Skip to main content

Topic: Flashing esc (Read 2722 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Flashing esc

Opet ja :)
Ovaj put se pojavio problem kod flashiranja esca sa SimonK, rijec je o multistar 30a esc-ovima, te gledajuci neke videe na ytu vidim da postoji novija i starija verzija tog esca, bar sto se tice fleshiranja, odnosno načina izvede, pitanje je sada kako to odraditi, jer sam gledao isto tako te neki upozoravaju da noviji escovi izgore prilikom procesa, pa da li je netko od vas to vec radio na ovom tipu escu? Neki savjeti mozda? Kako ste napravili onaj dio na USBASPu kojim se spaja na esc?

Lp.
Bitno da se leti.

Odg: Flashing esc

Reply #1
Ekipa ima netko ideju kako to odraditi?
Bitno da se leti.

Odg: Flashing esc

Reply #2
Imam ja  :)
https://www.youtube.com/watch?v=GFpPFr2QmaU
Ovo ti je generalno primjenjivo na sve ESC-e koji imaju Atmegu, što se tiče prženja ESC-a ne smije se jedino fulat u postavkama koji je raspored MOSFET-a tj. dali su P+N ili svi N, ali gotovo svi ESC-i novije proizvodnje u ALL N. Također preporučio bi RapidFlash koji radi preko Google Chrome jer je jednostavniji za početnike i za dodavanje naprednih opcija kao što su Active breaking i Comp_PWM. Također možeš u seriju sa ESC-om staviti žarulju 21W 12V pa ako nešto krene po zlu nečeš ga spržiti (žarulja će ga zaštititi). Ali ono što je najzanimljivije je to ovisno s čime raspolažeš od opreme za Flashanje tako si onda i potraži neki od zaista mnogobrojnih tutoriala na YT.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Flashing esc

Reply #3
Franky ako se ne varam u nekoj temi sam pročitao da si isprobavao blheli pa me zanima da li se isplati flashat ga ili je simonk bolji?

Odg: Flashing esc

Reply #4
Jedino id opreme sta imam je USBASP kabal, esc i simonk, vise nista :)
Bitno da se leti.

Odg: Flashing esc

Reply #5
Franky ako se ne varam u nekoj temi sam pročitao da si isprobavao blheli pa me zanima da li se isplati flashat ga ili je simonk bolji?

Nisam isprobavao BLHeli nego COMP_PWM, vjerovat ću na riječ kolegama koji kažu da je BLHeli dobar za mini racere a SimonK više za malo veče quadove i pogotovo za snimanje.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis