Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342062 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #240
Bila je probna montaža kostura da se vidi čvrstoča, a ujedno da se i druge stvari još mogu označiti za izrezivanje, ići će naravno i damper za gimbal koji još uvijek razvijam, zasad ću samo reći da će biti kombinacija gumica i opruga  :) Dobri stari subwoofer zasad koristim za testiranje na raznim frekvencijama, ovdje je banana to što imamo konzolno opterečenje i raspored gumica je ključan za dobar rad, opruge će se korisit za dovođenje platforme u balans. A u slučaju nedaj bože pada cijela platforma bi se trebala odvojit od gumica i tako smanjit štetu mada to nije pravilo. Ovo će biti slim design FPV quada, sva elektronika dolazi ispod šasije, gore idu jedino GPS i baterije. Svaki pojedini elektronički komad će biti unutar svoje alu pregrade.
Napravio sam 3 profila za gimbal koji se mogu mjenjati preko stanice: 1. normalan režim gimbala 2. sa acc kompenzacijom preko fc-a 3. folow acc za roll os 100% za pitch 30%.
Ovo što vidite na slici teži ni punih 400g, ali dobro dolazi tu dosta toga još.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #241
Uskoro baj baj ovim krakovima što se tresu iz kadra:

Testing, testing, testing...

Ovo je isto bio jedan test gdje acc sa fc-a kompenziraju, ali gainovi isto još nisu bili dobro naštimani, također mora se na nazi napravit centriranje tako da jednako pegla sve 4 strane, tj mora se dobiti RC sredina od 1500 inaće peglanje nije centrirano i tu skužim da naza ima blagi dead bend u sredini što nije nikako dobro, ali će se dati izgleda riješiti sa gainovima, uzmite u obzir da je ovo snimano sa postavkama gdje žiroskopi gimbala imaju mali utjecaj tj smanjeni su.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #242
Quad izgleda super. :)

S kojim si gimbalom snimao zadnji movie?

Odg: quad iz Slavonije

Reply #243
RC timer gimbal i pločica fleshana sa Alexmos.
Ovaj quad je bez obzira što je prvobitno namjenjen za snimanje i FPV s GoPro, biti će ga moguće vrlo lako nadogradit na X8 dodavanjem donjih motora, a gore će fala bogu imat dosta mjesta za baterije  :)
ukoliko bude morao danas sutra letjeti s nećim za profi snimanje. Frejm je obnormalno čvrst, ruke se nemogu savit ni milimetar, uvija se jedino malo kod sredine ali to će riješiti pregrade koje se šarafe između gornje i donje ploče.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #244
Imam isto rctimerov gimbal i njihovu pločicu i radi ok. :)

x8 je trenutno u fazi sastavljanja pa ćemo vidjeti kako se ponaša :)


Odg: quad iz Slavonije

Reply #245
Evo mali redizajn hladnjaka za reglere... i opet zaboravio bočne otvore za vezice pa sam ih ručno s proxonom...biti će tu još crtanja...

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #246
Franky full mi se svidja dizajn quada, opako izgleda i jos ovaj karbon daje dodatni štih , daj mi reci ako nije tajna koliko je duzina i sirina quada i koje propove mislis koristiti


Odg: quad iz Slavonije

Reply #248
Širina između osovina motora 58cm, dužina između osovina motora 48cm. Idu T-Motor propeleri 15" 5.5. Iako sam ga malo proširio (radi gimbala) nije kao TBS Discovery, CG i center of trust se podudaraju, gimbal je na malo večem kraku od CG-a i teži 330g, a 800g baterija zato ne mora ići jako nazad, taman se centar baterija poklapa sa zadnjim krakovima kako dolaze u centar.


Franky full mi se svidja dizajn quada, opako izgleda i jos ovaj karbon daje dodatni štih , daj mi reci ako nije tajna koliko je duzina i sirina quada i koje propove mislis koristiti
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #249
sve je to blize kraju majstore he zanimljiva je ta crna kutija na podu  :D
svaka čast :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #250
Nova sigračka kvari današnje planove, a lijep dan ide u prilog, joj kako ću ga posijat negdje  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #251
Nova sigračka kvari današnje planove, a lijep dan ide u prilog, joj kako ću ga posijat negdje  :)

Koji LRS ide uz to, mislim da helical s toliko namotaja ide dalje nego 2.4 od normalnih stanica.
Ii ides na pojacalo?

Odg: quad iz Slavonije

Reply #252
Išao bi na pojačalo i Frsky antenu koju već imam, a imam na OSD-u i prikaz RSSI od futabinog recivera tako da ću moći i taj podatak pratit. Zasad sam se šetao po kući da vidim kako trza tj. ne trza, prebacivanje s jednog na drugi RX ide jako glatko i ne primjeti se, ako se okrečem u krug u drugoj prostoriji ima i po nekoliko prebacivanja između RX-a u sekundi, kad sam se spustio 2 deke s armaturom, znači u podrum, tu su počele trzavice ali se onda da naći položaj helical antene gdje dobije odbijanac sa čistim signalom. Evo za primjer u podrumu nemam uopče signal sa RX-a u naočalama i sa spironet antenom, ali zato ako na naočale stavim helikal uspijem dohvatit odbijanac ali ne sa tako čistom slikom. Rekao bi da su možda za nijansu osjetljiviji reciveri u Duo i još uz to diversity jako dobro pegla one sitne ispade.
Ovo je bio samo test da se vidi da sve funkcionia prije leta, naravno da će se na terenu vidjeti prava situacija, bilo bi jako dobro da taj Duo RX vrati nazad vjeru u 5,8GHz.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: quad iz Slavonije

Reply #254




stigli i slavonci u posjetu. Ovim putem se zahvaljujem na gostoprimstvu i posebno na korisnim savjetima. Motori su odlicni i slavonac leti fantasticno, a tek sta se sve ima u radionici  ??? predobro. Vidimo se opet kad nabavim motore. Ako budes u SB javi se, a i mogli bi jedan dan se zaletit pa bacimo neko druzenje i letenje
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju