Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342058 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

quad iz Slavonije

Reply #316
Odlicno daj malo vise napisi o 4. Firmware jel netko probao na nazi v1. Ja sam jos na 3.14 verzije i zadovoljan sam ali razmisljam o update bar na 3.16
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: quad iz Slavonije

Reply #317
Marko , od sada Mario ima novi nadimak....Windy... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: quad iz Slavonije

Reply #318
Odlicno daj malo vise napisi o 4. Firmware jel netko probao na nazi v1. Ja sam jos na 3.14 verzije i zadovoljan sam ali razmisljam o update bar na 3.16

motor test mi se svidio
laksa aktivacija compass calibracije isto

flight limits je mozda za FPV vise.

radi bez poblema, cak je i gps mod radio na vjetru, ja se inace ne bi usudio upaliti GPS na takom vjetru ali 4tm je posebno hrabar.

DJI RELEASED NAZA-M FIRMWARE 4.00
September 11, 2013
DJI Naza-M firmware 4.00 has been released.

What’s new?

Firmware

Free Ground Station function available without S/N, 16 waypoints supported. (Support the Ground Station on PC or iPAD when using the 2.4G Bluetooth Datalink)
Add Flight limits (Default Max Height is 2000m and Max radius is 2000m).
Add Motor Test function.
Optimize the taking off conditions to meet most requirements of taking off on moving vehicles.
Optimize the conditions to enter into the compass calibration more easily.
 

Software

Add Flight limits in the【Advanced】page.
Add Motor Test function in the【Aircraft】page under the【Basic】page.
 

Manual

Revise the compass calibration description.
Add the Flight limits function.
Add connection diagrams when used with the DJI 2.4G Bluetooth Datalink.
 

Important:

Make sure to reconfigure all parameters and recalibrate the Transmitter in the assistant software after upgrading the firmware, since the upgrade will reset all parameters.
For the PHANTOM users, after upgrading the firmware please download the Phantom Default Configuration Parameters from DJI website and upload them to the Main controller in the assistant software, then reconfigure all parameters and recalibrate the Transmitter.
If users degrade the firmware from the version 4.00 to other versions, please make sure to【Reset Default Parameters】in the【Tools】page, otherwise may weaken the flight performances.
The iOS NM Assistant v1.3.9 should be used with the NAZA firmware v4.00 and the NM Assistant version cannot be degraded (for the iOS App Store only provides the latest version).
 

Notes:

For safety reason, do not use power battery during firmware upgrade.
 

DJI Naza M New Feature Demo

Naza-M New Feature

DJI Naza M New Feature Demo

Odg: quad iz Slavonije

Reply #319
Možeš updejtat nazu v1 na v4.0 firmware, samo pripazi sa postavkama za max visinu i radius, navodno postoji neki bug, za visinu radi dobro ali kada se dođe do max daljine onda tu samo stoji, tj. throtl i yaw radi ali aleron i elevator ne, uglavnom može ga se spustiti ako je ispod čisto za slijetanje ili se može prebaciti u manual i vratiti ga u radius. Malo su to neozbiljno napravili. Pitam se što bi se dogodilo da ga odvezem u manual modu van zadane visine i radiusa i onda upalio GPS, ako postoji netko dovoljno hrabar da to proba???

Evo tu se vodi rasprava: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1995762


Odlicno daj malo vise napisi o 4. Firmware jel netko probao na nazi v1. Ja sam jos na 3.14 verzije i zadovoljan sam ali razmisljam o update bar na 3.16
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis



 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #322
Kod polijetanja s novijim verzijama naze nemorate cimat quad na aleron i elevator (vjerovatno navika od kk2) pa čak ni po vjetru, ako je u att ili gps samo gas preko pola i naza sve odradi  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #323
Haha, ovo je dobro, WINDY opet testira, kad nema vjetra nije zanimljivo

Odg: quad iz Slavonije

Reply #324
Kod polijetanja s novijim verzijama naze nemorate cimat quad na aleron i elevator (vjerovatno navika od kk2) pa čak ni po vjetru, ako je u att ili gps samo gas preko pola i naza sve odradi  :)

Navika od KK2 a i nepovjerenje prema kontrolerima, pogotovo prvo poljetanje.

Odg: Re: quad iz Slavonije

Reply #325
Koliko dugo je letio sa te 3 baterije?

Flight time je kao i naza v1, ali kod prvih letova se ide postelati, provjeriti kako reagira, flight time testovi idu kasnije,
no nema razloga da budu drugaciji od v1/Lite naze, isti motori, iste batke, isti regleri, elise ...

Odg: quad iz Slavonije

Reply #326
Krešo , i Ti si to primjetio.!! ....''All round quad pilot''...  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: quad iz Slavonije

Reply #328
Vjetar je zakon :) :)

Vrijeme leta je oko 10 min. s tim da su batke turnigy po 7 dolara i imaju preko 150 punjenja.

Danas se letilo po još jačem vjetru.
Dobro drži poziciju i dosta stabilno leti, sutra ide zenmuse na njega pa slijede testovi.
Maki vidimo se sutra popodne....

Odg: quad iz Slavonije

Reply #329
Iako ecalc daje prilicno dobre rezultate,
nista ne moze zamjeniti isprobavanje,
4tm mi je posudio 14x4.7 carbon i 15x4 plasticne, iako sam ih vec probao na 3s,
nisam na 4s.

14"
[attach=1]

15" meni najinteresantnije ( jer su najvece sto stanu)

[attachimg=2]

ecalc ( za trenutne 12" )