Skip to main content

Topic: Pomoc oko odabira motora (Read 3167 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Pomoc oko odabira motora

Ekipa, trebam pomoc oko motora i eventualno propelera, letjelica bi mi finalno trebala imati oko 2,4kg(gimbal, GP i fpv), baterija je 5Ah 4S, escovi multistarovi 30A, e sada planirao sam da mi hover ide na tih idealnih 50-60% palice gasa, e sada opet su motori problem, razmišljao sam na 800kv sunnyskyove ici te eventualno od 11" do 13" propove, inace duzina framea je od motora do motora znaci a*a, 55*55cm(ne dijagonala!).

Unaprijed hvala!
Bitno da se leti.

Odg: Pomoc oko odabira motora

Reply #1
Prije svega, postoji odgovarajući podforum za ovakva pitanja. "Birtija" je tu za razgovor o stvarima s malo ili nimalo veze s modelarstvom.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Pomoc oko odabira motora

Reply #2
Ma znam prijatelju postavio sam tu jer najvise ekipe ulazi upravo ovdje pa zato..
Bitno da se leti.

Odg: Pomoc oko odabira motora

Reply #3
Pardonček...
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Pomoc oko odabira motora

Reply #4
Ekipa, trebam pomoc oko motora i eventualno propelera, letjelica bi mi finalno trebala imati oko 2,4kg(gimbal, GP i fpv), baterija je 5Ah 4S, escovi multistarovi 30A, e sada planirao sam da mi hover ide na tih idealnih 50-60% palice gasa, e sada opet su motori problem, razmišljao sam na 800kv sunnyskyove ici te eventualno od 11" do 13" propove, inace duzina framea je od motora do motora znaci a*a, 55*55cm(ne dijagonala!).

Unaprijed hvala!

Pogledaj malo setup od kolege frankycro, to njegovo leti fantastično i ima pregršt snage - hover mu je na cca 40% gasa ako se ne varam.
Iz mog iskustva 50 - 60% za hover je kao da letiš autobusom  ;D

Odg: Pomoc oko odabira motora

Reply #5
Jako zadovoljan ovima na 4S i Graupnerima 10x5 na sličnoj letjelici...
http://rctimer.com/product-859.html
Puno snage, ne griju se, lijepo balansirani, dobri lezajevi, ne koštaju previše.
Vjerojatno još i bolji na 11x5.
 ;)

EDIT: Rctimer ima sniženje 10% na sve do Nove Godine
 

Odg: Pomoc oko odabira motora

Reply #6
Ekipa, trebam pomoc oko motora i eventualno propelera, letjelica bi mi finalno trebala imati oko 2,4kg(gimbal, GP i fpv), baterija je 5Ah 4S, escovi multistarovi 30A, e sada planirao sam da mi hover ide na tih idealnih 50-60% palice gasa, e sada opet su motori problem, razmišljao sam na 800kv sunnyskyove ici te eventualno od 11" do 13" propove, inace duzina framea je od motora do motora znaci a*a, 55*55cm(ne dijagonala!).

Unaprijed hvala!

Pogledaj malo setup od kolege frankycro, to njegovo leti fantastično i ima pregršt snage - hover mu je na cca 40% gasa ako se ne varam.
Iz mog iskustva 50 - 60% za hover je kao da letiš autobusom  ;D
Gdje ga mogu pogledat jel negdje tu postao temu o setupu ili?
Bitno da se leti.

Odg: Pomoc oko odabira motora

Reply #7
Jako zadovoljan ovima na 4S i Graupnerima 10x5 na sličnoj letjelici...
http://rctimer.com/product-859.html
Puno snage, ne griju se, lijepo balansirani, dobri lezajevi, ne koštaju previše.
Vjerojatno još i bolji na 11x5.
 ;)

EDIT: Rctimer ima sniženje 10% na sve do Nove Godine
Otprilike 1300g po motoru bi imao pulla na 11" propovima, vjerujem da bi ovo bio zvrk sa ovim hvala sto si mi poslao, ima li jos nekobiskustva sa ovim motorima da to nije samo napuhana kineska prica?
Bitno da se leti.