Skip to main content

Topic: hexacopter banga (Read 10876 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hexacopter banga

Reply #15
Koliko bi imao vrijeme leta na batki 8000 4s te koji prop hexa max 3kg
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #16
Ja sam ti na quadu sa 2 batke 4000 3S na 11" imao 14min, a sa dvije 5000 3S 17min, znaci tezine oko 2600g sa batkama, e sad dali mozes nekako dobit osjecaj koliko bi na hexi


hexacopter banga

Reply #18
Ja sam ti na quadu sa 2 batke 4000 3S na 11" imao 14min, a sa dvije 5000 3S 17min, znaci tezine oko 2600g sa batkama, e sad dali mozes nekako dobit osjecaj koliko bi na hexi

i to na 4s
Motori odabrani rctimerovi hp 710kv e sad samo da se prodaju neke stvari i krece se u shoping
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

 

hexacopter banga

Reply #19
Motori naruceni, a i stigle dvije batke posto imam samo 2 prilicno koristene i napuhane sli jos dobro drze 4s 5000 35-70C nanotech

Sad sam uzeo zippy za probu
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #20
motori su navodno na putu iako su davno naruceni na rc timeru ali bilo je neki problema navodno bomba :D nesta sa baterijama. uglavnom uzeo sam hp 710kv motore e sad moze li preporuke koji propeleri za njih i 4s nesta gledam graupnerove 11x5 ili mozda ove drvene s hobby kinda 12x4? vi koji imate doticne motore sta preporucujete koju dimenziju za 4s batku i hexu?
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #21
Jesam ja vozio tu hexu ;)?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: hexacopter banga

Reply #22
jesi vjerovatno. jer bilo je hexe svuda, mnogi su je vozali :D nego imas li kakvi savjeta za istu(posto si je vidio a i vozao), motori su na putu e sad moram jos propelere vjerovatno cu 11x5 ako ne dobijem nikakav savjet uglavnom motori su HP2814(3536)-710KV.
Provo cu do slavonca u vinkovce posto ima par velicina pa cemo istestirati koji propeleri su najbolji
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #23
Pitaj Subica koje koristi, mislim da on ima takve motore na svojoj hexi, tesko mi je skuziti po slici, kad zumiram nemogu procitati ali mi izgledaju kao 11"

Odg: hexacopter banga

Reply #24
Baš smo se bili čuli ali svejedno da napišem.

Koristim na ove 710KV 11×5 graupnere ili xoar još bolje na 4s 5800mAh i dobijem nekih 13 minuta leta na 4kg
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: hexacopter banga

Reply #25
Ono što sam ja vidio/probao je da leti super, jedina zamjerka bi bila (možda) da bude malo lakša. Što se propova tiče, ako si već odabrao motore, onda uzmi propove koje odgovaraju voltaži/obrtajima, a inače bi ja odabrao motore/propove tako da iskoristim svu dužinu ruku.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: hexacopter banga

Reply #26
pa s gimbalom i 5000 batkom je 2,6 kg mislim da i to nije neka preteska hexa problem su sto joj fale motori veci, a i elise jer ti si je letio na 8x4,5 ii na 9x5. vidjet cemo kako ce to biti na ovim motorima i 11x5 ili 12x4,5 elisama jer koliko vidim po forumima hexe se vrte ljudima oko 4kg a ova ce biti oko 3kg. problem su ovi motori malo su preslabi tj neiskoristivi za hexu od 3kg. Iako s batkom od 8000 s gimbalom i fpv opremom na tim motorima imam 10min ali vjerujem da ce to biti vise s ovima s rc timera 710kv
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #27
Pa onda je i lakša od drugih, ne znam zakaj mi se to činilo. Da bi čovek reč rekel :)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: hexacopter banga

Reply #28
vjerovatno ti se cinilo sto je cvrsta ko kamen, mozes je od zid bacati pa mislis odma da je teska :)
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #29
Što čvršće to bolje-ako mene pitaš :)