Skip to main content

Topic: Molim pomoć oko programiranja reglera!! (Read 6500 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Danas cjeli dan pokušavam programirati regler i nikako mi ne uspjeva,radi de o combo setu TowerPro BM2410-9T / 18A BEC/ 1047 Prop Combo i po uputstvima na UH nikako mi neide,stalno pišti i kada želim potvrditi 2c lipo bat on mi se vrača na početak programiranja i tako iznovo,več sam izludio i mislio poslati sve u PM,ali prije toga molim još i vas za pomoč jer stvarno sam zapeo i neide dalje.Stanica je MX-12.

Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #1
Ti combo setovi služe uglavnom da shvatiš da si se zeznuo i kupio burek,. Zaćudo , jedini koliko-toliko dobar komad hw-a je taj regler, a programiranje je najbolje sa prog-card-om. Ako ga nemaš, imam ovakve upute:
cit:''
Now the instructions for the newer firmware with more options:
Remove prop from motor if fitted. Connect speed controller to motor and receiver.
Disconnect battery. Set throttle to full throttle. Reconnect battery to speed controller.

After three seconds you will hear sound patters (Each one repeated three times)
These sounds represent programmable functions-

*= CELL Type and Number
*== BRAKE
*=== TIMING Mode
*==== VOLTAGE protection

To select move the throttle to the MIDDLE position

The ESC will then emit sounds again in groups of three in the following order-

CELL Type and Number
.- NiMh/Nicad/Auto
. 2 LiPo 7.4v
.- 3 LiPo 11.1v
. 4 LiPo 14.8v
BRAKE
..- Off
.. Soft
..- Medium
.. Hard
TIMING
...- 2 degrees
... 7 degrees
...- 15 degrees
... 30 degrees
PROTECTION VOLTAGE
....- 2.8v/Cell
.... 2.9v/Cell
....- 3.0v/Cell
.... 3.1v/cell (not shure)
NB: 10C and higher suggest 3.0v
When you hear the pattern sound for the function you require move the throttle to the UP position
A long BEEP will be heard confirming the option has been saved
The system will then revet back to the programming mode for the next option

Move throttle to DOWN to finish.
''


Damir

Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #2
Radio sam po tim uputama ali neide,ako se i pokrene motor radi na taj način da trotle u neutralnoj poziciji več ima gasa i tako u nedogled,a kada sa stanicom pokušavam sub trimati gas tada radi ali kada izađem iz trimanja tj ugasim stanicu te je ponovo upalim ponovo ne radi gas!

Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #3
Mozda ima onu autokalibraciju kad ga upalis.

Si slozio travel na trottle kanalu na 100%?
Da to malo povecas?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #4
Mozda ima onu autokalibraciju kad ga upalis.

Si slozio travel na trottle kanalu na 100%?
Da to malo povecas?
Evo stavio sam gas na 150% travel i ne reagira.Ma regler nije vjerojatno programiran ali nikako da ga programiram i nemogu letjeti a tako je ljepo vrijeme .Imam ja još par motora i reglera ali mi trebaju 3S baterije jer mi vuku jaku struju ali ih za sada nemam tako da sam osuđen na taj motor i regler a on ne radi  :( :( :(

Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #5
Uspio sam da motor proradi ali nikako da mi u neutralnom položaju palice za trottle motor ne radi, več je on tu sa 50% gasa.Naravno kada spojim bateriju sa prijemnikom regler se javi i motor ne radi dokle got ne spustim palicu gasa full down tada se čuju dva piska i motor proradi ali kako kažem kada je trottle u neutralnom položaju motor radi sa pola gasa.Još jednom stanica je Graupner mx-12. Dali ima netko kakvu pomoč bio bi zahvalan  :(.

Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #6
otvori stanicu, izvadi feder na polugi gasa i stavi jedan od ona dva limica koja si dobio sa njom. mislim da ima i u uputstvima kako se to radi. onda imas gas cijelom duzinom - od dolje do gore.

edit: pozitivno je i to da se mozes pocesati po nosu ako te zasvrbi prilikom letelja jer se palica gasa ne vraca na sredinu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #7
Koja je to stanica kad ima gas na federu?
Kaj si vozio autice sa time?

I BTW baterije su 3S, a ne 3C.
3C je preslabo i za vekericu :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #9
Probao sam stanicu na drugom regleru i motoru i savršeno radi tako da je štos u programiranju reglera dali ima netko iskustva sa tim reglerom i kako ga je programirao?

Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #10
ponovo govorim da slozis gas od gore do dolje. kakvog smisla ima da palica ima hod od sredine i za sto ti sluzi od sredine prema dolje? za rikverc? besmisleno je i to da ti se gas sam vraca u neutralni polozaj jer da vozis model sa glow motorom nebi ga mogao sam upaliti jer fergazer treba biti otvoren 1/4, a i vec sam naveo da je prednost ako te sto zasvrbi, omete ili zelis potrimati neki od kanala. namjestis gas da model lagano klizi po zraku dok se ti ceskas ili trimas, a sa drugom rukom imas potpunu kontrolu modela jer imas elerone i horizontalac na istoj ruci.

otvoris stanicu, izvadis feder i stavis jedan od limica koje si sa njom dobio sa saraficima koji su isto prilozeni. ako hoces osjetiti zupce na palici uzmes onaj limic sa ispupcenjem, a ako hoces da ide bez zubaca stavis glatki.
ako kojim slucajem pozalis za vracanjem gasa u sredinu lako izvadis lim i vratis feder.
ako ti sto oko toga nije jasno slobodno pitaj.

pozdrav
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #11
Ok,probat ču to srediti sa stanicom tj sa tim limičima ali mi nije jasno zašto sa jednim reglerom radi "normalno"  sa ovim drugim ne.

Odg: Molim pomoć oko programiranja reglera!!

Reply #12
mislim da je Diogen vec odgovorio na to pitanje.
struja zakon, nitro USTAV