Skip to main content

Topic: Vacuum forming box (Read 5369 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vacuum forming box

Napravia sam gore navedenu kutiju koja pomoću vakuma oblikuje plastićnu foliju oko kalupa i kupia sam grafo folije ali prilikom zagrijavanja folija nije omekšala nego se zategla i na kraju sam dobia bubanj  ::). Milsim da je to ista vrsta plastike kao i plastićna boca.
Radim kaputaž koji je ipak pre velik da bih ga radio u tehnici lonac kipuče vode i boca  ;D
ako je itko radia ili zna gdje i koju plastičnu foliju da uzmem za vakum formiranje (ameri kažu PETG)?
down with the gravity



Odg: Vacuum forming box

Reply #3
Gledao sam neke videje, gdi sa fenom zagrijavaju plastiku na kalup. Kaj to nije izvedivo u tvom slucaju?
Kod mene je problem što se plastika samo zategne u okviru ,a ne omekša što mi treba da bi se formiralo oko kalupa.
down with the gravity

Odg: Vacuum forming box

Reply #4
e, sad, ja sam dobio info da firme koje se bave izradom proteza i ortoza koriste baš takvu vrstu plastike, ova koja se "prilagodi obliku" kad se zagrije

tako da probaj pitati tamo

jedino je problem što "ta" platika sigurno nije namjenjena rc avio modelarstvu, pa je pitanje težine, debljine ploče, itd, bla bla ostalih svojstava, ali ono što je provjereno je da se zagrijana može nalijepiti na nešto "neravno" i ostane u tom obliku

Odg: Vacuum forming box

Reply #5
Gle, tebi je pre velik kaputaz za bocu, ali za bocu od vode od 5 litara ili cak i vise nebi trebalo biti pre veliko... hm ?

Odg: Vacuum forming box

Reply #6
Jednostavno ta tehnika mi ne odgovara jer ima nekoliko detalja na kaputažu, a ionako sam već napravia i kutiju i okvir
mislim da bi moga naći tu plastiku u firmi za izradu reklama ali neznam što da pitam ,a da me lik ne gleda zbunjeno  ::).

Ultralajt je istom tehnikom napravia trup za svog guppy micro sloper-a ali nije navea di je kupia foliju.
down with the gravity

Odg: Vacuum forming box

Reply #7
Aha, sorry onda, mislio sam da ti je samo problem velicine--

Odg: Vacuum forming box

Reply #8
Potrazi polietilin plastiku  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Vacuum forming box

Reply #9
kupiš u baumaxsu prozirnu ploču za krovišta staviš krajeve između letvica i sagriješ na el štednjaku i kad omekša nategneš preko kalupa i obavezno ohladiš vlaznom krpom


Odg: Vacuum forming box

Reply #11
Dali je ovo već netko radio pa da mi može reć iz iskustva?
down with the gravity

Odg: Vacuum forming box

Reply #12
S cime zagrijavas foliju?
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

 

Odg: Vacuum forming box

Reply #13
ima toga na kile mi smo napravili jako puno kabina samo moraš paziti dok navlačiš da ne povučeš previše