Skip to main content

Topic: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive (Read 4117 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Veliki broj modelara drži da je jedan od ''bebavijih'' (zeznutijih) radova,sastavljanje modela koji je u kitu.Međutim nije uvijek tako,najviše ovisi o proizvođaču i cijeni ARF modela.U ''Švagija'' smo Pongra i ja kupili neku opremu a ja sam još uzeo i ovaj potonji model (CMP), i na njemu,do večeras, potrošio cijelo''bogatstvo'' u vremenu i novcu... ::).Da bih skinuo težinu promjenio sam stajni trap(260 g) a kupio CF ,zatim motor T 5055 A ,ESC 80A,Lipo 5000mAh 6S 60-130 C..rekao je Diogen da im  ne vjeruje za C rating...a ni ja..),RX 6 kanala i još mnogo privatnih inovacija,da bi sada sveukupna težina bila 3500g,što je u granicama običnog akrobate,iako je ovaj u skali i profil mu je . NACA 0014..to naglašavam jer ga moraš i letjeti na malo teži način.Javio sam se da ''ubijem''ovu kišnu zimsku večer,a možda nekom bude i zabavno.Uz poštovanje Vaš Mes.
p.s.Najveću radost su mi priuštili servači ''Blue Bird''(analogni) ,koji su uistinu fantastični  ;)
 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #1
Mes ovo super izgleda, kaj je to bila takva folija s crtama ili si to sam radio?
Kad je maiden modela da se uputimo u Split  ;) ;) ;) ;)
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #2
Marjane,folija je već bila (boja),ali za ovo ostalo sam se namučio..za maiden tek u proljeće,snimit ću sve...evo još jedna fotka..
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #3
Vidim da i ti kolega radis mukotrpno!
Krasan model.
Nego, mozda nekaj krivo usporedujem, ali 3500g tezine za model mani od 1500WS. Od cega je napravljen?
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #4
 Ma dobro Stefano,to ti ja malo dodajem dramaturškog kolorita  ::)...jer sam za svaku sitnicu morao čekati prilično vremena...npr motor tri mjeseca(bio na backorderu)  i slično.Trup i kapotaž su napravljeni od staklene vune, letne površine(31 dm2 i wing-loading 95g dm2)od balze.Bio je predviđen za i.c. motor od 0.46 ili četiri takta 0.70..ali sam zaključio da bi bi bio pretežak,pa sam se odlučio za E-drive.A kako će letjeti...to bumo vidjeli na proljeće...hvala na javljanju, Ciao. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #5
Lijep model kolega. Al nemoj čekati proljeće za prvi let. Ovih dana ti je idealno jer ima metar snjiga pa ako i nešto krene u krivom smjeru ne brini...  :D

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #6
Kawasaki,za ''spašavanje'' ovog mamuta,trebati će više od snijega.. :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #7
Pozz Remote,
Koliko potiska ocekujes od tog setup-a?
 ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #8
Pozz Remote,
Koliko potiska ocekujes od tog setup-a?
 ;)
Jučer sam vagao i postavljao CG,te se ispostavilo da trebam dodati 280 g u nos modela.Mislim da je nakon ovog upitno SVE... :'(
Toliko sam uštedio na stajnom trapu,ali onda je rep modela postao ''nepodnošljivo težak'',pa ustvari nisam ništa postigao jer opet u nos treba dodati istu ušteđenu težinu.Što se tiče potiska ,Diogen je napravio izračun,moram potražiti pa ću Ti javiti. ::)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #9
KPatrik,evo Diogenovog izračuna,na kojem mu još jednom zahvaljujem. ;)

''Lipo 6S ,elisa 15x8,ESC 100 A ,dakle kod punog gasa 4 kg kod 7000 o/min,te potrošnja od 60 A .Snaga motora je 1000A (ispod 1400 A ,što dozvoljava proizvođač).'' Damir Sacher.

KPatrik....Živio.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #10
KPatrik,evo Diogenovog izračuna,na kojem mu još jednom zahvaljujem. ;)

''Lipo 6S ,elisa 15x8,ESC 100 A ,dakle kod punog gasa 4 kg kod 7000 o/min,te potrošnja od 60 A .Snaga motora je 1000A (ispod 1400 A ,što dozvoljava proizvođač).'' Damir Sacher.

KPatrik....Živio.
Znaci mogao bi i ja jednoga sebi uzet,imam elisu,bateriju i esc,samo motor fali jer su se na mom motoru magneti odljepili  :)
Stime da i ja svoga trebam izvagati kad ga popravimo ali mislim da je to sasvim dovoljno potiska za F3A model 1.5m raspona,Imam 16x8 i 15x10 elise,80A ESC i 6S 4000mAh bateriju  :)
lp
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #11
KPatrik,reporučam motor Turnigy 5055A (40 dlrs HK)..takav ,sa istim karakteristikama od AXI košta 200 €.. ;D Pozdrav
Mes
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #12
Pozdrav Remote. Fina masina cekamo maiden.
Samo bi ja ovdje stavio fin nitro motor 0.61 jacine  :D :D :D :D :D :D :D :D ;)

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #13
Da ,upravo to...ali sada je kasno,vidjeti ću hoće li uopće doći do maidena..jer je ispao pretežak.. :'(..ali o tom potom...Katana želim ti ugodan boravak i zabavu na sjeveru Europe.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ARF EXTRA 330 L 57''-E-drive

Reply #14
Hvala, nije nam bas zabavno -15 stepeni.  :)