Skip to main content

Topic: Katana X-Lite 2x2 (Read 6651 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Katana X-Lite 2x2

Snijeg nam je malo poremeto pocetak priprema za sezonu pa smo se zadrzali u radioni malo dulje nego proteklih godina. :)

Nažalost nisam slikao faze izrade tako da mozete vidjeti samo kako model trenutno izgleda. Izgradnja je počela krajem 1. mjeseca ove godine, a planiram ga završit sredinom 4.

Naziv modela: Katana X-Lite
Raspon: 2 metra
Duzina: 2 metra
Ocekivana težina: 6.5 - 7 kg
Motor: 55 ccm, 5.5 konja


Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #1
Slike su se negdje zagubile pa evo:
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #2
A ovi svi silni Pehari???

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #3
PRAVA sprava,
savjet,ne vjeruj ovim stegama koje ti drze nosac motora,kod vibracija zna da popuste,

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #4
U majko milena, kaj buš s tim delal za HTV za svetu nedelju i snimal misu iz zraka? :o
Kojim danom ste u klubu?

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #5
@Giga:
Svi ovi pehari su postignuce kluba u proteklih 15 godina koliko postoji, a ima ih oko 150 komada...

@Ivan:
Znam, te stege su samo da drze tablu stola na miru, a nosac motora je zaserafljen za stol.

@krvl:
Pa nije bas za HTV.. U klubu uvijek podvecer ima nekog, pa i upravo..
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #6
bravo Nixa, svaka čast, ja također imam nacrt od iste u PDFu i dxf fotmatu, samo si je mislim smanjit malo da mi bude za motor od 10 ccm i 2 hp, šta misliš na koliko bi je tebo smanjit? po nacrtu su proraćunali da izeđe oko 5.5 kg...

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #7
Mislim da si mi bas ti poslao taj nacrt. Po nacrtu je predvideno da gore ide 25 ccm metanolac, pa onda vjerovatno izlazi 5.5 kg, a ja sam stavio 55 ccm benzinca. Uglavnom omjer potiska i zetine bit ce oko 2:1. :D
A trebao bi ju smanjit da ju dobis oko 1.40 raspona, mislim da ce onda bit za 3D.

Pozdrav
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #8
e tako sam i mislio, na 140, imam jedau webru koja mi stoji na taxiju i prejaka je za njega, moram ga letit sa pola gasa inaće odeeeeeeeeeeeee, jednom mi je otpo eleron u zraku.... :D :D :D  ali je sve ispalo ok, za nacrt može bit da je od mene, jer sam stavio post negdje da ko hoće imam, pa eto ako nekom treba, ponavljam, samo pošaljite mail na pm i nacrt stiže đaba...

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #9
Evo, jos malo pa gotovo. Planiram poletit za vikend, sta je i moguce samo da nebude nekih komplikacija vecih sa montiranjem motora. Jos mi je ostalo osim monitiranja motora spojit vertikalac sa servom i izglancat stajni trap. btw. Zna netko di bi mogao nabavit sajle za vertikalac, po mogucnusti celicne i plastificirane izvana 0.4 - 0.5 mm?

Evo i nekoliko slika:
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #10
Sudeci po prilozenim slikama, mislim da tesko da ce ovaj vikend ... ;)
Imas tu jos poslaaaa...
No jako ljepo i kuda srece da se poleti za vikend ... :-*

Odg: Katana X-Lite 2x2

Reply #11
super izgleda.