Skip to main content

Topic: Povratak kralja... (Read 17775 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Povratak kralja...

Reply #75
Ako zelis provjeriti da li su smetnje, uzmes spektralni analizator, (ili neki chanel-check) pa prosetas livadom oko mjesta gdje ti se to dogadja. Ako netko zraci na slicnoj frekvi vidjet ces taj peak a ak je stvar prigusenja zbog necega u okolini peak od tvoje stanice ce pasti. Sve ostalo je nagadjanje.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Povratak kralja...

Reply #76
Ovo sa Vlagom u rastinju vjerujem jer sam se uvjerio ali uzrok sta se stvara da se veza prekida,kakva Barijera ?
moze biti da ti imas objasnjenje,Hvala.
Ovdje je moguca refleksija vlastitog signala od slojeva vode, pa prijemnik prima direkni signal i zakasnjeli signal pa dolazi do problema (zbog kašnjenja signala, oni mogi biti i protufazni, slično kao kod fresnelove zone) . I dalje to nije nikakva 'smetnja' nego posljedica nacina prostiranja signala, sve je objasnjeno na slici.
Damir

NAPOMENA - tada nisam imao 2,4

Odg: Povratak kralja...

Reply #77
EEwan, vrijeme ti je za 2,4 ... ako imaš trener port, posudim ti jedan moj komplet pa probaj 'opasno' mjesto  ;) .
Damir

spremam se vec dugo kupiti 2,4 modul i stalno sam odgadjao jer su mi uvijek bili vazniji modeli od toga. odnedavno  sam u takvoj strasnoj financijskoj gabuli da o modulu vise ne mogu niti razmisljati.
hvala na ponudi, od analiziranja nista jer su smetnje tamo definitivno i za sada mi je jedina opcija izbjegavati taj dio aerodroma. decki sa 2,4 ghz i 40 mhz tamo nemaju nikakvih problema.
struja zakon, nitro USTAV