Skip to main content

Topic: Naravno da i večeras ne uništavamo servo... (Read 22308 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naravno da i večeras ne uništavamo servo...

.. sa početkom u 20 h, pa do najkasnije 23 h testiram najjeftiniji servo od 10 grama:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F16257%5F%5FHK15178%5FAnalog%5FServo%5F10g%5F1%5F4kg%5F0%5F09s.html

Servo će biti opterećen sa 1/7 nazivne snage, tj. sa utegom od 200 grama na 1 cm udaljenoisti od centra, a provoditi će se sweep test sa oko 10-tak prelaza u minuti sve do 23 h ili do crkavanja serva. Ovakve testove radim  ponekad.... :(

Svi koji koriste Skype, a žele online vidjeti kako teće ovaj test, mogu se spojiti  i pogledati video-streaming, Skype user je 'Radiona' , odnosno 'nikodem151'  .

Kako bi bez problema mogli pogledati, isključio sam 'white list' tako da će Skype automatski primiti vaš call i automatski uključiti video. Zvuk je isključen da mogu u miru...

Molim vas da poziv traje ne baš preko minute, tako da i drugi dodju na red: za video conferencing prema više usera treba nešto i platiti, a to mi se neda.

Chat će biti otvoren za zainteresirane.
Ako servo krepa prije 23 h, stvar se prekida.

Ovo je samo pokus za one koje to zanima.


Damir

Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #1
Svaka čast na volji! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #3
super stvar, samo user ime radiona ima more pa neznam koja je tocno
 :(
probaj sa nikodem151

..test je krenuo, za 2 minute ugrijao se servo od 19 C na 22 C ... nebu dugo .. :-)


D.

Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #4
Prošlo je prvih 60 min testa, servo je još živ, iako se malo čuje getriba.... za sada 6 posjetilaca na video-linku. Navali narode, flatrate je !

Slika - aktuelna temperatura je 27 C - nije loše.

Damir

Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #5
bas me zanima kakvi su ovi mali zuti s obzirom da im je cijena smjesna

Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #6
Damire, svaka čast, živa si volja !
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #7
Damire, svaka čast, živa si volja !
Dok vi gledate video iz mog vrkšopa, ja sam dovršio jedan hatch-lock...ono koji su bili čuli su šmirglanje u pozadini....  :D

BTW, prošla su 2 sata i servo je još živ..neda se !

D.

Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #8
Ne bu to riknulo do 11.
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #10
Test je završio...nakon tri sata servo od 1,8$ na 200 gr opterećenja nije crknuo!
Čuje se malo getriba, brenči kao pila zha drvo, ali ne posustaje.
I što sada... dodajem anketu, pa neka modelarsko pučanstvo sugerira...
Damir

Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #11
Ajmo živjet na rubu, natovari još koji gram tereta pa nek mali crkne  ;D
I voltažu digni za kojih pola volta, volt!  :D
MAK Zapad

Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #12
ja glasam za istu brzinu, samo uteg od 200g zamjeni sa 600g

ipak, to je 10g servo i nek pokaže kolko bu zdržal kod mučenja  ;)

Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #13
ja sam za pola nazivne snage 500-600 gr.  da vidimo koliko lazu ili ne....






Odg: Većeras uništavamo servo...

Reply #14
Test je završio...nakon tri sata servo od 1,8$ na 200 gr opterećenja nije crknuo!
Čuje se malo getriba, brenči kao pila zha drvo, ali ne posustaje.
I što sada... dodajem anketu, pa neka modelarsko pučanstvo sugerira...
Damir


Ček ček.. kak misliš završio.. naslov kaže da to treba riknut ;D

Pa ono mislim da bi trebao to kao myth busteri... ne rondat 2-3 sata.. već onoliko koliko bi letio.. sa pravim opterećenjem ...

pa ako ne pukne dizat opterećenje čak i iznad nazivnog... a ako to ne upali.. stavit malo C4... for fun ..  8)

u suprotnom .. vela bi rekao kao 2002...
kina -kostarika 2002 World Cup Japan&S.Korea : ova utakmica je zanimljiva kao i gledanje friško ofarbanog zida kako se suši.  ;)