Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342049 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1620
Stiglo još malo opreme za novi x8....

Odg: SD team testiranja

Reply #1621
Sad mi zao sto XG11 modularna nije postojala kada sam kupovao stanicu,
s tim modulom bi bila jos bolja.

Odg: SD team testiranja

Reply #1622
Mislim da je ovo bolja kombinacija za neke modele... :)
Iako cu i dalje preferirati frsky....


 

Odg: SD team testiranja

Reply #1624
Možda bi bilo vrijeme da razmislite o opciji ugradnje padobrana u letjelice koje jako visoko lete. Dižu nešto težinu, ali ako želite što više, neka se "parašut" otvori i uštedi struju na spuštanje.. ;)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SD team testiranja

Reply #1625
Možda bi bilo vrijeme da razmislite o opciji ugradnje padobrana u letjelice koje jako visoko lete. Dižu nešto težinu, ali ako želite što više, neka se "parašut" otvori i uštedi struju na spuštanje.. ;)

Zagiju ne treba motor za spustanje. :-)

Odg: SD team testiranja

Reply #1626
mislim da bi na tim visinama mogli pogodit avion koji  :'(
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1627
Zagiju ne treba motor za spuštanje. :-)

Mislio sam padobran za copter. Struju koju ćeš potošiti na spuštanje, možeš iskorisiti za postizanje kojeg metra visine. ;)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SD team testiranja

Reply #1628
Dobra ideja za padobran, al kad ga aktivira da spusti copter kak ce upravljati di ce se copter spustiti?
Lp,
Alex

Odg: SD team testiranja

Reply #1629
Ajde Grofe , ne budi cjepidlaka .. :o...kako su se spuštali iz svemira u kapsulama Ameri i Rusi.... :D ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SD team testiranja

Reply #1630
Ima struje jos u kockici za 1 mjesto na svijetu 2 km a mozda i vise,
ako se javi sponzor za Gens Ace i vise.

Potrosio je oko 2000 mah od 5000 batke, realno imam za jos 700-800 m sto je dovoljno za rusenje 1851m trenutnog rekorda.

Mogao bi se i puno agresivnije spustati, no ja volim s sigurnom rezervom i isprobati jos 10 stvari na takom letu,
od kvalitete signala, kuta uspinjanja/spustanja, stabilnosti/potrosnji pri razlicitim brzinama propadanja/uspinjanja,
video signalu ovisno o strani na koju gleda quad...

4tm ima i malo lakse 5000 batke ( moje su visi C) i s njegovima bi letio zericu duze i penjao se lakse.

Razlika u baterijama je nekih 30-40 grama po bateriji a leti cak 3 minute duze.

Odg: SD team testiranja

Reply #1631
SAMO JEDNA NEVEZANA INFORMACIJA

Za vas koji imate Arducopter ili Pixhawk od 3DRobotics iz USA

OBAVJEŠTAVAM VAS DA JE AMERIKA KONAČNO POSTALA TOTALITARNA POLICIJSKA DRŽAVA PA SU ZABRANILI IM IZVOZ PRENAPREDNE TEHNOLOGIJE NA NAJMANJE MJESEC DANA DOK SE NE ODLUČI ŠTO ĆE BITI DALJE...NEVJEROVATNO!!!!

http://diydrones.com/forum/topics/3drobotics-stops-its-shipements-to-the-world-except-us-and-canada?id=705844%3ATopic%3A1654358&page=1#comments



dakle obavijest je
Dear customers: 3D Robotics has been forced to temporarily stop all exports to countries outside the US and Canada. We are working on solving this issue and will keep you updated.

a zabrinjavajuće I na sparkfunu isto neš slično
http://api.ning.com/files/OsG-NixX39eyRiS95Hwn1FJyi8IKeOdJ9yAqt6wWSwb0G0-bSi0W-BPIJj8Ve5fv8aVmPsa40tGopqZ8K*9ajSOEyJspxoZy/UDB5__PIC_UAV_Development_Board__GPS11703__SparkFun_Electronics.png
ovo je neš zajebano....

jer jebiga sad je to strateška letjelica....
http://www.nationaldefensemagazine.org/archive/2014/May/pages/ExportControlsThreatenUSEdgeinForeignUAVMarkets.aspx

ukratko

Here the most probable cause, excerpt from this link:

Even small- and medium-sized UAVs that were never meant for military use are subject to ITAR control. To export any aircraft capable of flying beyond line of sight, whether over the horizon or around an obstruction like a building, requires a license from the State Department, Slack said. 

If a UAV is capable of autonomous or pre-programmed flight, it is controlled by ITAR, McClafferty said. An exemption to the export rules exists for hobbyist aircraft that are specifically not for commercial use.

“If you are selling these things as anything other than toys, you are going to need a license to export,” he said. “What most people would consider to be relatively benign products, the U.S. [government] still considers those to be sensitive goods.”

Many companies are unaware of the restrictions on smaller UAVs designed for civilian use. They are subject to “national security control” and require a license for export to virtually any country other than Canada. Failing to abide by the guidelines can be painful for large companies and potentially fatal for startups that lack the resources to navigate the red tape, McClafferty said.

Criminal penalties for failing to obtain an export license for a controlled item, even a small UAV, include jail time. Civil penalties run to $250,000 per occurrence, he said.

Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1632
@Emine , SAD nisu nikada ni prestale biti totalitarne ,pa njima su afroamerikanci imali odvojene,škole, javne WC-e sve do 1968....ono što se zna... :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes