Skip to main content

Topic: 4D electric plane  (Read 6582 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: 4D electric plane

Reply #2
aaa sory nisam vidio

Odg: 4D electric plane

Reply #3
Ma nije to nikakav "4D", kakve gluposti ljudi pišu :)
To je "običan" depronac s VPPom (variable pitch prop, recimo na Futabi 8FG se može isprogramirat VPP u acro modu :P)
MAK Zapad

Odg: 4D electric plane

Reply #4
Kvalitetno je izmaltretirao model,
vidi se da je dosta vježbao :)

fora mu je taj setup s propelerom na sredini modela,
osim što je zaštićen od poda u svim smjerovima, pa može kliziti po njemu dok radi,
u sredini CG-a je, pa je vrlo okretan  8)


Ma nije to nikakav "4D", kakve gluposti ljudi pišu :)
To je "običan" depronac s VPPom (variable pitch prop, recimo na Futabi 8FG se može isprogramirat VPP u acro modu :P)

ne treba ti nikakav mix, radi i na stanici za 100kn.

jer se taj setup spaja na servo, koji je vezan linkom slično kao rep na heliću,
u sredini je pitch 0, a kako guraš palicu u jedan i drugi smjer, tako servo povećava otklon...

a motor radi cijelo vrijeme isto preko drugo kanala, npr prekidača 0/1 ili nekog pota koji odfrljiš.



Odg: 4D electric plane

Reply #6


ne treba ti nikakav mix, radi i na stanici za 100kn.

jer se taj setup spaja na servo, koji je vezan linkom slično kao rep na heliću,
u sredini je pitch 0, a kako guraš palicu u jedan i drugi smjer, tako servo povećava otklon...

a motor radi cijelo vrijeme isto preko drugo kanala, npr prekidača 0/1 ili nekog pota koji odfrljiš.



Hvala kaj mi još jednom objašnjavaš ono kaj znam  :D
MAK Zapad


Odg: 4D electric plane

Reply #8
Ček, letim heliće i sad ti meni ideš objašnjavat kak radi VPP koji je stoput jednostavniji od eCCPM-a npr.?
Da bi na većini stanica isprogramirao pitch krivulju za VPP moraš bit u heli modu, ja sam iz poluzajebantskih/polutroll razloga napisao da Futaba to ima u Acro modu, mislim na podešavanje pitch krivulje za VPP.
Ugl, nebitno, hvala kaj si me naučio
MAK Zapad

Odg: 4D electric plane

Reply #9
jel shvaćaš da tu nema programiranja neke pitch krivulje?  ;D
da servo radi kako radi palica gasa? ušteka se u THR channel na prijemniku i to je to.

palica na dnu, ručica u jednoj krajnosti, pitch u negativi, avion ide u rikverc
palica na vrhu, ručica u drugoj krajnosti. pitch u plusu, avion ide naprijed
palica u sredini, ručica u sredini, pitch 0.

Quote
ja sam iz poluzajebantskih/polutroll razloga napisao da Futaba to ima u Acro modu

ako si samo htio trollati o futaba mixevima, onda OK  8)


(btw, i na Hitecu ne moraš biti u heli modu za to što govoriš, štelanje pitch krivulje, koja u ovom slučaju nije potrebna)

Odg: 4D electric plane

Reply #10
Tako je, ni na helijima nema štelanja pitch krivulje. Pogotovo na 3D avionima s VPPom nema štelanja pitch krivulje (ili throttle krivulje ako se ne radi o VPPu).

Aj hvala, nije prvi put da mi objašnjavaš stvari koje kužim kak rade, nisam te uopće pitao kako to radi, ali dokazao si svoje znanje još jednom
MAK Zapad

Odg: 4D electric plane

Reply #11
Sad sam baš pogledao i Spektrum ima nešto pic pic ali ja to ne koristim  :( .

Odg: 4D electric plane

Reply #12


Aj hvala, nije prvi put da mi objašnjavaš stvari koje kužim kak rade, nisam te uopće pitao kako to radi, ali dokazao si svoje znanje još jednom
[/quote]


Kenobi-robi

iznad SVIJU  :D

Odg: 4D electric plane

Reply #13
Tebe KROATO isto niko niš nije pital pa odskakući laganica levatit malu decu, aj bok
MAK Zapad

4D electric plane

Reply #14
dobro tip leti.. svida mi se kontrola kad je prop u sredini
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe