Skip to main content

Topic: Spektrum - Futaba (Read 5661 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spektrum - Futaba

Na svjetskom prvenstvu malznih modela u Izraelu od 25 takmicara su samo 5 takmicara imali 35 Mhz ali su i oni u toku takmicenja odlucili preci na 2.4 MHz,
Spektrum i Futaba u jednakom broju zastupljeni,
temperature su se kretale oko 40C, izvedeno je 150 startova,bez loma ili otkaza elektronike i pored izvanredno visoke temperature koja je na asvaltu iznosila ca. 60C

Odg: Spektrum - Futaba

Reply #1
ja sam na 35 mhz i koristim R700 graupner i corona rp8d1, a stanica je graupner mx 12. na elektro modelima sam imao pokoju smetnju, a od kada vozim motornjake nemam uopce problema. kolega s kojim letim ima rR700 na 40 mhz i graupner mx 12 i konstantne smetnje bez obzira bili motornjaci ili elektro.
ja iskreno ne vidim razloga za prijelaz na 2,4 dok bi na koleginom mjestu to napravio odmah.

koja je uopce ideja ove teme?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Spektrum - Futaba

Reply #2
ja sam na 35 mhz i koristim R700 graupner i corona rp8d1, a stanica je graupner mx 12. na elektro modelima sam imao pokoju smetnju, a od kada vozim motornjake nemam uopce problema. kolega s kojim letim ima rR700 na 40 mhz i graupner mx 12 i konstantne smetnje bez obzira bili motornjaci ili elektro.
ja iskreno ne vidim razloga za prijelaz na 2,4 dok bi na koleginom mjestu to napravio odmah.

koja je uopce ideja ove teme?

ideja,samo pokazati da je buducnost u 2,4 ja ju imam vec odavno i par puta sam zaboravio izvaditi antenske brkove iz trupa,lezali su paralelno i ako treba da stoje u 90* u odnosu jedan na drugoga,letio sam daleko do granice vidljivosti a kako je raspon 2 m  i dubina 26cm daljina je morala biti velika i niti najmanjih smetnji,
sve je OK ako dobro sluzi,
pozdrav

Odg: Spektrum - Futaba

Reply #3
trenutno su hit stanice na 6 gigaherca...

još nije došlo do nas ali bude...

vele da je puno bolji domet (duplo)
antene na stanici nema (kao mobiteli)
ni jedna stanica nema ispod 12 kanala...
i tako dalje
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Spektrum - Futaba

Reply #4
sto se dometa tice znam da moja Futaba na zemlji ima uredan domet 4km,
a to je i suvise mnogo za oko,jedino Zadrani jer snimaju iz zraka inace ??

Odg: Spektrum - Futaba

Reply #5
kolko je to u miljama?


Odg: Spektrum - Futaba

Reply #7
 :D


Odg: Spektrum - Futaba

Reply #9
trenutno su hit stanice na 6 gigaherca...

još nije došlo do nas ali bude...

vele da je puno bolji domet (duplo)
antene na stanici nema (kao mobiteli)
ni jedna stanica nema ispod 12 kanala...
i tako dalje

Cijena malo ispod 100 jurića :D

Odg: Spektrum - Futaba

Reply #10
trenutno su hit stanice na 6 gigaherca...

još nije došlo do nas ali bude...

vele da je puno bolji domet (duplo)
antene na stanici nema (kao mobiteli)
ni jedna stanica nema ispod 12 kanala...
i tako dalje

Cijena malo ispod 100 jurića :D

da.... i prijemnici su 5-10 E ovisi o brendu
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe