Skip to main content

Topic: Rc motor od flakserice (Read 42991 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Rc motor od flakserice

Reply #106
Evo i ja sam dao svoju flaksericu tokaru,biti će nas još!


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #108
Napokon upalio i motor od pocket bike-a, još jesenas sam ga počeo slagati, ali sam izgubio volju, mislim da bi ovo trebala biti malo jača mašinica od flakserica  ;D .
47cc pocket bike Rc plane engine
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #109
U orginalu ta mašinica ima 2,5 konjske snage na kotaču motora, pošto ovdje nema getribe, prijenosa, kotača, ima elektronsko paljenje sa promjenjivim kutem paljenja, nema magnet i otvorio sam joj auspuh, vjerujem da bi snaga trebala biti dosta veća, ali vidjeti ćemo.
Fora je što ima anlaser, koji je težak oko 300g, da se skinuti, ali čuva prste.
Kit 70cc sa promjenjivom kompresijom koja se rikta podloškama pod glavom košta 60$ sa shippingom, ako bude sve zadovoljilo, možda se i to bude investiralo :)
Prop bi trebao biti 20x10, ali još se to ne usudim staviti gore, čeka se kolega Denis za pomoć, ako ga žena pusti  :)
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


 

Rc motor od flakserice

Reply #111
Motor složen, čeka samo instalaciju na model. Kolega Denis ponosno pozira pokraj njega :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #113
Dečki svaka čast. Ponukali ste me da i ja nabavim jedan "motorić" od trimera pa da probam. Samo nema postova u ovoj temi već duže vrijeme pa valjda niste odustali? Malo me dovodi u nedoumicu tvrdnja u prethodnim postovima da je avion sa 200cm krilima pretežak za te motoriće. Nije li baš krilo to koje nosi avion odnosno što je veće to bolje. Gledao sam motornu jedrilicu FALCO sa motorom 1.2l raspona krila 14metara koja nosi dva čovjeka bez problema . Ja baš želim napraviti sporoleteči model koji mi neće uteći iz vidokruga ako sekundu zakasnim sa komandom. Ajde ne prekidajte postati svoja iskustva.Pozdrav.

Rc motor od flakserice

Reply #114
Cijeli projekt sam dao Denisu13 da završi :-) , ali su ga očinski porivi malo usporili, motor radi i montiran je u avion raspona 1,8m, a sigurno bude uskoro i prvi let.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #115
Uff, znaci tolka mrcina mora bit :D

Ja sam isto kemijao ovako nesto slozit ali nisam uopce razmisljao da to mora ic na fakat velki avion :)

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #116
Ne znam vaša iskustva ali ja sam pravio male modele od stiropora i nekoliko ih slupao. sada sam napravio neki hibrid glidera sa motorom raspona krila 2metra i uspješno sam ga prizemljio desetak puta. Baterije koristim 2200mah  20C turnigy i dosad najduži let je bio 20min. Zato ću i benzinca napraviti sa minimalno 2.5m krilom. Može sporije letjeti a samim tim imat ću više vremena za greške ispravljati, u letu naravno. Nego ako ima netko od vas sheme za cdi paljenje ono DIY. Vidim da savjetujete skidanje magneta. Poznato mi je koliko "tork" zna uticati na upravljanje pa bih ga rado skinuo.

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #117
To se ne isplati raditi, preveliki posao a ne bude radilo kako treba, na HK paljenje košta 20-ak $


Sent from my iPhone using Tapatalk.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #118
da vidio sam jedno jedino ima 30usd, ima par negativnih komentara pa ne znam.probat ću još negdje naći za kupiti

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #119
To najjeftinije ja koristim i radi odlično
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc