Skip to main content

Topic: k:početnički heli (Read 37696 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: k:početnički heli

Reply #17
nikad nebi preporučija polovni da uzmete ali evo vam se prodaje heli sa dva leta samo 200 kn http://www.flyfreak.net/oglasi-kupujem-prodajem/p-nine-eagles-solo-pro-v2-sa-kvarom/?topicseen

ne bojte se kvara i vi če te ga vozit 2-3 leta pa skršit

Totalno glupa primjedba.

Još jednom, heli SOLO PRO 2 na recimo travnjaku, je PONAVLJAM neuništiv osim ako ti to nije namjera, i za to će ti trebati dosta vremena. Jedino da ga staviš boćno u travu i namjerno vrtiš elise pa da mu zezneš motor ili zupce.

Moj je letio s 5 metara minimalno direkt u travu pod recimo 45 stupnjeva par puta i ništa. A lagani padovi u travu s 2-3 metra obićno kao da se nisu dogodili. Ti si ga predpostavljam skršio u nutra?

Tvrdim da je to turbo otporan mali heli s jefitnim djelovima.

Odg: k:početnički heli

Reply #18
Moriarty,

ma pusti ljude, ja kupio u konzuimu za 40 kn neki mali kinez...pado po betonu,lupo u zid i svašta (nije baš lako upravljiv) i nišm mu nije, a onda ovo skuplje čudo ima da i vulkan preživi :)

Nego, svakako bi uzeo ovoga na tvoju preporuku, samo ako mi možeš dat savjete za onih par pitanja (rez djelovi, batrerije :)

Hvala najljepša :)




Odg: k:početnički heli

Reply #19
Da vidio sam da u pluramksu imaju isto zanimljivih stvari, ali da, baterije su bezobrazno skupe.
Baterije ne bi kupovao u pluramaksu. Totalno su preskupe.

Sad još par pitanja koja će odlučiti o konačnoj kupovini:
-naći svakako bolje ovaj sa repnim rotorom nego koaksijalca?

I koaksijalni imaju repni motor, samo kod većine on je horizontalan i onda diže ili spušta rep gore dolje pa time se kreće heli napred nazad.
Kod npr solo-a imaš vertikalno stabilizaciju repa, što čini da se rep puno brže okreće, a i swashplate, je pomičan, ima dva serva koji onda naginju cijeli helić/elise i čine kretanje helića u svim smjerovima mogućim. Kako je rekao SId, koaks dosade brzo.

-punjač za baterije dojde naći ak sam dobro skužil u upravljačkoj jedinici?
Punjač na daljincu od solo-a brzo izcucla baterije osim ako nisu punjive, što je totalna preporuka.

-htio bih heli najviše drajvat po vani, nebu problema sa upravljanjem van i (razne frekve i to-da nepodivlja?)?
2.4GHz - stvar koja se često spominje, znaći nemaš brige o nekim prekidima dok stvari rade na toj frekvenciji. Ne znam kako je sa tim jeftinim daljincima, no recimo ja sa solom i malim micro extra isto od nine eagles nisam imao problema.
Solo možeš letiti vani, sam da nije jak vjetar. Trpi recimo slabiji vjetar, bolje rečeno povjetarac;) čak je zanimljivo onda:)

-koje još djelove uzet-vidio sam da ima hrpa rezernih djelova s njim,pa bi odmah za početak uzeo elise i sl., pa te molim savjet šta je dobro sve uzet (uz bar 5 setova elisa :) )...jer padova bu bilo pa da imam rezervu odmah uza sebe :) ako nije prevelika gnjavaža bio bih sretan za linkove od HK
Ja sam mislio da ću ga često razbijati pa sam nakupovao brdo djelova usput. Jedino što sam slomio je repna elisa kada je dernuo u stakleni stolić. Pukla na dva djela i pokupio dva djela, malo CA ljepila i opet se fura s istom elisom.
Uzmi par elisa, uzeo sam set motora, i rep cijeli. Ali mislim da je to po tvom nahođenju.

-se isplati ovaj neovisni punjač:
-se isplati bolje uzet tipa 20 malih baterijica ili jednu ovakvu:
I jel stanu uopće ove velike u heli, vidim da su po dimenzijama veće od orginala, odnosno ovih malih
Da , uzmi ga, puni dvije od jednom, i ne troši baterije:) napuni ih za 15-20 min. A cijena je smiješna.
U solo ne stane ništa iznad 250mah otprilike. Sve ostalo je preteško. I to su baterije s jednom ćelijom (3.7V)
Ove koje si ti naveo su 3-5 puta teže od cijelog soloa i veće, i imaju 3 ćelije (11.1V) što bi ga skurilo.
To oko baterija ima hrpe tema ovdje.


Odg: k:početnički heli

Reply #20
Hvala Moriarty,

evo, narudžba ide već danas vjerovatno, sad bumo vidli kad bu stigla...jer je Backorder heli.

Inače, se planira kakvo letenje u nedelju, ima kakv klub, bilo bi mi drago upoznat se i vidjet kak vi stari meštri letite :)

Srdačno,

Ivan

Odg: k:početnički heli

Reply #21
I ja bi isto, ja sam ti s helijima tek nedavno poćeo, i trenutno tek učim na većim helićima, tipa ti 450 i slično. Imam ih par složenih i još nije bilo krša jer solo se potrudio za to:)
Dao mi je dobar dojam o 6 kanalnim helijima.
Sada samo treba beskonaćno vježbati i da se napokon usudim okrenuti nos prema meni direkt:)
Za to dobro služi simulator i neki gamepad.


Odg: k:početnički heli

Reply #22
Evo naručeno! Sad sam treba biti strpljiv....kad stigne metnem fotke! Inače, može li ko reći kolko se otprilike ćeka kad je na backorder?

Inače, za manje od 700 kn dobio hrpu stvari, gro baterijica, nešto rezernih djelova (elise,rep,motor), punjač....i naravno u cijenu je uključen i prijevoz...

Jel iko imo problema da pošiljka nedojde, neko si mazne (poštar npr.  ;D)

Hvala svima na savjetima...

Odg: k:početnički heli

Reply #23
Da kolega Apachi701 nije postavio ovo pitanje, vjerojatno bih i ja ovih dana postavio isto :)
Probao sam letjeti sa malim kineskim koaksijalcem i sada odlucio da bi presao na SoloPro, tako da su mi sve informacije iznesene ovdje dale odgovore na mnoga moja pitanja. (hvala svima koji su odgovarali na pitanja)
Pocetnik sam koji se zeli malo nauciti letjeti i pritom zabaviti.

Sto se tice Backordera danas sam kontaktirao Hobby king i rekli su da ocekuju da ce im SoloPro doci sredinom ili krajem sestog mjeseca, na to treba dodati vrijeme isporuke koje moze varirati (od 10 do 30-tak dana)

Sto se tice kradja u posti ili neceg slicnog, ja do sada nisam imao takvih iskustava. Nisam doduse kupovao iz Hobby kinga, ali su zato sve stvari kupljene preko eBaya, Dealextrema ili nekih drugih online ducana stizale bez problema. Uvijek postoji mogucnost da se stogod loseg desi, ali eto ja za sada nisam imao problema.

Molim te da specificiras sto si tocno uzeo (koje baterije, djelove,...) s obzirom da sam u fazi odluke sto sve naruciti i koji si oblik isporuke odabrao te cijenu za isti (moze i na PM)

Pozdrav od buduceg Micro letaca ;)

Odg: k:početnički heli

Reply #24
Ako se ne varam na Ehirobo još uvijek imaju solo pro 2 pod imenom SOAR. I trenutno raspoloživo.

Odg: k:početnički heli

Reply #25
Najviše zahvali Moriartiyu, on je bio najsusretljiviji, ali eto drago mi je da je ova tema pomogla i drugima.

Što se tiče djelova, naručio jedno 15 tak baterija, ak računaš da je svaka oko 8 min...to je cca 2 sata, a i stalo je po kilaži u kutiju za istu cjenu...a i bolje imat više njeg manje, tih 15 komada oko 150 kn :)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14890

ak sam dobro skužio Moriartya, ovo ide drito, iako nebi bio problem ni s lemilicom malo preradit..ali to bumo kad steknemo malo iskustva :)

Kaj se tiče ostalog, uzeo 2 kompleta glavnih i repnih elisa-zaračunali mi ko jedan :)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11016
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11020

Rep....za svaki slučaj...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11018

Punjač za baterije:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11021

I jedan motorče, za svaki slučaj....

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11005

Cijene imaš na linkovima, sve to skupa...plus troškovi slanja i troškovi paypala...malo manje od 700 kn...

Da ovak kupuješ kod nas...brijem da ispod 2 soma nebi prošo! Jedino kaj je skoro sve na backorderu, ali već mjesec dana razmišljam o shoppingu pa mogu još malo pričekat...

Moriarty, kak ti se sviđa izbor?

Ako si iskusio da još nekaj treba jer odlazi da sad naručim...

I da, si spreman održat malu školu za pivu i čevape :)

LP


Odg: k:početnički heli

Reply #26
Ma super izbor. Pa iskreno po iskustvu uvijek mi ode nešto čega nemam, pa trebam naručivati. No za solo nisam još ništa skršio.

Ove baterije koje si uzeo imam nekih desetak i dvije su mi otkazale poslušnost.

Turnigy nano od 160, em imaju više mah, te od svih koje imam ni jedna nije otkazala do sada. Doduše punim ih preko standardnog punjača.
Bitno je zapamtiti kada promjeniti bateriju, jer to su lipo baterije i ne bi se smjele isprazniti ispod 3.0V. Kada su pune su na 4.2V.

Isprobavanjem, kada heli na 50% gasa se ne diže više, vrijeme je za promjenu baterije, meni je onda oko 3.5V (mjerio sam- naravno jako ovisi od baterije do baterije).
Ja ih furam sve na 5 minuta otprilike.

Škole nema! Nisam je ni ja imao:)

Ma za početak počni vani na travi, prije ćeš ga zbubat u stanu nego vani. Ja sam ga nabio u strop par puta, i nakon toga još bubne u parket. Ni zid nije bio pošteđen.




Odg: k:početnički heli

Reply #28
Probaj, pa ak buju dobre javi, pa naručim koju!

Nego, kak mjkeriš napon, unimerom ili?


Odg: k:početnički heli

Reply #29
Imam nešto aparature, ali sam ih prištekam na lipo punjač kad punim.
A najlakše voltmetar neki priručni.
Ja imam neke iz hobby kinga s razni utorima od 2S do 6S ako se ne varam koji ti očita ovisno o tipu baterije na koliko ti je koja čelija volti.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10328
Za 1S koristim lipo punjač.