Skip to main content

Topic: Zagikiller2 (Read 5874 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagikiller2

Zagikiller1 se pokazao kao pravi trener a u rukama druga HSarage i kao prava jurilica iako vuče samo 23 hampera.
Kao i svaka prva ljubav tako je i jedinica otišla drugome  :P a ja sam potražio drugu ( PZD nemoj čitat ovo ).

ZAGIKILLER2

Poslije ZK1 koi se stvarno pokazao kao svestran model o kojem će nešto više napisati naš expert i probni pilot drug HSaraga odlučio sam se na izradu ZK2 koji bi trebao biti ljepši, mlađi,i više sexi i sve ono što ZK1  nema ( tu mislim i na rudder ).

Tehnologija je ostala ista, profil krila je EIFFEL 428 mod. a dimenzije i sve ostalo što vas interesira stavim kad nađem malo vremena  :)

Par slikica faze izrade






















Odg: Zagikiller2

Reply #1
ufff
 
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: Zagikiller2

Reply #3
To je tak kad se Glavna faca zaigra, i što drugo nego teme o zagijima  :D .
Sreća pa za ovo naše pisanje netreba tinte.
A razlog je očit : tamo gdje Zagiji lete helići padaju  :P .

Zagikiller2 danas ide u zrak  ;D .

Odg: Zagikiller2

Reply #4
A razlog je očit : tamo gdje Zagiji lete helići padaju  :P .
Zagikiller2 danas ide u zrak  ;D .
Tako je ! 
Nama je dovoljna ploča stiropora i malo aero-tape i letimo model !
Ovim helikopterašima treba za jedan pošteni let onoliko jura koliko naši Zagiji imaju grama*2 !
(a slabo stoje i sa informatikom, pa izgube postove)
 :D :D
Javi kada ideš na Domovinski, imam nekog jadralca u pripremi!

Damir

Odg: Zagikiller2

Reply #5
Kako su bivši postovi otišli u nebo ponavljam slike i dimenzije Zagikillera2.
Težina je sa kompletnim setupom 800g pa razmišljam staviti jači setup kao što je i Lija napomenuo, no probni let ipak ide sa CF2818
i 7x6 i 6x4 propom ( vidjet ću ima li dovoljno snage ). U toj konfiguraciji vuče 32 odnosno 23 A.














Odg: Zagikiller2

Reply #6
nadam se da čemo uhvatit vremena da ga dođemo vidit, inače prekrašno izgleda :)

Odg: Zagikiller2

Reply #7
Dvojka je isprobana i mogu samo reći da se jedinica pokazala puno preciznije i mirnije u zraku.
Prvu stvar koju sam primjetio i ispravio su elevoni, naime za ravni let morali su biti poprilično dignuti što je automatski
uticalo na stabilnost modela. Očito da dugački i nakošen nos također ima svojih negativnih strana al što ću kad mi se tako sviđa  ;D .
Male preinake su se bazirale na elevone tako da su novi dužine 370mm sa širinom 30mm prema završecima krila i 50mm kod trupa  ;) ,
nešto slićno kao što je imao i Grippen.
SDespot mi je predložio kanarde pa ako ova preinaka ne poboljša letne karakteristike oni su sljedeći korak.

Izmjena nacrta:


Odg: Zagikiller2

Reply #8
Pun pogodak!  ;D

Sa povečanim elevonima i kormilom u miksu ZK2 je prava jurilica.
U letu je fantastično upravljiv bez obzira na brzinu a kod dodavanja gasa nos mu minimalno ide gore.
Zahvaljujući kormilu koje sam umiksao sa elevonima propadanja nosa u zavojima takoreći nema iako za letenje na nož zbog blizine
i veličine kormila baš i nije sposoban.
U odnosu na ZK1 jedina mu je mana veća težina ( plankiranje + pojačanja ) pa ako biramo pobjednika
ZK1 zauzima prvo mjesto na postolju.

HSaraga, idemo se mjenjati ?   ::)

Odg: Zagikiller2

Reply #9
Kak si to miksao elevone sa ruderom?
Gyro je bio miksao da mu na skretanje repa eleroni kontraju a na elerone rep ne reagira, i to je dobro radilo, mogao se na brzinu okrenut, po smjeru vožnje, bez naginjanja aviona, samo je mrvicu na visini gubio, ali sve u vodoravnom položaju.

Odg: Zagikiller2

Reply #10
Mogu mixati i jedno i drugo. ELEVONS --> RUDDER   ili   RUDDER --> ELEVONS i te funkcije staviti na kip prekidač sa tri položaja.  ;D

Odg: Zagikiller2

Reply #11
je kad imaš dobru stanicu :D  , ja moram lovit model ako nije nekaj dobro :(