Skip to main content

Topic: Da li je netko od vas imao ovaj problem? (Read 7118 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Lemeći danas na escovima bullet konektore, greskom mi je malo lema spalo sa lemilice na atmelov chip, i tako zahvatio 3 nožice, probavao sam svasta...od ponovnog podgrijavanja i vadjenja pumpicom upalog lema, cackanje nozicem ali nista, sve dok nisam uzea iglu i kreno vadit lem izmedu nogu, no onda je na moju zalost došlo do toga da sam uspio jednu nogu iščupati, jednostavno sada je na njenom mjestu ostala supljina.

E sada, da li je taj esc u upotrebi? Isplati li se bar pokusat zalemit tu nozicu iako je sitno do Boga, znate i sami vec koliko. Da li je ta nozica uopce u upotrebi za ovaj sklop esca(slike ispod)?

I da ovaj srednji lem mi i je ovako ispao "nakaradan" upravo zbog toga sta mi se desilo, i to bas u finalnom krugu oko zavrsavanja quada.

Esc je F-30A
Bitno da se leti.

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #1
Ma nemoj se igrat s takvim escom, šteta da ti zbog takve greške padne quad i nastane veća šteta.
Lp,
Alex

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #2
U takvim slučajevima postoji žica za odlemljivanje, vrlo fina licna koja pokupi višak lema


Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #3
U takvim slučajevima postoji žica za odlemljivanje, vrlo fina licna koja pokupi višak lema
Prvi put cujem za to, nema druge nego novi esc, najbolje je tako, najsigurnije.
Bitno da se leti.

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #4
U takvim slučajevima postoji žica za odlemljivanje, vrlo fina licna koja pokupi višak lema
Može se izraditi tako da se licna ogoli od izolacije i potpi kratko u alkohol u kome je otopljen kalofonij.
Kada se osuši - upija lem kao spužva.

@iamdario; momak nemoj se ljutiti, ali nasmijao si me. Da, to se događa onima koji uče lemiti na ESC-u ili slićnoj mikroelektronici.

Postoje vježbe lemljenja, npr, probaj od ogoljene bakrene pune žice zalemiti ih u oblik kocke. Čini ti se jednostavnim? Spojiti 6 pravilnih kvadrata u kocku - ne samo 2 i 4 poprečne žice !
Damir
Kazem da mi se to desilo sasvim nehotice, dok sam makeo lemilicu od bullet connectora ostalo je na njoj mrvica mala lema koja je sklizala i upala bas na to mjesto.
Bitno da se leti.

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #5
LOL!!!!


Dugo nisam vidio ovak lose lemove...NHF ali moras puno vjezbati!

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #6
Da li je itko od vas shvatio zasto je ovakav lem???
Da li je itko od vas procito zasto je takav ispao??
Nekima je bolje ne komentitat onda.
Shvatite da je takav ispao jer mi to kapnulo tokom lemljenja i iz tog razloga je ispao takav!!

Poslano sa mog C6902 koristeći Tapatalk

Bitno da se leti.

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #7

Da li si ti shvatio što je Diogen napisao???Da li si ti pročitao što je Diogen napisao???


Tebi je bolje ne komentirat ribica 8)



Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #8
Tek sada vidim zasto kada bilo tko dode na forum bude u sto kracem roku i otjeran sa njega, upravo zbog ovakvih ribica sto komentiraju, kojima je cilj zatupit bilo koga, jer misle da su pokupio pamet svijeta, prateci tako teme od pojedinih novih clanova, u roku od maximalno sat do dva, javljaju se ovakve ribice koje te pocetnike spustaju na toliko nisku razinu da je to zalosno.

Oprosti zed u duetu sa diogenom na vasoj tolikoj moći, nisam znao s kim se kacim.

Umjesto da se razvijaju odnosi, pa se fino kaze, ha cuj trebao si to tako i tako gresku jesi napravio ali nema veze, moze se ispravit..., ali stas, oprostite na vašoj sepicnoj pameti.

Poslano sa mog C6902 koristeći Tapatalk
Bitno da se leti.

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #9
Diogen je reagirao na to sto "znas lemit", a na slici se vide da su bulleti iznimno lose zalemljeni.


Najlakse se ljutit! Uzet bulleta i zice pa vjezbat!!

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #10
Diogen je reagirao na to sto "znas lemit", a na slici se vide da su bulleti iznimno lose zalemljeni.


Najlakse se ljutit! Uzet bulleta i zice pa vjezbat!!
Na slici se jasno vidi da sam ih lemio u krivo opet iz razloga sto se montiraju unutar kucista i zakrivljenost je iz tog razloga da lakse muski bulleti mogu uci u zenske jer ruke od motora idu pod kutem od 45 stupnjeva u odnosu na bullete.

A jos jedna stvar, kap lema je kapnula jer lemilica nije neka bog zna sta, ali sluzi svrsi i mogu je koristit.
I daleko sam ja od toga da ne znam lemit, najlakse je se oko toga svađat jer i ja mogu rec da ni vi ne znate, pa sta onda...treba se i oko  toga prepirat? Dajte molim vas.
Bitno da se leti.

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #11
Onda dobro. Bitno da ti znaš lemit!

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #12
Kad te zeza taj kut,moga si zalemit zice od motora direktno na esc,ni ne trebaju ti konektori..dosta ljudi to lemi bez konektora,posebno na onin mini rejserima kad ti svaki gram znaci
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #13
I šta sad...ja bi se trebao osjećati krivim jer sam ti rekao da ne znaš lemiti i da bi trebao vježbati ?

A pokazao si rječju, djelom i slikom da ne znaš ! I još pitaš kome se desilo slićno ovome !

Kako se ono kaže, put do pakla popločen je dobrim namjerama, sve što sam napisao ovdje
bilo je uzalud, kao i ovo sada.. da, točno  trebao sam ja biti pametniji i preskočiti ovu temu, kao i sve one gdje usijana glava
u biti želi da ga hvališ iako je zasro' stvar.

Stvarno, koji mi je k**** bio, ajd' bok!

Damir
Dosao sam na ovu temu sa namjerom da ne budem popljuvan nego da vidim rjesenje ako se moze popravit.
Bitno da se leti.

Odg: Da li je netko od vas imao ovaj problem?

Reply #14
Pa nitko te nije popljuvao nego su ti ljudi stvarno htjeli pomoći ali si ti krivo shvatio njihove odgovore. Šta je tu loše ako vježbaš lemljenje, upoznaješ bolje lemilicu i uviđaš svoje propuste. Vježbom vidiš da nevalja lemilica i kupuješ drugu, i nebi se to dogodilo. Dobio si savjet kako popraviti esc ili narući novi. Bulet nije niti jedan na slici istom količinom lema zalemljen, Nemoj se ljutit ali izgleda na slici kao u osnovnoj školi.
Pa je normalno da ljudi zaključuju da neznaš lemiti a ti se na to ljutiš. Što nisi stavio sliku lemilice pa dobiješ savjet da ona nevalja za taj posao. Zlatno pravilo glasi da zaštitiš ostatak elektronike ljepljivom trakom kad lemiš.
Mogao si i sakriti bulete nekom trakom prilikom slikanja da se ne vide a čip slikaš uvečano. Nije sramota nešo ne znati i pitati, nego se ljutiti na odgovore.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!