Skip to main content

Topic: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza (Read 11616 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Quote
'Male' pošiljke

Novosti ima i kod pošiljki malih vrijednosti odnosno onih do 22 eura koje europskim naručiteljima stižu iz zemalja izvan Unije. Takvih i na hrvatskom tržištu ima velik broj budući da se dosta sitnica naručuje eBayem iz SAD-a ili Kine. Na njih se dosad nije plaćala carina i ni PDV, ali postoji prijedlog da se to ukine, čime bi narasla ukupna cijena takvih proizvoda.

http://danas.net.hr/novac/na-online-kupnju-placat-cemo-hrvatski-pdv

Nije problem u 25% ( na male posiljke) nego u onim dodatnim troskovima transfer novca od poste, slanje racuna carini i jod par sitnica s kojima imamo iskustva od prije,
da ne spominjem dodatno cekanje.


 

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #1
mene najvise zivcira sto naplacuju 25% od vrijednosti paketa + trosak dostave. sta dostava ima s tim? kod tih malih paketa dostava zna cesto biti i vise od same gluparije koju narucujem, ali interesantno kako to ignoriraju iz deklaracije, pogleda total samo i odere cifru. nije to puno, ali gad demet.....

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #2
U cijelom svijetu se PDV plaća na vrijednost robe + poštarine. Pomiri se s tim jer to je jednostavno tako..

Meni od svega skupa najviše na k.... ide čekanje carine da odradi posao. Pošiljka mi stigne od HK-a do Zagreba u 7 dana i onda se 15 dana kiseli na carini dok je oni procesiraju  ::)

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #3
Ma upravo to. Isto tako poštar odnosno HP ima neki random način kada mi bude naplatil još 4,5kn za dostavu. Testirano sa ISTIM paketom, ISTIM prodavacem u vise navrata, par mjeseca razlike.

Dolazim u napast da se zainatim, pokupujem desetak bezbeznih itema od po 50centi, a sa ogromnim velicinama pakata, pa dok mi dodje postar i pocinje spominjati neke finte oko naplate...vracaj nazad, kome oces..

Ali ima mozda spasa u svemu tome, Alibaba dolazi u Mađarsku.

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #4
Biti ce it isto kao i sa HK i EU skladistem, hrpu stvari nece imati.

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #5
Eto nesto novog...Bike 24 gmbh, dakle njemacka. Nedavno kupovao paypalom, i u uplatim si na devizni 270e, paket sa dostavom 267(nikad nemam na deviznom viska), kad ono ne paypal javlja da mi banka odbija provesti transakciju. Uz sve provjere podataka na paypalu, idem jos stavim 10e na devizni. Kupnja prodje! Pbz automatski uzeo 15ak eura. Koristim i paypal i taj webshop i pbz na mjesecnoj bazi i ovo mi je sad nesto novo. Razlog?

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #6
Kako misliš "Pbz automatski uzeo 15ak eura"?? Di je uzeo, jesi li usporedio račune?
Meni paypal nikad nije prošao ako na na kartici nisam imao barem 5 do 10USD više od iznosa transakcije.

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #7
Baknke tu nest kemijaju s pretvaranjem valuta i redovito uzmu 2 do 3% (valjda ovisi o tecaju) svojim naknada. I to bez obzira s kojom valuzom si kupovao i koja ti valuta ŽR. UVIJEK. Možda to samo nisi primjetio do sada?

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #8
Mislim da je najbolje plaćati sa $, čini mi se da tako imaš najmanje konverzija.
Na HK platiš sa $ putem paypala, dođe na amex naprave konverziju $->EUR->kn. + postotak.


Ako bi plaćao u EUR onda možda paypal radi konverzije EUR ->$ pa još jednom banka.
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #9
Preo internet bankarstva si kupujem eure i stavljam na devizni, koji mi je povezan sa paypalom. Tu praksu godinama koristim. Dakle paypal uzme neke cente i to ok.
Al sad na izvodu od PBZa mi nije jasno odkud naknada

http://oi58.tinypic.com/2lc1uzd.jpg


Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #10
Treba na paypalu podesiti da banka radi konverziju valuta jer tako izađe jeftinije, nego po difoltu da paypal radi konverziju.

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #11
Treba na paypalu podesiti da banka radi konverziju valuta jer tako izađe jeftinije, nego po difoltu da paypal radi konverziju.


To sam i ja mislio ali nemam mi logike ako je devizni. Ja imam žiro u HRK i kada mi je paypal radio konverziju ženio me ko debila onda sam skužio da samo promjenim na paypalu da me terete u valuti kojoj plaćam i onda moja banka njima da tu valutu i onda napravi konverziju na moj račun. Ušteda ogromna.


Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #13
Ti na svom deviznom mozes imati vise valuta, USD, EUR, ako ti je kartica od deviznog u EUR-ima onda ce se svaka transakcija iz EUR-a konvertirati u platnu valutu, npr. USD i tu ces naravno puno izgubiti jer banka konvertira po najpovoljnijem tecaju za njih.

Koristim PBZ debitnu na ziro racunu i stavim gore kn koliko mislim da ce mi skinuti, prvo naprave rezervaciju npr za 100 USD skinu 580 kn, ako u 2-3 dana koliko treba da transakcije prodje tecaj skoci onda skinu jos dodatnih 10-20 kn zavisi koliko je cijena skocila, to je jedino sto sam primijetio.

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #14
Pa islo je Eur na eur. Zvao podrsku pbz, oni vele da nek si pitam paypal