Skip to main content

Topic: Balonom u svemir (Read 12976 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Balonom u svemir

Reply #15
Nemam komentara. To je sluzbena snimka. Da li je namjestena ili nije je nemoguce znati no jasno se vidi rotacija i stabilizacija (i uzvici olaksanja obitelji i prijatelja kada se uspio stabilizirati). Ne skacem no koliko malo znam o g. Baumgartneru to je da vjerojatno ima najvise skokova od ijednog drugog covjeka na zemaljskoj kugli i vjerujem da se to moze uvjezbati koliko god riskantno bilo.

Odg: Balonom u svemir

Reply #16
U vremenu u kojem živimo ,lako je registrirati nečiji podvig a još lakše ga podcjeniti , omalovažiti  ili što je još gore ;uzeti ga ''zdravo za gotovo''.....u engleskom- for granted- (imaju  i oni svoje dežurne ''kotejebičare'')...već je otrcano spominjati da nije sve u lovi........ naravno da jest ,ali treba imati i ono nešto drugo a da budem otvoren, to su :MUDA,TALENT,SAMOPOŠTOVANJE ,DOBAR KUĆNI ODGOJ,PRISTOJNO ŠKOLOVANJE , INTELIGENCIJU,ZGODAN FIZIČKI IZGLED....ne nužno ovim redoslijedom.Naravno da svaki od ovih spomenutih atributa zahtjeva posebnu analizu,ali u ovom postu to nije bitno..............Što je autor ,dosadni Remote ,koji samo hvali druge a nikom se ne zamjera želio reći ? ... evo što :

James Stephen Fosset, nositelj mnogih rekorda u zrakoplovstvu a po vokaciji miljarder(pokojni)  i Sir Richard Branson ,po zanimanju miljarder ,mecena svih koji se bave rekordima u avijaciji ,nisu imali sve gore navedene kvalitete,pa i nisu kao FELIX BAUMGARTNER , postigli ovaj fantastičan,briljantan i vjerujem dugovječan rekord.
Zato molim da se Felixu ne ''pakira'',nego da ga se jednostavno prihvati sa dragim i širokim osmjehom ...i ponosom jer je naš čovjek iz drage nam Austrije.....a pozivam se na Zeda ,koji vjerovatno zna Felixove osjećaje prema Hrvatskoj i njenim građanima.
Ako vam se čini da je ovo pretjerano...pokušajte skočiti sa 10 metara visine u more ''naglavu'' , pa mi se onda javite.... ;D

Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Balonom u svemir

Reply #17

Tako da i u ovom slucaju su morali potpalit gledanost i reklamu samog red bulla!

Red Bull daje ti krila, a mi smo letači zar ne,
A btw sinoć je Red Bull zgazil Dinamo.

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Balonom u svemir

Reply #18
Coljo sve je zavjera, smontirano i reklama :D


Baš ga sereš sad...najrađe bi te odveo do Felixa pa njemu reci u facu da je to montaža...


Nevjerojatno šta se tu sve da pročitat, a kada trebaš pametnu informaciju (recimo Bubi pokušava quad složit) onda nema nigdje nikoga


Jebo ja vas i forum nabijem nak***c....ajbok

Odg: Balonom u svemir

Reply #19
Diogen


30 km visine to je jako daleko od Svemira koji počinje na nekih 400 km   ??? ??

Jel ti to postavljaš nove standarde gdje počinje svemir??
Po nekima je svemir odmah iznad naših glava, hajde dokaži da nije? A ja bih dodao da smo svi skupa u svemiru s našim planetom  ;) 

Što se tiče uređaja za mjerenje visine barem danas to nije veliki tehnički problem, imaš na stotine uređaja koji mjere visinu, samo ovisi koliko si spreman platiti

Pogledaj malo što kaže znanost, ja nisam napamet to napisao, a evo ti još koja slikica pa procjeni sa koje visine je snimana?!





Odg: Balonom u svemir

Reply #20
A jel Felix ostavljao contrail za sobom?


Ma sigurno je imao tajni rezervoar ograđen u odijelo.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Balonom u svemir

Reply #21
Coljo sve je zavjera, smontirano i reklama :D


Baš ga sereš sad...najrađe bi te odveo do Felixa pa njemu reci u facu da je to montaža...


Nevjerojatno šta se tu sve da pročitat, a kada trebaš pametnu informaciju (recimo Bubi pokušava quad složit) onda nema nigdje nikoga


Jebo ja vas i forum nabijem nak***c....ajbok

Odvedi me i naravno da cu mu reci u facu!

To nije nikakva teorija zavjere, vec teorija novaca!

Odg: Balonom u svemir

Reply #22
Ma da, on ustvari nije niti skočio, i sve je snimano u garaži u Austriji. Isto kao i slijetanje na Mjesec.


Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali nekad ga je stvarno bolje zadržati za sebe.

Odg: Balonom u svemir

Reply #23
Diogen


30 km visine to je jako daleko od Svemira koji počinje na nekih 400 km   ??? ??

Jel ti to postavljaš nove standarde gdje počinje svemir??
Po nekima je svemir odmah iznad naših glava, hajde dokaži da nije? A ja bih dodao da smo svi skupa u svemiru s našim planetom  ;) 

Što se tiče uređaja za mjerenje visine barem danas to nije veliki tehnički problem, imaš na stotine uređaja koji mjere visinu, samo ovisi koliko si spreman platiti

Pogledaj malo što kaže znanost, ja nisam napamet to napisao, a evo ti još koja slikica pa procjeni sa koje visine je snimana?!

Volio bi da si citirao cijeli moj post,pa odgovorio , a  ovakav tretman nisam zaslužio zato jer sam posumnjao da se reklamirate!

 Gdje počinje Svemir, to danas može svatko saznati bez da narušava "znanost" iako može doći ovdje na Forum, onda nema sumnje da je taj podatak svima dostupan.

Bez obzira da li je granica na 100 (tlak) ili na 400 (orbita npr ISS) , u Svemir se ne može balonom! - ako misliš da se može, onda to jasno napiši i potpiši se ispod !

Sve ostalo sam napisao (i slika koja nije moja) je ovdje: http://www.flyfreak.net/dogadanja-i-okupljanja/balonom-u-svemir/msg168196/#msg168196

Damir

Odg: Balonom u svemir

Reply #24
Tretmanom na tretman  ;)


Gdje je početak svemira a gdje je kraj svemira? ??? ??? ?  Što je zapravo svemir??? Svemir je čitav svijet što nas okružuje (wikipedija).

Napisao sam da je balon bio na 30-ak kilometara, e sad ga nazovi kako hoćeš, a ovdje pomenuti Feliks sa svojim balonom je bio još i naviše i upravo su tu korištene sintagme "početak svemira", pa ako su oni pogriješili onda griješim i ja.

Što se tiče reklamiranja ako je ovo reklamiranje, onda po toj teoriji svi sudionici na ovom forumu nešto ili nekoga reklamiraju.

Ovu temu sam stavio isključivo iz razloga što je sama po sebi zanimljiva i ljudi vole vidjeti nešto nesvakidašnje.

Lijep pozdrav

Odg: Balonom u svemir

Reply #25
Ma da, on ustvari nije niti skočio, i sve je snimano u garaži u Austriji. Isto kao i slijetanje na Mjesec.


Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali nekad ga je stvarno bolje zadržati za sebe.

Procitaj ponovo sta sam napisao i sto tvrdim!

Ja sam samo rekao da ne vjerujem da je usao u rotaciju i izasao iz nje u komadu!

Po meni su malo potpalili s tom rotacijom, a sad ja tebe pitam zasto bi to misljenje trebao zadrzati za sebe?

Kada smo vec kod toga, zasto nije imao neku kameru u kacigi osobno snimao skok i jasno se vidi da prije same rotacije su promjenili kadar na decke iz komunikacijskog centra i opet nakon rotacije prebacen kadar!

Jos nesto, treba usporiti s tijelom s 1200kmh i otvoriti padobran a da ista ostane u komadu, a pogotovo on!

I sada jedno pitanje za tebe, sta tako neka bogata firma i s takvom tehnologijom nisu bili u stanju staviti kameru u kacigu skakaca i posnimiti let?

Pa jebote Sekile i ekipa s foruma imaju onda bolju tehnologiju, pa snimaju cak s multirotorima :D :D

Znam da im je GOPRO skupa, ali su valjda mogli izdvojiti 80dolara za sj4000 :D

Odg: Balonom u svemir

Reply #26
Tretmanom na tretman  ;)


Gdje je početak svemira a gdje je kraj svemira? ??? ??? ?  Što je zapravo svemir??? Svemir je čitav svijet što nas okružuje (wikipedija).

Napisao sam da je balon bio na 30-ak kilometara, e sad ga nazovi kako hoćeš, a ovdje pomenuti Feliks sa svojim balonom je bio još i naviše i upravo su tu korištene sintagme "početak svemira", pa ako su oni pogriješili onda griješim i ja.

Što se tiče reklamiranja ako je ovo reklamiranje, onda po toj teoriji svi sudionici na ovom forumu nešto ili nekoga reklamiraju.



Vama momci svaka cast na uspjehu!

Tu smo samo malo ljubomorni, pa kakamo ;)

Odg: Balonom u svemir

Reply #27
Tretmanom na tretman  ;)


Gdje je početak svemira a gdje je kraj svemira? ??? ??? ?  Što je zapravo svemir??? Svemir je čitav svijet što nas okružuje (wikipedija).

Dobro, neću više burgijati ako te to ljuti ! Ako je Svemir sve što nas okružuje, evo i ja sam sada napuhao roza balon iz McDonaldsa i pustio ga u moju sobu, pardon u Svemir. Uspio sam dakle, i nisam više ljubomoran !

Ali zanima me još jedna stvar, jako sam znatiželjan: zašto prve dvije slike imaju EXIF info, a ove druge dvije od danas nemaju   ??? ?
Damir

Odg: Balonom u svemir

Reply #28
Tretmanom na tretman  ;)


Gdje je početak svemira a gdje je kraj svemira? ??? ??? ?  Što je zapravo svemir??? Svemir je čitav svijet što nas okružuje (wikipedija).

Dobro, neću više burgijati ako te to ljuti ! Ako je Svemir sve što nas okružuje, evo i ja sam sada napuhao roza balon iz McDonaldsa i pustio ga u moju sobu, pardon u Svemir. Uspio sam dakle, i nisam više ljubomoran !

Ali zanima me još jedna stvar, jako sam znatiželjan: zašto prve dvije slike imaju EXIF info, a ove druge dvije od danas nemaju   ??? ?
Damir

Pa nemojte nam susjede vise mucit, pustie ih par par dana da uzivaju u uspjehu :D

Pametno je sto se s tim balonom igrate u zatvoreno prostoru, da nebi i vas odnijelo u svemir kao i ove iz redbulla!

Odg: Balonom u svemir

Reply #29
Ma ne ljutim se ni najmanje, nema razloga, a što se tiče sumnje u vjerodostojnost, evo prijedlog ako budeš prolazio ovamo navrati pa ti pustimo cijeli zapis GoPro kamere