Skip to main content

Topic: Gradnja Hvar-Citabria (Read 14045 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #15
danas sam stavio sva rebra u centar i poceo raditi nosać krila cim stigne ljepilo pocet cu polako plankiranje krila a potom i trupa.pozdrav

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #16
super izgleda rad majstore :)

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #17
####odlično !! vidim da si u potpunosti savladao taj moj način gradnje i samo naprijed da do Vukovara bude potpuno uigrana u letenju... pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #18
ja se nadam da ce do skupa u vukovaru biti u pitpunost gotova.steta sto sam ostao bez ljepila jer je ruzno vrijeme kisa pada za poludit.danas sam mogao raditi gotovo cjeli dan sto bi bilo vise nego dovoljno za plankiranje trupa i krila.cekam kuma da dođe iz splita pa da mi donese ljepilo meni se ne isplati ic do splita samo za to uzet.pozdrav.

 

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #19
Radi se polako.jos nista neznam sto se tice pogona imam nesto u vidu ali to ce mo kad dođem do toga.Uglavnom raspon je 144cm poletnu težinu ocekujem oko 1kg jos moram plankirati donji dio trupa napraviti horizontalac i vertikalac kad to bude gotovo narucujem foliu i to je to

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #20
ak je ono za to onda če biti brz, imat češ potiska za vertikalno :)  , samo bat da je oko 2000 mAh 20C.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #21
Neka neka nek cupa dobro imam bat od 2200mah 20-30c

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #22
nemam ti di drugdje slike ostavit nego di pripadaju :)
1. motor i sve od njega, osim 3,5mm conektora ženskih jer su zalemljeni na ESC, ak trebaš odlemim ih. orginal nosač koji je stigao je popucao pri stavljanju na motor pa sam stavio sa svog motora. rezerve ležaji, kad org počnu pucketat, oko 6 mjeseci traju, staviš ove, bolji su. rezerve stariji  prop saver pripremljen da ne oštečuje gumicu.
2. nadam se da nečeš nikad trebat ali evo, nema za kupit spare shaft, ovo je moguča zamjena, motor okreneš naopačke, kao turnigy, zbog zeger osigurača, ali imaš 3.17 izlaznu osovinu, dam ti prop saver rabljeni i novi spiner.
ako rastavljaš motor pazi na podloške ispod zegera

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #23
Palo je djelomicno farbanje motor je unutra pokriven krpom.Motor je ovaj iz gornje slike raspon 148cm jos nisam mjerio tezinu ali kad budem izvagao javim ali mislim da nebi trebalo biti vise od 1kg.evo par slika jer nijednu nisam uspjeo slikati kako treba.


Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #25
Da budem iskren uopste nisam zadovoljan s izradom trupa.kupio sam neko kinesko g.... od ljepila koje nikako da zalepi nasilovao sam trup toliko da se uvio bas u onom djelu u kojem nije trebao.dao bi sam sebi ocjenu 2.ako budem zadovoljan s modelom tj letnim karakteristikama raditi cu novi trup.Vertikalac i horizontalac zam zato predvidio da idu na sarafe a ne da se ljepi tako da mogu iskoristiti za drugi trup.cim malo popravim financisko stanje kupujem foliu a do tada ce sve biti spremno za let.Pozdrav iz kisnog Hvara.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #26
dobar je model, budeš već usavršio gradnju. i ja doma imam zbirku nevaljalih ljepila renomiranih proizvođača.
uostalom ja kad vidim model koji mi se sviđa prvo radim probni model pa ak leti onak kak hoču radim isti i tek onda pazim na detalje, još samo da i na model počnem pazit :)

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #27
ako ne mozete preko Diogena nabaviti dobro ljepilo ja cu vam poslati WOOD GLUE - TITEBOND
najvise upotrebljavano ljepilo za gradnju modela i Aviona na zalost u Kroatiji jos uvijek malo poznato,cijena neznatna,zanemarljiva,
Diogen-Damir radi sa njim,koliko znam,ne vezite me za rijec.

pozdrav

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #28
Ma ja sam uzimao super 2000 ali jednostavno sad nisam naletio na to ljepilo i dogodila se pizdaria.u ovom nacinu gradnje stvarno netreba neko iskustvo da bi gradio jer je pzd stvarno nasao idealan i brz nacin za gradnju i pocetnicima i vec iskusnim modelarima.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #29
vidim da se igraš klasičnim načinom gradnje (pohvaljujem... ;) )

uglvnom, ja sam do sad sve lijepil drvofixom i mogu ti reći da balzu drži jako dobro, ali je problem u tome da se plastificira i onda se možeš ...khm...khm... ko ja prilikom obrade i šmirglanja...

sad sam starome maznul poliuretansko ljepilo i mogu ti reći da sam se preporodil... ljepi odlično, viskoznije je od drvofixa pa nema tolikog klizanja površina prilikom pritiskanja, a obrada poslije je mila majka, šmirglaš kak hoćeš... 8)
uglavnom, ovaj vikend idem doma pa budem nabacil koju specifikaciju ljepila ako te znima...
btw mislim da je 750g nekih 70-ak kuna, ali nisam siguran gdi ga je tata kupil...
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna