Skip to main content

Poll

STANICE - ANKETA

  • Spektrum DX6i + prijemnik - AR6210                            |  129.90 €
    7 (17.9%)
  • Hitec Optic 6 Sport + prijemnik OPTIMA 6                      |  144.90 €
    3 (7.7%)
  • Futaba 6J S-FHSS + prijemnik R2006GS                        |  175.50 €
    7 (17.9%)
  • GRAUPNER MX-12 HoTT + prijemnik HoTT GR-12            |  179.90 €
    3 (7.7%)
  • FrSky 2.4GHz ACCST TARANIS X9D                                |  172.25 $ (nedobavljivo)
    19 (48.7%)

Total Members Voted: 36

Voting closed: September 23, 2013, 03:58:45 pm

Topic: ANKETA - Koju stanicu biste kupili (Read 9056 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #15
Živio Šišmiš , Svi TX-ovi su dobri dok su ispravni.Držim da je pouzdanost najvažniji faktor kod predajnika i prijemnika.Futaba je skuplja...bila je i biti će u svojoj kategoriji, baš zato što je pouzdana.Na jednom poznatom otočnom forumu, koji ima 30 tisuća registriranih članova,provedena je svojevremeno slična anketa....pobjednik je bila Futaba u sprezi sa odgovarajućim Futaba prijemnikom. :)
Naravno da je sve relativno....a najviše naši novčanici... :'(

Note:Koristim Futabu T8FG...ovo mi je četvrta...   ;) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes



Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #18
Najbitnije kod stanice je modul i reciver, a bas tu sigurnost pruza frsky! Stanica se ne moze naci bolja od turnigy za te novce, a pruzit ce sve kao i futaba od 500eura! A opet kada pogledate i futabu preslagivaju na Frsky zbog signala i zato sto se frsky pokazao jako pouzdan!

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #19
Mislim da nema nikakvih problema osim eventualnog PDVa...a osim toga mozes naruciti iz Europe ako ima na skladistu...
Za tu cijenu, pa i triput veću jednostavno nema stanice koja dolazi blizu. Da, gimbali nisu kao na stanici od 500€, ali to se niti ne traži :)

Traži se da se može isprogramirat čuda, a flashani 9X ili čist 9XR definitivno može PUNO toga.
Najsmješnije mi je što se ljudi drže Spektruma kao blesavi a stanica nemre isprogramirat niti jedan iole kompleksniji mix (hint:jedrilice) :)

I ja "mislim" da ne bi trebalo biti problema, ali zašto onda na HK-u u Europe Warehouse-u ne nude 9x sa modulom, već samo ćelavu verziju bez modula ? Ne bi volio popljugat 53$ i poštarinu.
Znade li itko pouzdano ? 8)

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #20
Pa i tako ti savjetuje o da uzmes FrSky modul sa njom tako da ti oto pase!!

FrSky receiveri su majka...mali, lagani, jeftini, extended domet...milina
Moj receiver bez telemetrije ide oreko 2km i kosta 16 dolara...ne znam bas koji jos to moze :)

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #21
Pa i tako ti savjetuje o da uzmes FrSky modul sa njom tako da ti oto pase!!

FrSky receiveri su majka...mali, lagani, jeftini, extended domet...milina
Moj receiver bez telemetrije ide oreko 2km i kosta 16 dolara...ne znam bas koji jos to moze :)

kolega, pa nemreš tak isključivo razmišljat... sve ima svoje..
istina je da za veliku većinu nas pikzibnera koji se zajebavmo sa stiroporcima oko svojih kuća ,koji skupa sa setupm ne vrijede 30$ valja skoro svaka stanica...
Pitam Te da se recimo uvališ u projekt tipa ovog: http://www.flyfreak.net/motorni-modeli/junkers-ju-87-stuka-100'-nick-ziroli/?topicseen
da li bi i tad koristio kineza ili bi uzeo nešto što predstavlja svojevrstan standard ? Ja bi zel ili FUTABU ili GRAUPNER  .. čisto da ne razmišljam o tome kako mi je zalemljena koja žica u stanici kad dignem takav model u zrak......
Ja ću vjerojatno isto piknut Turnigy ili 9x ili 9xr jer ne letim skupe avione, ali to ne znači da je x9 + FrSky početak i kraj aviomodelarstva.... Za 5 godina vjerojatno tog brenda više neće bit... furat će se neka nova furka... ali i tada će Futaba postojati i biti će ono što je već par desetljeća..

[shadow=red,left]Dajte nek mi radije netko veli smijem li uvozit Turnigy x9 sa njegovim orig. modulom otkako smo i mi ušli u EUNIJU ili bum popljugal ?
Dok smo bili RH, taj certifikat od Turnigy x9 su naši pušili... no ne znam da li ga puši Euro-regulativa ....[/shadow]

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #22
Na pozadini moje stanice piše da je dozvoljena u Austriji, koja je već duže u EU, pa po tome zaključujem da neće biti problema. Kolega je naručio 9XR prije jedno 2 mjeseca, stigla je normalno bez ikakvih problema.

Nisam rekao da je to JEDINA i NAJBOLJA stanica, rekao sam da ne razumijem zašto bi netko dao 10X više novaca. I da, letio bi Štuku bez problema na 9X i FrSky...možda na stock modulu ne bi (iako ne vidim baš da netko ima problema s njim ali ima puno manji domet)...

Zaključak cijele priče je da ljudi kupuju preskupe stanice s kojima ne znaju niti raditi ili nisu NITI BLIZU što se tiče letačkih sposobnosti da im treba tako nešto.

Kvaliteta gimbala? Kvaliteta PALČEVA je po meni puno važnija :)


Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #23
Kao prvo i futabu i turnigy i onako isti kinez lemi, tako da ne kuzim zasto bacati novce! I nebitno je dali avion ima metar raspon krila, ili 3 metra sve je to isto za stanicu!

A ako se vec toliko bojis, onda uzmi Hitec auroru9 , pa leti!

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #24
A ako kod nas moze doci stanica iz kine, onda ne znam zasto nebi mogla iz EU!

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #25
ja sam upravo ugovoril: GRAUPNER MX-12 HoTT + prijemnik HoTT GR-12 ...  8)
pa bumo vidli....

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #26
Kao prvo i futabu i turnigy i onako isti kinez lemi, tako da ne kuzim zasto bacati novce! I nebitno je dali avion ima metar raspon krila, ili 3 metra sve je to isto za stanicu!

A ako se vec toliko bojis, onda uzmi Hitec auroru9 , pa leti!

To si lepo reko, ali sve zavisi po kojim standardima koji kinez radi, neke stvari se jednostavno ne mogu usporediti, eto po tvojim postovima sam zaključio da si automehaničar koji servisira BMW ispravi me ako griješim.
E sad te pitam zakaj BMW, a ne recimo Hyundai koji ima isto dobre aute ili nekaj kinesko.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #27
Kao prvo i futabu i turnigy i onako isti kinez lemi, tako da ne kuzim zasto bacati novce! I nebitno je dali avion ima metar raspon krila, ili 3 metra sve je to isto za stanicu!

A ako se vec toliko bojis, onda uzmi Hitec auroru9 , pa leti!

To si lepo reko, ali sve zavisi po kojim standardima koji kinez radi, neke stvari se jednostavno ne mogu usporediti, eto po tvojim postovima sam zaključio da si automehaničar koji servisira BMW ispravi me ako griješim.
E sad te pitam zakaj BMW, a ne recimo Hyundai koji ima isto dobre aute ili nekaj kinesko.

Lp

Nećemo valjda uspoređivati aute i stanice? :)

Koje je tvoje pitanje, zakaj servisira bas BMW ili zasto vjeruje i njega kao firmu? Svako ko zna išta o autima ili o motorima sa unutrašnjim sagorijevanjem zna zašto je BMW to što je i o koliko su tehnologija sami izmislili i prvi isfurali...naravno, to ne znači da ostalo ništa ne valja.

Nisam za usporedbu jer je auto normalnoj osobi stvar prestiža i ukusa, a ako se o tome ovdje radi što odma niste rekli da želite stanicu da budete glavni u kvartu?
Onda ne trebamo niti glasati na anketi :D

Mi samo tvrdimo da kineska jeftinjara odrađuje sve, ako ne i više kao stanice koje su puno skuplje, ništa drugo. Nitko tu ne tjera nikoga na kupovinu ičega :)
Ponovit ću, većina nas trkelja po palicama tak da nismo zaslužili ni Turnigy a kamoli nekaj skuplje, i kao što je Coljo rekao, STANICI JE ISTO koji avion vozi :D

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #28
Još malo pa budu sve stanice ovakve

[attachimg=1]


Vrlo brzo će se netko sjetiti da je Android/Ipad/itd vrlo dobra stvar za stanicu - usb na TX i peri - i tablet ko od šale radi prikaz (ili glasovno) telemetriju, sprema live video, navigira itd itd.

Šalu na stranu.

Taranis je za sve navedene nedostižan (pa i mnoge druge).

Kvalitetna mehanika, elektronika iz kvalitetne kineske proizvodnje i jako dobar software.

Konačno je netko shvatio snagu OpenSource zajednice i napravio dobar posao. I konačno stanica kod koje je sve slobodno programabilno (prva nakon MPX P4000) - uz to za one manje programski "osvještene" - i TX Companion - klikaš po piceku i programiraš stanicu. Tužna je činjenica da niti jedan proizvođač nema više snage zaposliti programersku ekipu i dati joj dovoljno novaca i vremena za razvoj takvog SW.

Nažalost i tu je ekonomija malo zastranila - umjesto planiranih hall senzora na gimbalima ipak su ugradili obične potenciometre (i tako smanjili rezoluciju sa cca 4096 pozicija na 512). Kutija je doslovno nastala iz starog JR kalupa - dizajnerski kaos - potpuno amerikanizirani dizajn bez ergonomske vrijednosti.  Ugrađeni punjač onemogućava punjenje sa poštenog chargera - samo 12VDC.

Taranis je dobavljiv - ali u valovima - treba čekati koji tjedan.

No pravu pomutnju na tržištu će napraviti Horus - naravno ako stvarno i naprave ono što je objavljeno kao plan.

Ukratko - možda budemo sretni i dobijemo stanicu snage i mogućnosti Jetia za nekih 300$.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #29
E recimo Jeti je jedino za kaj bi bacio toliku lovu, ali jednostavno zato što gledam njenu sliku jedno 20 puta na dan (osjetljiv sam na tako savršeni dizajn)...

Planiram preradu kućišta svoj TG9, ciljam na slični look i zakrivljen kut palica. Ovo jednostavno nije ergonomski (pomicanje desne palice gore dolje kod rolling harriera) :P