Skip to main content

Topic: hexacopter banga (Read 10877 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hexacopter banga

banga
Frame homamade
DJI naza v1 + GPS 3,12FW
DJI motori s ABEC5 lezajevima s gothelirc
DJI ESC 30A Opto
Tunirgy nanotech 4s 5000 35-70C
Tunirgy 2s 2200mah 25C (za video link iako planiram uzeti manju jer nije potrebna ovolika)
Fatshark 250mW + Fatshark kamerica na hitec servu
8x4,5 prop
tezina s baterrijom od video linka 1,64kg
UAW 2,19kg

baterije su vec napuhane ali sam se bogami naletio s istima te vrijeme leta s 1 je oko 8min
nakon sto ih stavit punit udje manje od 3000maH a baterije budu oko 3,78 po celiji.
Morat cu u nazi probati jos spustit level protekciju (ako moze preporuke sta koristite jer i ovo mi se cini nisko po proracunu ali opet kad stavim baterije 3,78 pa cak i 3,82 je dosta ima prostora jos)

gimbal s gopro2 i  alexomos je 0,56kg Moze biti puno laksi jer nisu potrebni toliko motori(ne izgledaju toliko veliko na slici ali su ogromni  :D http://www.rctimer.com/product_870.html) vjerovatno cu staviti ove slabije tj lakse (http://www.rctimer.com/product_871.html) a i moze biti kraci. Ujedno antivibro se moze olaksati upola ali opet neda mi se mrdat oko toga nekako uvijek volim da je to cvrsto pa cak i precvrsto.


Moze preporuka za motore/prop i reglere posto bi ove s hexe iskoristio na tbs discovery frame s apm 2.5

Znaci zanima me da dobijem sto bolje vrijeme leta hexe  tezina iste bi bila oko 2,5-3kg.
Jer vjerovatno bi olaksao gimbal i antivibro a mozda i isao na rctimerov (btw koliko je on tezak s kamerom i plocicom?)
Htjeo bi dobiti neki 15ak minuta leta ako je moguce isao bi mozda i na bateriju 8000mAh ili na 2x5000.

Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #1
Stavi si first level protection
no load 14,9V loss 0,7V loaded 14,2V
second level protection
no load 14,2V loss 0,7V loaded 13,5V

I ideš na 11-12min, stavljat češ u bateriju 4500-4800mAh

Sa gotovo svime ovim novim na tržištu što se nudi za multirotore češ imati 15min, imam ti ja jedan quad za prodaju koji sa 5300mAh 3S visi 19,5min, a planiram radit jedan koji bi bio preko sat vremena (ali po lijepom vremenu)  :)
I ne sa lipo baterijama
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

hexacopter banga

Reply #2
Ok tnx. Ma imam motore ove za quad a za hexu bi isai neko druge s vecim elisama i naravno 4s batka. Bitno da su za 4s jer na 4s planiram letit da ne idem na 100 vrsta baterija
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

 

Odg: hexacopter banga

Reply #4
Super! Jel to ona moja konstrukcija? Lijepo si nadogradio noge!
Srecno!
poz
d

Odg: hexacopter banga

Reply #5
da da mislim da je tvoja konstrukcija centralni dio. Ma predobro nisam siguran dali imam jos negdje fajlove ali ako nije problem za svaki slucaj da mi posaljes jos jednom ili ako moze link gdje ima za skinuti. Ako imas mozda i za quad bilo bi dobro jer nesta gledam mozda bi isao na x8 umjesto hexe
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #6
link za download
http://www.sendspace.com/file/vga7i6
nacrtacu quada tj 4+4 mada ti ne mogu obecati kad..
nije problem nacrtati vec treba proracunati i testirati cvrstocu..sledeci mjesec cu biti slobodniji pa...
poz
d

hexacopter banga

Reply #7
Ok ova hexa je odlicna tj od nacrta sam iskoristio sam centralne dijelove e sad da je tako nesta za quada ili za x8 okto
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

hexacopter banga

Reply #8
evo i test rc timerovog gimbala s alexmos plocicom
https://vimeo.com/72881135

ovo je ovako od oka bilo upisano nisam se igrao s postavkama jer nazalost imao sam problema sa senzorom IMU jer nije ga plocica htjela prepoznat. Da bi na kraju utvrdio da je pukla crvena zica na konektoru sto spaja plocicu i IMU.

Tako da je ostalo na prvom letu i trenutnim postavkama dok ne kupim kabel. BTW ako netko ima na prodaju ili zna gdje ima kupit nek javi jer za sada gimbal stoji :(

ako se ne varam ovaj kabel mi treba
http://flyduino.net/SH10-4-pole-I2C-plug-25cm

Edit: Kabel narucen
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

hexacopter banga

Reply #9
U iscekivanju kabla :) nego kako vam se cini ovo za 1 test let. Vibracija koliko vidim nema iako sam odma izmjenio gume i to malo doradio i prilagodio po svom, sto se tice drzanja slike cini se ok jedino se jos poigrat i fino tunirati. Pitch mi se cini dobar mozda samo roll? Savjeti i prijedlozi dobro dosli. Btw isao bi na jace motore od ovih dji. sta preporucate za 4s (mozda s rctimera posto su za hobi ok sto se tice cijene)i model do 3kg pretpostavljam neke vece elise 12-13?
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #10
super let,mirna i poslušna :)

hexacopter banga

Reply #11
Jedino moram promjenit baterije jer ove su odradile a isto tako i motore pa sad nisam pametan. Imas li kakvu preporuku motora za model 3kg max batka 4s 8000 da bude u zraku neki 12-15min. Gledao sam neke s rctimera i multistarove 4822-690kv ali nisam pametan koju kombinaciju uzeti pretpostavljam da idu veci prop 12-13 da bi to postigao. Uglavnom znam koje bi kw4 od koptereorks ali mi malo puno love za hobby i ovako sam previse dao :) e sad nissm pametan ustedit pa ici na kw4 ili neke s rctimera ili hobbykinga
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #12
Super snimka, jel u kojoj rezi to snimas, stvarno je mirna i nema jello. A cuj a da probas ove motore sa RCtimera, dosta nas ih koristi i stvarno su odlicni, evo ja sam jucer bas probao na quadu koji ima tezinu 2200g i sa 11" propovima spojio sam dvije zippy 2200 3S batke u paralelu i dobio 11 minuta leta, super

http://www.rctimer.com/product_858.html

hexacopter banga

Reply #13
1080 25 frameva ona prije narrow gopro2

Gledao sam te motore isto tako i 710kv jer cujem da su dobri, neznam nisam pametan :)
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #14
Ja sam jako sretan s hp2814 810 kv s rctimera....veliki, jaki , dobri ležaji, osovina 5mm, dugačke silikonske žice s tankom licnom, al prop adapter-jeftin, i to me zadovoljstvo košta 23 dolara-po meni best by...