Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342278 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #571
Elise 12x5.5 nisu stigle? :o
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: quad iz Slavonije

Reply #572
Ej sry a jel ide taj frsky modul u turnigy 9x i 9xr ? nemogu nigdje nac..

Odg: quad iz Slavonije

Reply #573
Elise 12x5.5 nisu stigle? :o

Sutra stizu.

Local Date and Time   Country   Location   Event Type   Extra Information
25.11.2013. 23:50:00   SWEDEN   SINGAPORE   Send item abroad (EDI-received)      
17.12.2013. 13:59:53   CROATIA   ZAGREB 10003   Receive item at office of exchange (Inb)      
17.12.2013. 19:26:46   CROATIA   ZAGREB 10003   Insert item into domestic bag      
18.12.2013. 9:14:00   CROATIA   31200 Osijek KRT   Receive item at location      
18.12.2013. 10:55:23   CROATIA   31200 Osijek KRT   Send item to domestic location      
18.12.2013. 14:49:04   CROATIA   Valpovo   Receive item at delivery office   


 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #575
Hvala puno! Bum i ja nrucil! jer nije bas isto 60mw i 100mw..samo neznam koja je razlika u tim antenicama?

Odg: quad iz Slavonije

Reply #576
Hvala puno! Bum i ja nrucil! jer nije bas isto 60mw i 100mw..samo neznam koja je razlika u tim antenicama?

Svuda dobijes po malo, na kraju se skupi, ako vec nemas frsky modul preporucam novi,
meni se kod frskay najvise svidja sto pisti kada signal ispada, a i radi odlicno.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #578
Evo još malo slika frsky modula i antena.
Detaljnije slijedi dok malo uredim tekst :) :) :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #579
4tm dali imaš neku ideju za moju futabu, naime njezin domet sa R6308SBT diversity reciverom je do 1.5km, ali ni ne trebaju mi neki bjesni kilometri, bio bi sretan s 2km, na predajnoj strani sam isprobao druge antene ali bez ikakvih pomaka na bolje, na prijemnoj strani nisam ništa još probao, možda bi se tu nešto dalo doradit i koje antene bi tu bile najbolje za iscjedit još jedno pol km?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #580
Quote
jer nije bas isto 60mw i 100mw..samo neznam koja je razlika u tim antenicama?

Naravno da 60mw i 100mw izračene snage nije isto ali ne ide izračun dometa linearno s povečanjem izlazne snage predajnika.
Može se reći da ovih 40mw više možda generalno povečava domet 20-30% što nije previše ali zato osigurava veču stabilnost linka na normalnim udaljenostima pogotovu u RF nečistom okružju kao što je gradska sredina gdje je mnoštvo wifi i druge opreme koje rade u ISM-bandu(2.4ghz) i slično.
Još nešto malo izračene snage u eter ili tzv.eirp snaga može se podići upurabom drugih antena na predajnoj strani kao što su Franklin ant, slot ant, omni ant, quad ant, biquad ant, panel ant, i dr.
Podrazumijeva se ako podižemo pojačanje antene da smanjujemo njezin dijagram zračenja pa treba paziti ili isto uvažavati pri letenju(postoji mogučnost izlaska iz snopa i gubitak modela-ako nema fail safe :)).

Konkretno novi x8r prijemnik frsky modula ima antenu izrađenu u microstrip tehnologiji koja ima određene prednosti u odnosu na sve gore navedene antene(dakako i loše strane).
Jedna od prednosti je svakako bandwidth ili širokopojasnost uz minimalne promjene karakteristika antene od vanjskih utjecaja kao što je ;vlaga, blizina metalnih dijelova frame, elektromagnetska polja od reglera motora i sl, prolazak modela blizu velikih objekata itd................
Samo plastično kučište antene osigurava minimalni utjecaj okoline na antenu-može se postaviti bliže frame pogotovo ako nije metal ili karbon(g11,pvc,drvo,stiropor bez problema)
Kod starih prijemnika tehnički ispravno bilo bi postaviti antene što je dalje moguće od frame i pod kutom od 90 stupnjeva.....
U prosjeku antene za ovakav tip prijemnika koji se koriste u amaterskoj i profi uporabi u prosjeku imaju pojačanje ili dobit od 6 do 9 dbi.
Tip antene kao na slici u postu prije, ima niski kut zračenja pa je i to jedan od važnijih parametara zašto se koriste u zrakoplovnoj telemetriji.

Profi zahtijevi kod besposadnih letjelica kažu da uvijek jedna strana minimalno mora imati kružnu ili kombinaciju vertikalne i horizontalne polarizacije antene-preporuka zrakloplov.(u našem slučaju H i V varijanta)

dosta pisanja idem u podrum...... ;)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #581
Quote
4tm dali imaš neku ideju za moju futabu, naime njezin domet sa R6308SBT diversity reciverom je do 1.5km, ali ni ne trebaju mi neki bjesni kilometri, bio bi sretan s 2km, na predajnoj strani sam isprobao druge antene ali bez ikakvih pomaka na bolje, na prijemnoj strani nisam ništa još probao, možda bi se tu nešto dalo doradit i koje antene bi tu bile najbolje za iscjedit još jedno pol km?

Ima riješenja.
Moram malo fizički proučiti stanicu odnosno moraš doći u moj podrum na pivo ili gemišt pa čemo je nakačit na spektralac i antena analyzer da vidimo šta ona zna(izračena snaga, tip dipola, prilagođenja između tx i antene, dijagram zračenja ........)

Usmjerena antena svakako pomaže a idealna kombinacija je mali buster(da se napraviti od 200mw i ugraditi između ant i tx-a) ili antena kružnoga zračenja vertikalno stekirana za dobit od cca 3dbi.

Može i setup s spliterom pa na jednu stranu original ant a na drugu usmjerenu.....

Ali stignemo se poigrati ove zime-dolaze hladni dani za rad u podrumu :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #582
Hvala tm tvoj odgovor o frskyu je stvarno bio detaljan eto i moj primjerak narucen uz par dodatnih rx-a..

Odg: quad iz Slavonije

Reply #583
4tm dali imaš neku ideju za moju futabu, naime njezin domet sa R6308SBT diversity reciverom je do 1.5km, ali ni ne trebaju mi neki bjesni kilometri, bio bi sretan s 2km, na predajnoj strani sam isprobao druge antene ali bez ikakvih pomaka na bolje, na prijemnoj strani nisam ništa još probao, možda bi se tu nešto dalo doradit i koje antene bi tu bile najbolje za iscjedit još jedno pol km?

Patch nije pomogla?

2.4Ghz 7DB Antenna for FrSky Modules (And compatible Radios/Modules)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=20108&aff=448825

po teoriji bi svakako morala poboljsati domet, taman da imas preko 2 km.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #584
Ili sam dobio defektnu antenu ili kabel za spojit ju, probao sam i onu dugačku od routera ali 0 bodova, nekontrolirana ispadanja signala na večim udaljenostima sad pa sad, najstabilniji link je sa originalnom, mali booster od jedno 200mw koji bi se mogao ugradit u stanicu bi bio najelegantnije riješenje.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis