Skip to main content

Topic: Motor + malo veci prop (Read 2302 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Motor + malo veci prop

Da li je netko od ekipe isao sa sunnysky 800kv motorom na 12" propove, za sada sam na tim motorima na 11" pa se razmisljam na 12" ici ali po specifikacijama nisu dizajnirani za taj prop, e sada da li je netko od ekipe to vec probao, te koliko je tudo na tu ideju i ići?

Cisto pitam radi postizanja veceg flight timea.
Bitno da se leti.

Odg: Motor + malo veci prop

Reply #1
Ako je multi u pitanju bez problema.
Ja sam na svom quadu slavoncu imao motore hp2814 810kv i propove 12x4.5 i propove 12x5.5 na 3s pogonjeno.Sam quad je bio rtf oko 1800grama, meni je radilo ok i ft je bio oko 13minuta s dvije batke 3s 5000mah.

Odg: Motor + malo veci prop

Reply #2
A dobro ako si isao na 3S manje obrtaja onda ima ali ja sam na 4S i kilaza oko 2100g

Poslano sa mog C6902 koristeći Tapatalk

Bitno da se leti.

Odg: Motor + malo veci prop

Reply #3
Išlo bi bez problema i 12" na taj motor pod predpostavkom da je 2216 ili 2217, s tim da je prop uskog profila kao npr Graupner E-Prop, SF bi sigurno več radio opterečenje pri ubrzanjima pa bi trpjela stabilnost.
Ja imam T-Motore 2216 V2 800KV na 4S i 1860g pa ti govorim iz iskustva, za njih je na 4S E-Prop 11" zlatna sredina. Jedino što FT ti neće biti mnogo veči ali mogao bi upecat minutu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Motor + malo veci prop

Reply #5
Aj baš javi rezultat i dojmove kad probaš, 6 mi se čini več malo puno za pitch ali to ne znači da će biti loše.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Motor + malo veci prop

Reply #6
Jos je u planu stavljat 12" imam nesto odradit tj snimat pa onda a sta ces, 1.5€ nije puno pa da vidimo.

Ugl kad ovo skole zavrsim bacam se na vise tih projekata. Za nekih tjedan dva :D
Bitno da se leti.

Odg: Motor + malo veci prop

Reply #7
Ako je multi u pitanju bez problema.
Ja sam na svom quadu slavoncu imao motore hp2814 810kv i propove 12x4.5 i propove 12x5.5 na 3s pogonjeno.Sam quad je bio rtf oko 1800grama, meni je radilo ok i ft je bio oko 13minuta s dvije batke 3s 5000mah.
Isti motori, 12x5.5 na 4s.
U subotu prvi put išao letiti.
Leti, odaziv na gas dobar, motori topli nakon 7minuta leta, ne vrući.
Težina kvada sa baterijom 1,9kg .
Čine mi se overkill, no dok dođu 10" propovi, ovi će bit dobri..

Odg: Motor + malo veci prop

Reply #8
Ako je multi u pitanju bez problema.
Ja sam na svom quadu slavoncu imao motore hp2814 810kv i propove 12x4.5 i propove 12x5.5 na 3s pogonjeno.Sam quad je bio rtf oko 1800grama, meni je radilo ok i ft je bio oko 13minuta s dvije batke 3s 5000mah.
Isti motori, 12x5.5 na 4s.
U subotu prvi put išao letiti.
Leti, odaziv na gas dobar, motori topli nakon 7minuta leta, ne vrući.
Težina kvada sa baterijom 1,9kg .
Čine mi se overkill, no dok dođu 10" propovi, ovi će bit dobri..
Meni su za sada na 11" i nakon leta od 13ak minuta toplina jedva da se osjeti tako da ne mislim da ce bit pregrijavanja velika.
Bitno da se leti.