Skip to main content

Topic: mjesanje digitalnih i analognih servoa (Read 2990 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mjesanje digitalnih i analognih servoa

dali je preporucljivo ovo gore iz naslova

na dubinu bi stavio malo bolji digitalni servo
a na elerone i rudder analogne

posto su mi rekli a i logicno je da ako ti rudder ili eleron crkne mozes sletit ali ako dubina crkne sliejdi crash

Odg: mjesanje digitalnih i analognih servoa

Reply #1
posto su mi rekli a i logicno je da ako ti rudder ili eleron crkne mozes sletit ali ako dubina crkne sliejdi crash
Točno tako, najbolji dokaz Murpyevog zakona, u toku leta, zdanja tri otkaza serva bila su mi baš na horizontalcu !  :)

E sada odgovor: možeš miješati, ali pazi ako ti analogni servo dtoji u blizini digitalca, moguće su smetnje: meni se znalo dogoditi da bi npr. HXT900 u blizini digitalca totalno poludio, vjerojatno je u pitanju tzv 'radijativna' smetnja.
No kako se radilo o svjetski popularnom smeću zvanom HXT900, mislim da je dovoljno da dobro provjeriš i ako je Ok, vozi Miško !

Damir

Odg: mjesanje digitalnih i analognih servoa

Reply #2
Ako ideš na FBL, nemoj to raditi, jer se određuje puls za sve servoe na ciklici, tako da bi trebali biti identični...
MAK Zapad

Odg: mjesanje digitalnih i analognih servoa

Reply #3
ne ne ovo je za avion  :)

@diogen/Damir

do sad sam koristio na zagiju i deproncu (yak-u) hxt900 i nikakvih problema
ali opet svi vicu ma ne te hxt losi su tamo vamo,pa sam mislio posto imam jedan digitalni malo bolji stavit ga za dubinu i ove dr na ostalo te hxt900

probat cu sve to pospajat pa vidjet kako se ponasaju servoi ako bude problem aonda sve digitalno nema druge



 

Odg: mjesanje digitalnih i analognih servoa

Reply #4
Gle, svako ima pravo na svoje mišljenje o HXT900 ma kakvo ono bilo. U 100 % slućajeva znanje je posljedica iskustva, ( ionako se rodiš samo sa znanjem sisanja  :D ) a moje iskustvo sa HXT900 je ovakvo: vrlo grubi , skokovi t i nelinearni raster kretanja, overshot vidljiv čak i 'golim okom', pretjerana svojstva snage (čak i na 5,5 V), elektronika koja lako crkne ( 4 komada u par godina korištenja), osjetljiv na bliska elektromagnetska polja, a u njegovj klasi od 2,5 do oko 3 $ imaš puno boljih servača čak i sa BB i to na HK gdje se i kupuju . K tome, cijele ove sezone (7 takmićenja, sve skupa 24 takmičara 8 startova po tekmi) imali smo samo jedan slućaj zatajivanja servača - pogodio si, bio je to HXT900 kolegi Nenadu !

Mislim da mnogi hvale ovaj servo po inerciji - nisu probali bolje pa nisu osjetili razlike.

Već za 5-6 baksi može se dobiti jeftiji njegov ekvivalent u digitalnoj izvedbi ili u izvedbi sa metalnom getribon, ako želiš i jedno i drugo, onda je donja cijena nešto ispod 10 $.

Ja zaista ne mogu shvatiti kako modelari mogu imati model vrijedan nekoliko stotina kuna, uložiti u njega i lijepi broj sati  i onda još uvaliti unutra HXT900 tvrdeći da svi koriste taj servo i da je OK. Ima jedna poslovica o tome, ali je malo prosta..  :D


Želim ti puno uspjeha u kompletiraju jedrilice i puno uživancije u letenju iste !

Damir

EDIT: evo primjer servača koje rado koristim umjesto HXT900:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10344

-svaki nabavljeni testiram, tko želi vidjeti kako, neka potraži 'diogen151' na jubito

Odg: mjesanje digitalnih i analognih servoa

Reply #5
kad sma narucivao te hxt900 gledao sam to ovako
ma radim yaka od deprona ako padne iskruzim si drugog i to je to pa kao necu neka skupa serva jer mi netrebaju za taj avioncic

onda sam radio zagija pa sam imao jedan pa kao necu mjesat serva uzet cu hxt
a naravno necu uzimat samo jedna kad vec narucujem uzet cu ih par komada
i tako se to vremenom nakupilo

koje preporucujes umjesto ovih hxt900? mg90s? nesto dr?


Odg: mjesanje digitalnih i analognih servoa

Reply #7
zahvaljujem na savjetu  ;)