Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342170 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #2370
Kaj, rode štrajkaju pa ćete bebe peljati s time?  ;D

Šalu na stranu, super su testiranja, ovo bi zaista mogao biti full bulletproof stroj.

 

Odg: SD team testiranja

Reply #2371
Dr.Tom
FPV all the way
.........
npr ardupilot koje ovise potpuno o gps-u bez mogućnosti da pilot preuzme stvar ako on zaškripi.......

[/quote]
To jednostavno nije istina,na arducopteru se naravno može prebaciti u manualni mod kad god to pilot poželi prebacivanjem prekidača u stabilizacijski mod...a I ako nestane GPSa,a koji ima I GPS glitch protection,znači ako skoči na neku vrijednost koju je nemoguće tako brzo preć,ne reagira nego failsafe ga onda stavi da hoverira u mjestu u Alt holdu..ili da se vrati RTH,doma ili da sleti LAND,zavisno kako se namjesti...naravno valja napomenuti da se može spojiti 2 GPS(najbolje 2 različita) pa onda prebaci na onaj koji ima bolje očitanje pa tek onda ide failsafe...također može se namjestiti da ako je ucrtana waypoint misija sa komandama da multi nastavi letjeti iako je izgubio GPS....

Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #2372
To jednostavno nije istina,na arducopteru se naravno može prebaciti u manualni mod kad god to pilot poželi prebacivanjem prekidača u stabilizacijski mod...a I ako nestane GPSa,a koji ima I GPS glitch protection,znači ako skoči na neku vrijednost koju je nemoguće tako brzo preć,ne reagira nego failsafe ga onda stavi da hoverira u mjestu u Alt holdu..ili da se vrati RTH,doma ili da sleti LAND,zavisno kako se namjesti...naravno valja napomenuti da se može spojiti 2 GPS(najbolje 2 različita) pa onda prebaci na onaj koji ima bolje očitanje pa tek onda ide failsafe...također može se namjestiti da ako je ucrtana waypoint misija sa komandama da multi nastavi letjeti iako je izgubio GPS....

Emine,
molm te pročitaj još par puta što sam napisao,
nitko ne dira tvoj sveti APM, hej trenutno mi je to top kontroler u kolekciji, drugog ni nemam, istina za avion, na multiju ga nisam probao jer nije bilo potrebe za sada,

no vratimo se na ono što tebe muči evo točno MJESEC dana od mog posta...
http://www.flyfreak.net/multirotor/sd-team-testiranja/msg182722/#msg182722
Quote
Ožujak 18
no dobro je baciti oko ako se lete neke misije iza brda i slično,
npr ardupilot koje ovise potpuno o gps-u bez mogućnosti da pilot preuzme stvar ako on zaškripi,
nisam rekao da je apm LOŠ kontroler, već sam u kratkoj crtici samo naveo moguću korisnu primjenu te aplikacije za mobitel.
tj. da se obrati pozornost na ta zračenja koja MOGU i HOĆE ometati GPS signal,

pa ako se lete neke misije di pilot NEMA mogućnost niti UVIDA u stanje modela, niti KONTROLE, da je bolje odvagnuti rizike pa odgoditi takvu vrstu leta za neki drugi dan... kada prilike budu bolje.  pogotovo za hobby letenje di stvarno rizike treba svesti na minimum,
(drugo za posao/profi, kada netko mora odvagnuti još ponešto osim rizika, u što sada ne bih ulazio)

APM je tu naveden samo kao primjer jer je to jedan od rijetkih koji nudi misije i slično,
dok dosta drugih leti samo na komande pilota, dakle ne mogu se ni naći u poziciji daleko iza npr medvednice bez GPS signala, pa da slete nekome na kuću ili prometnicu,

slika misije koju planiram odletiti, 60km oko Medvednice, ali 88% leta ja nemam kontakt s letjelicom niti ona samnom,
pa sve mora biti dobro podešeno na modelu i provjereno u praksi u zraku prije tog leta.
http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/x-uav-talon-fpv/msg177730/#msg177730
[attach=1]

jer ako je GPS signal loš, a pilot nema kontakt s letjelicom, onda kako si rekao ona kruži dok se ne potroši batka te sleti,
ali di točno, to nitko ne može znati jer nema gps lock, ne?

nadam se da je sada malo jasnije, da ne bi ostao povređen ugled APM-a  :P


usput,
 imaš li kakvu snimku, bilo s APMa ili nekog drugog kontrolera?


Odg: SD team testiranja

Reply #2374
Tomislave...neznam gdje si iz mojih riječi iščitao neprijateljstvo ja sam samo htio ukazati na neke činjenice koje bi mogle pomoć...mjesec dva tri..svejedno jer uopće ne čitam FlyFreak jer osim u ovom postu nema ništa drugo za pročitati pa svratim tu I tamo...ti si isto lud kad izlažeš svoje sada već NEZAKONITE planove ovdje gdje je sve puno špija...za APM mi se fučka,uvijek će biti neki lošiji ili bolji kontroler,jedino što volim što možeš sa njim sve kad znaš kako...a on je ionako sada već star 4 godine  I došao je pred kraj sa mogućnostima,ljudi koriste ne puno skuplji Pixhawk a ovih dana izlazi I Pixhawk 2 sa dodatnim Linux kompom na sebi.....60km oko brda 88% bez kontakta??kad ide taj povjesni let neizveden ikad prije ili poslije,pa zar nema neki Ragelink il slično da si ipak u dometu?imam ti ja viška GPSa,makar stavi još jedan GPS gore jer u sat vremena leta ispast će najmanje jednom(probaj doma na terasi u idealnim uvjetima)..glavni developer za to područje od 3DRa stručnjak za Linux,c++,a pogotovo GPS zove se Andrew Tridgell http://diydrones.com/profile/AndrewTridgell?xg_source=activity svakako bi se njemu mogao javiti za koji savjet jer mislim da je on imao sličnih projekata a vise se bavi avionima (ArduPlane)I svakako zna znanje o tome vise od svih ostalih skupa tamo...I da ima snimki ali nebih ovdje nipošto to objavljivao...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #2375
Kada APM nema power modul i JP1 nije dostupan (nisu zalemili iglice).
Kradem struju od ESC-a.






Odg: SD team testiranja

Reply #2376
Maki upravo provjerio i radi kako treba......
Upravo frezam nosač za kameru i dva serva pa bi ih spojio na apm da  ovaj pegla kameru.....

Odg: SD team testiranja

Reply #2377
Večeras testirao kamere u noćnim uvjetima....Malo svjetla s neba i vrlo malo ambijentnoga svjetla gradske rasvjete u daljini.
Obzirom na cijenu kamere slika je odlična, u dnevnim uvjetima ista je i više nego ok....


http://www.banggood.com/FPV-Sony-HQ1-13-600TVL-CCD-3_6MM-Lens-OSD-HD-Mini-Camera-PAL-p-943367.html




Odg: SD team testiranja

Reply #2381
600mw u mega pakiranju ( 11 g)


Nisam jos testirao jer ide naopaki konektor od onih koje ja koristim, no 32kanala, 600mw, konetori za kameru direkt kompatibilni s minimosd te ugradjeno 5v napajanje kao i immersion.
Ako bude srece za lakse model odlicna zamjena za immersionRC.



Odg: SD team testiranja

Reply #2382
http://www.banggood.com/Eachine-TX600-FPV-5_8G-600mW-32CH-AV-Transmitter-Mushroom-Antenna-p-970934.html


Predajnik s linka danas stigao, 11 grama težine i uistinu malih dimenzija, lijepo složen, rpsma konektor, u kompletu antena s tri latice....
Izmjerio sam snagu i zaista ima 600mw(+-10-tak mw) na gotovo svim kanalima pri napajanju s 4s batkom.
Za te novce vrlo isplativa kupnja i stigao za 10-tak dana........Toplo preporučam za lagano FPV-janje.... :)


Jedini minus je antena koja mi nije radila kako treba pa kada sam je prikačio na site-master isti kaže JOK nije ok.
Rastavim, dvije latice su bile otkinute ili loše zalemite na oplet....(ne kažem da je to čest slučaj ali eto u mene bilo....)
Ukoliko ima problema s dometom ove antene, rastavite plastične poklopce i zalemite....

Odg: SD team testiranja

Reply #2383
Napravio sam večeras još jedan kratki test BEC-a 5V
Napojio sam ga s 6s batkom te izmjerio moguće smetnje zbog toga što je switchig tip, bez opterečenja i s opterečenjem.
Spajao sam ga direktno na pločicu zaobilazeći original stabilizator napona 7805 koji se nalazi u rx rc305, napajao boscam 200mw, 600mw i 800mw tx- nema smetnji.
Napon pri teretu od 2A gotovo da nije pao ništa.


Obzirom da za 8 dolara dobiješ 4 komada preporučam kupnju tko ima potrebe za njima....


http://www.banggood.com/4X-DC-DC-Converter-Step-Down-Module-3A-5V-Mini-BEC-For-RC-Plane-FPV-p-969910.html