Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342044 times) previous topic - next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #510
Jedna od ideja mi je bila staviti servoless retract i spustiti VTX kada poleti pa da bude udaljen od quada i ima nezaklonjenu poziciju, no i ovako sam nakrkao grama zica i elektronike a i slijetanje u slucaju kvara bi sve stuklo,
ali mozda jednom i to probam.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #511
Moja ideja je kad staviš ugalj na roštilj, da iznad roštilja letiš sa quadom jedno 2 minute nebili se brže žar napravila.
Nakon toga rešetka, pa na rešetku plodove svinjca
 :)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #512
Jedna od ideja mi je bila staviti servoless retract i spustiti VTX kada poleti pa da bude udaljen od quada i ima nezaklonjenu poziciju, no i ovako sam nakrkao grama zica i elektronike a i slijetanje u slucaju kvara bi sve stuklo,
ali mozda jednom i to probam.

Slažem se da bi još niže dolje pa čak i ispod nogu bilo još bolje jer ga ništa nebi zaklanjalo pa čak ni pod velikim nagibima a bio bi još dalje od elektronike. Sa diversity reciverom su neki propusti u montaži djelomično pokriveni, u praksi mi se taj DUO5800 pokazao kao dosad najbolji reciver, najdalje dosad sam išao do 1.2km i slika je bila bez smetnji, na toj udaljenosti sam več lagano počeo imat problem s komandama (Futaba) ali kad sam podigao stanicu za nekih 20-30cm opet sam dobio puno bolji signal, tako da za let preko 1.2km morao bi si na livadu ponijeti šamlicu pa stati na nju.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #513
Moja ideja je kad staviš ugalj na roštilj, da iznad roštilja letiš sa quadom jedno 2 minute nebili se brže žar napravila.
Nakon toga rešetka, pa na rešetku plodove svinjca
 :)

Morali bi to probat, samo dosta je vjetrovito ispod tih slavonaca pa da nebi žari skupljali po livadi kasnije  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #514
Jedna od ideja mi je bila staviti servoless retract i spustiti VTX kada poleti pa da bude udaljen od quada i ima nezaklonjenu poziciju, no i ovako sam nakrkao grama zica i elektronike a i slijetanje u slucaju kvara bi sve stuklo,
ali mozda jednom i to probam.

Slažem se da bi još niže dolje pa čak i ispod nogu bilo još bolje jer ga ništa nebi zaklanjalo pa čak ni pod velikim nagibima a bio bi još dalje od elektronike. Sa diversity reciverom su neki propusti u montaži djelomično pokriveni, u praksi mi se taj DUO5800 pokazao kao dosad najbolji reciver, najdalje dosad sam išao do 1.2km i slika je bila bez smetnji, na toj udaljenosti sam več lagano počeo imat problem s komandama (Futaba) ali kad sam podigao stanicu za nekih 20-30cm opet sam dobio puno bolji signal, tako da za let preko 1.2km morao bi si na livadu ponijeti šamlicu pa stati na nju.  :)

Na avionu mi je dojadilo stalno pistanje gubitka telemetrije i presao sam na LRS,
na quadu jos nisam isao pre daleko, imam samo jedan LRS prijemnik s 4ch ali mogu PPM sum pa cu kasnije i to probati na quadu, vrijeme mi ne da da letim svaki dan pa ide malo sporije,
moram paziti i na potrosnju, na avionu kada ostanem bez struje imam za jos par 100m glajdanja, na quadu imam  kamen ka zemlji.

S novom 4tm helical mi se popravio FPV range, samo sam zbog blata u polju presao s Zagi XL FPV na quad FPV.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #515
vidio sam ih uzivo  :)....ludi su.. ;D....a sad SREPFlLER....posto si detaljno uhodan u quadove.. 8)...a ti imas dobre avione...pa se ja sada nudim da mi ih doniras.. ;D....rado cu ih prihvatit... :D...i cuvat... ;)
Turnigy 9X

Odg: quad iz Slavonije

Reply #516
vidio sam ih uzivo  :)....ludi su.. ;D....a sad SREPFlLER....posto si detaljno uhodan u quadove.. 8)...a ti imas dobre avione...pa se ja sada nudim da mi ih doniras.. ;D....rado cu ih prihvatit... :D...i cuvat... ;)

Zagije znam da ne volis, Rayana nisi htjeo ni probati,
moze P40 funfighter da malo predjes na brze modele, znam da su tvoji spori?
Mozes dobiti i T-28 ili Sbacha ali treba popraviti.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #518
Quote
Winter Slavonijan FPV meeting mi pada na pamet  :)

Dobra ideja......ajmo dogovorit poziciju i datum......predlažem radi većega izazova da bude bar -10 stupnjeva :)

Može koji dan između Nove Godine i Tri Kralja..........

Quote
bolje Winter ČRP meeting!
   ...   ČRPR (rakija) disciplina treba biti obvezujuća a dio s letenjem AKO.....

Pozdrav svima i molim prijedloge.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #519
Možda nedjelja 5.1.2014.?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: quad iz Slavonije

Reply #521
vidio sam ih uzivo  :)....ludi su.. ;D....a sad SREPFlLER....posto si detaljno uhodan u quadove.. 8)...a ti imas dobre avione...pa se ja sada nudim da mi ih doniras.. ;D....rado cu ih prihvatit... :D...i cuvat... ;)

Zagije znam da ne volis, Rayana nisi htjeo ni probati,
moze P40 funfighter da malo predjes na brze modele, znam da su tvoji spori?
Mozes dobiti i T-28 ili Sbacha ali treba popraviti.

..da ti se zahvalim...Varadero mi se javio...a u cetvrtak cu pokupit model.....nazvo bi te mobitelom...al kratak sam s bonom...pa ti se na ovaj nacin zahvaljujem...
Turnigy 9X

Odg: quad iz Slavonije

Reply #522
http://www.youtube.com/watch?v=9tg7S6QIHck

S malo kasnjenja evo i kratkoga videa prvih letova malog x8 slavonca....
Nije biran setup nego sam ga napravio od onoga sto je ostalo u furdi od prijašnjih gradnji. :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #523
Samo da napomenem to je s umanjenom snagom,
smanjen je stick scalling i ubacen D/R na throttle jer je bio pre jak,
ima preko 8 kg potiska na punom gasu ( 1-1.2 kg po motoru negdje).