Skip to main content

Topic: Timber 110 (Hangar 9) (Read 7977 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: Timber 110 (Hangar 9)

Reply #31
Stigao posljednji "upgrade" za Timbera... Spinner  8) 8)

Zvezda

Re: Timber 110 (Hangar 9)

Reply #32
Brutalno!
Sve vise slinim na takve modele, makar nisam to nikad letio, samo stiropor :D :D

Re: Timber 110 (Hangar 9)

Reply #33
Nikad nije kasno za prelazak  ;)

Zvezda



 



Re: Timber 110 (Hangar 9)

Reply #39
Čestitam! Super si odradio za prvi put. Osjeti se trema. Svi mi dobro razumijemo eng ali kada treba sloziti smislenu rečenicu onda nastaje blokada. Meni krene fluidnije tek nakon više piva :D Možda nebi bilo loše da si u početku malo pripremiš materijal o kojem planiraš govoriti. Onak bar si stavi na papir neke natuknice o tematici koju želiš pokriti. Npr kada si spominjao serva, mislim da nema potreba citirati svako slovo oznake. Kazes brend i kilazu serva. To je po meni dovoljno. Tocnu specifikaciju mozes navesti u opisu videa.  Ili ubacis kao slajd na pocetku ili kraju videa. Ovak se dovodis u neke glupe scene di se u tom skucenom prostoru pokusavas sagnuti ispod krila da bi djelomicno ocitao oznaku. I recimo kada si pokazivao karbonski prop. Aj nekako si se provukao po njega ali si ga onda isao vracati. Opet izvodis akrobacije. Vidio se 'prekida' ak me kuzis. Ak si ga vec isao pokazati pusti ga odmah negdje sastrane, na stol. Pospremat ces kada zavrsis. Moglo ti se dogoditi da zapens pa srusis model. Ugl prezentacija mora biti fluidna. I da, one natuknice. Osigurat ce ti da imas nekakav redoslijed, kako gradis pricu, i ujedno da se ne izgubis. Svaku natuknicu mozes razvlaciti koliko mislis. ALi bitno je da te vode kao neki sadrzajj na kraju knjige. Ako ih neces strebati na pamet nabavi se malu salabahter plocu koju stavis iza kamere i velikim slovima napises da mozes komotno pročitati. Ne moras pistai memoare ali stavi pet riječi, po kojima ćeš moći ispričati cijelu priču. Mi smo na faksu imali komunikacijske tehnologije di smo za ocjenu drzali prezentaciju. Ako se dobro pripremis ostaje ti samo trema za savladati. ali to kada znas materijal brzo nestane.

Što bi ti još rekao. E da. Ogranicen si prostorom sto ti je minus. Ako već prikazuješ moidel iz više kuteva radije napravi cut, kao što si imao za scenu di prikazuje rep, nego da se provlacis ili mucis muke okrenuti model. Takodjer ak mislis nastaviti snimati moras sredit rasvjetu. Ona neonka iza tebe mi je cijelo vrijeme vadila oči i kvarila kontrast na videu. Rasvjeta, kao i kada radis fotke, uvijek gledaj da ti je sunce iza kamere. Voditelji vjerojatno do kraja radnog vijeka osljepe od rasvjete ali jedino se tako mogu snimiti dobri kadrovi. Ovo što ti radis zahtjeva i dosta produkcije. Ili radi kao braca Petrinčić, bez editiranja.

Vidim i već si na 200 pogleda dobio više komentara nego na neke gledanije snimke. Znači da si na dobrom putu. Ono što sam ti rekao, moraš prezentirati na eng. Probio si i granicu od 1000 subova. Vjerojatno je pomoglo sto te Robert spomenuo.
Sada samo nastavi. Sretno

Re: Timber 110 (Hangar 9)

Reply #40
Da, nakon pregledavanja smo zamijetili identične nedostatke, tako da se slažem sa tobom u potpunosti. I naravno, cijenim tvoje mišljenje i volju da ga podijeliš sa mnom.
Tješim se baš sa tim što si i sam rekao, probijanje leda. Eng je malo zakržljao, ali prvenstveno zbog treme i nedovoljnog pripremanja.
Da, prešao sam 1k pratitelja, ali mi još nedostaje cca 500 sati pregledavanja, a to ću postići sličnim video uradcima baš kao što je ovaj, tako da se planiram bazirat na slične/edukativne snimke.
Što se tiče prostora, zaključio sam da mi je najbolje snimat vani, pošto nemam male modele koje bi mogao vrtit u radioni/podrumu...

U svakom slučaju, hvala ti na svakom savjetu i mišljenju  ;)

Zvezda

Re: Timber 110 (Hangar 9)

Reply #41
Ako budes snimao vani isto pazi na 'rasvjetu'. Kod prezentacije, a i kad letis nemoj letjeti daleko da se kamera muci zumirati i prema suncu. Takodjer i na zvuk. Dok prezentiras pazi da oko tebe lete modeli. Zbog buke. Nastoj dovrsiti pricu prije leta. Jer se kraj motornjaka vise nista ne cuje. Komentiranje tokom leta je isto dobro. Mozes malo opisati manevre itd. Ali moras paziti da se dobro cujes. Mikrofon ili da je kamera odmah uz tebe. Rozolucija na snimkama isto mora biti bolja. Bar 1080p. Jutub navodno reze kvalitetu tak da uplodaj duplo vecu kvalitwtu nego ato misliš postici. Igraj se sa time pa vidi sto dobijes.
Jos nesto. Na pocetku predstavi sebe i svoj kanal. I ukratko par rijeci o svom kanalu. Svaki poznati ima neki svoj slogan. Tipa ona Joshua Bardvel, dronas. Kaze svoje ime i u nastavku you are going to learn something today. To mu je zastitni citat za kanal. Tako mozes i sebi nesto smislit. Ne moras odmah. Nekada vrijeme, neki dogadjaj, komentar izrodi takav 'zastitni znak'. Takodjer sto se tice kamermana. Ak ti je frend, cura, tko vec. Mozda bi si olaksao da ga spomenes u video. Kazes samnom je prijatelj koji ce mi pomoci. Tako da ga bilo kada mozes pozvati blize da snimi neki blizi kadar. Doslovno mu kazes film this. Pogledaj bracu petrincic. Oni to rade skoro savrseno. Tamo u snimci dajes mu signal glavom. Ispalo malo smijesno. Morate unaprijed dogovoriti kadrove da bi on znao sto treba. A to se lako zaboravi. Tak da kada snimas smatraj da skupa pokazujete. A bez ikakve potrebe da ga izlazes 'ispred' kamere, ako zelite zadrzati takvu postavku.  Znaci pomocnik ti je tu. Mislim da ce vam biti tako puno lakse ako slobodno komunicirate.

Re: Timber 110 (Hangar 9)

Reply #42
Da, slažem se sa tobom još jednom 👍👍

Zvezda