlatan pogazao jer u moim prijasnjim avioncicima je bilo vise avio spera nego svih drugih materjala a PZD mi je dokazao da model moze letjet bez grama avio spera i na koi nacin radit a i da bude cvrst.mislim da i to vise nemoram ponavljat pa i vidi se cvrstoca pada nakon crasha PZD orlika oso samo nos 3sata posla do ponovnog uzleta.a to sto su modeli laksi do je manja mogucnost lomljena pri kresu.ista sila vuce prema zemli bilo koi model samo sto u vecini slucaja ovaj laksi moze ponovno u zrak a veliki mozda pak na kirurski zahvat ;D

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #55
nadam se da si zadovoljan snagom i brzinom motora, jel gore onaj 1880?

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #56
da radi super snage ko u prici samo nije mi jasno nesto zna zavibrirat i prestane mozda sajbica na osovini ali nema brige uglavnom sve za 10 veliki pozdrav

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #57
provjeri vijke ispod na pločici koja drži nosač/motor, one koji su naopačke, i obavezno stavi sva četiri vijka na nosač/drvo. ak nije to provjeri prop, ak je na gumice/prop saver onda tu nemožeš ništa, osim uvijek dve gumice jer jednu če prerezat. danas sam si na zagija metno takav sa 8x6 (žutom) i malo se podsjetio, oko 130-140 kmh niz vjetar sigurno. zvuk ducted fana...  vidio je i majstor grunf tu igračku od motorića danas i u letu