Skip to main content

Topic: koju stanicu na 2.4 gHz (Read 11488 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

koju stanicu na 2.4 gHz

Dvoumim se naime između Spektruma Dx7, Futabe 7 Fasst, a sada sam se zainteresirao i za Graupner MX-16 IFS. Puno toga sam pročitao i čini se da i Spektrum i Futaba imaju za sada dosta problema i sa stanicama i sa prijemnicima. O spomenutom Graupneru za sad je malo podataka. Cijena im je tu negdje. Ajde kakva su iskustva,  za koju glasate i zbog čega? 

lp

Toni

Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #1
A koje probleme ima Spektrum sa prijemnicima?
Za Futabu znam.  :D

Evo kako ces se najlakse odluciti
Spektrum AR6100 DSM2 6Channel Rx - 39,99$
naspam
Futaba 2.4GHZ FASST Micro Parkflyer Rx 6CH - 59,99$

Dosta?
Ili bas oces vidjeti ostatak
Futaba - 4 prijemnika - od 59.99 do 199,99$
http://www.helidirect.com/receivers-futaba-c-1_58_127_476.hdx

Spektrum - 12 vrsti prijemnika - od 39,99 do 220$
 http://www.helidirect.com/receivers-spektrum-c-1_58_127_468.hdx
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #2
Daj se ne srdi Wesp!  ;D

Upravo su s tim prijemnikom imali dosta problema, kao i sa AR 500. Zato je, pišu, bolja opcija 6200 pa na dalje. Zatim, bilo je dosta i opoziva DX6i, kod DX7 zna biti nerazjašnjenih lockupova. Ni FASST tehnologija još uvijek nije dozrela prema iskustvima s terena. Njihovi skupi prijemnici se eto znaju malo pregrijati i eto ti ga veselja. Futaba je svakako skuplja i tehnologija je nešto mlađeg datuma od Spektruma. Naravno da svaka stanica ima svoje dobre i loše strane samo pokušavam izvuči najbolje iz novaca koje sada mogu potrošiti. A znaš mene Wesp. Profesionalna deformacija. Dosta toga sam pročešljao. Nisi mi ništa rekao za Graupnera!?

lp

Toni  

Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #3
Ma nema ljutnje, ja sam isto FAAST gledao :)

Ar6100E unutar karbonskog frejma u helicu, nikad nikakvih problema.
Verzija 1.2 sa quick connect-om.

DX6i je opozvan zbog problema sa potenciometrima, ne predajom :)

Graupner? Kaj to jos postoji? Rade oni nekaj ili samo ljepe naljepnice i mjenjaju $ znak u €?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #5
Dečki, mislim da se još uvijek previše brije po 2,4 Giga.... Spektrum,Futaba ili Assan, u biti nisam NIGDJE naišao na mjerenje postotka propalih paketića pojedinih kombinacija. U biti to je takav loš burek, danas za svaku i najjeftiniju Wlan 2,4 giga karticu možeš freewareom izmjeriti koliko joj paketa ne uleti ispravno i koji je bandwith, a ovi se čak nisu dogovorili niti o zajedničkom standardu!
Pa kako da im čovjek vjeruje?

U biti je svejedno što uzmeš: na jednoj tekmi u .si prošle sezone odjednom pale obje jedrilice F5J koje su koristile 2,4 giga, zašto, nitko ne zna!  Izgleda da ako samo 1 uređaj na terenu poludi, svi koji su na 2,4 giga popuše.

Već sam nekoliko godina admin kvartovske 2,4 giga mreže i jedno smo skužili: prilično nepredvidljivo, čak i u slučaju jačih padavina.

Ukratko, pogled u novćanik odlućuje koji 2,4 giga uređaj, ja ću malo pričekati dok se stišaju strasti i dogovori bar neki zajednički normativ.

Damir


Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #7
Dečki, mislim da se još uvijek previše brije po 2,4 Giga.... Spektrum,Futaba ili Assan, u biti nisam NIGDJE naišao na mjerenje postotka propalih paketića pojedinih kombinacija. U biti to je takav loš burek, danas za svaku i najjeftiniju Wlan 2,4 giga karticu možeš freewareom izmjeriti koliko joj paketa ne uleti ispravno i koji je bandwith, a ovi se čak nisu dogovorili niti o zajedničkom standardu!
Pa kako da im čovjek vjeruje?

Pa nikad se i nebuju dogovorili, pa da mozes Assana zbindat sa Spektrumom... nema samse. Svako bu imao svoje. Patent pending i to.

Packet loss mozes sa Spektumovim 9 kanalnim prijemnikom logirati i vidjeti u EagleTree-u.

U biti je svejedno što uzmeš: na jednoj tekmi u .si prošle sezone odjednom pale obje jedrilice F5J koje su koristile 2,4 giga, zašto, nitko ne zna!  Izgleda da ako samo 1 uređaj na terenu poludi, svi koji su na 2,4 giga popuše.

Dam se kladiti da su imali NiMh batke i uletjeli u LVC koji ubije sve 2.4 prijemnike.
Jako su osjetljivi na pad voltaze.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #8

U biti je svejedno što uzmeš: na jednoj tekmi u .si prošle sezone odjednom pale obje jedrilice F5J koje su koristile 2,4 giga, zašto, nitko ne zna!  Izgleda da ako samo 1 uređaj na terenu poludi, svi koji su na 2,4 giga popuše.

Dam se kladiti da su imali NiMh batke i uletjeli u LVC koji ubije sve 2.4 prijemnike.
Jako su osjetljivi na pad voltaze.

Moguće je i to, ali zašto obje u isto vrijeme? Usput, NiMH se na F5 ne leti već nekoliko godina, sve su sada lipotanerice. Kolega Danijel koji je bio na tekmi i to mi ispričao, rekao je da je to bilo u momentu kada je počelo kišiti. Čudno, ja na 2,4 giga mreži imam blagi porast signala kada pada kiša ili snijeg. Tko će ga znati.

BTW, nisam znao da Spektrum 9ch loggira, pa možeš poslije provjeriti, sve mi se više počinje sviđati  ;)

Damir

Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #9
Nije da preporučujem, ili promoviram MPX ali njihovi prijemnici (koji još niti nisu u prodaji) bi trebali imati (ako ikada dođu u prodaju) ugrađenu telemetriju koja na ekranu stanice ispisuje napon baterije i podatke o propuštenim paketima, uz zvučni alarm. Naravno i druge podatke za koje trebaju dodatni senzori.
Još jedna stvar koja mi se sviđa je to što modul ne uzima PPM signal pa ga pretvara u digitalni, ponovo kodira za prijenos na 2.4GHz nosiocu, već radi sa digitalnim signalom, sve do konverzije u analogni oblik koji razumije servo a koji se događa tek u prijemniku. Govori se i o digitalnim servaćima pa će cijeli lanac upravljanja biti digitalan. E da, to je dobro jer je latencija sustava smanjena? Zato obični EVO nije kompatibilan sa njihovim 2.4GHz M-Linkom. A za mc3030 imaju drugi modul, koji je klasika, radi na PPM.
Naravno, nitko to još nije vidio, ali kad dođe u četvrtak u Lidl svi ćemo nagrnuti na to ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #10
da multiplex obećava...bit će moguće upariti i senzore za napon glavne baterije u modelu, amperažu, temperaturu motora itd.....ni aurora 9 ne izgleda loše...

Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #11
Sve 5... evo cekamo od 2007-e da puste u prodaju.

Brzi su nema sto :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #12
Štef mi jerekao da je razgovarao s predstavnikom MPX-a i da će biti sredinom mjeseca, nije rekao kojeg ...
Čekam prijemnik da instaliram V-Bar jer ne stane u kombinaciji s MPX Mini u onu rupu ispod osovine ...
Malo sam već nervozan, htio sam da mi nabavi Jetija, ali eto ...

Što se tiče Aurore, ljepo je to, spomenuo sam jejednom prilikom u istom kontekstu na starom FF. Ali kad nešto pršti mogućnostima obično je nepregledno. Iako ima veliki ekran i tač i to sumnjam da će biti jednostavna za uporabu. A tu je i taj AFHSS koji nema diversity, prijemnik je 6 kanala što je za heli uglavnom premalo, nije kompatibilan sa MPX-om a ni jeftiniji. Jedino što ima dobrp je bling ...

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #13
meni je stef rekao d 2,4 ghz ,ima vise prednosti 40 mgz,ali da postoje i neke mane ,koje su neuporedivo manje ili vise,od 35mgz,ali ako se u 72mgz stavi lipo,da obavezno treba bateriju ustekati u stanicu,koja u slucaju da se ne pali,daje jasan signal da je ista prazna i obavezno prijeci na 2,4 ghz sa ni-mi bateriama i sateliskom antenom,sto su mi i potvrdili i vodeci ljudi u crnom iz jr.pa sad prosudite sami koju vezicu najbolje koristiti za koju stanicu.po mom misljenju ,a i misljenju  8) hamom i izvucenom antenom.jos mi je stef napomenuo onako usput da nikad ne gasite stanicu dok je model u zraku. 8)

Odg: koju stanicu na 2.4 gHz

Reply #14
kaj ti sa dve ljeve tipkas?  ::) ::) ::)

Imas tamo gumb za edit pa se ispravi.
Ono interpunkcija, pasusi, pravopis i to.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24