Skip to main content

Topic: dji f550 + naza + gps (Read 10317 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dji f550 + naza + gps

Evo i mene konaco se vratio kuci s puta i odmah sam se bacio na posao. Novi projekt hexa.

http://img253.imageshack.us/img253/6375/img1097i.jpg

Ostatak slika imate u txt prilogu (50kom)

Imam par pitanja vezano za izgradnju:

1. uzeo sam elise (link) s rc timera:Carbon Fiber 8x4.5" CW CCW Counter Rotating Propellers koje planiram koristiti na 4s bateriji, posto cujem da DJI su sklone pucanju.
Problem je sto dji motor ima narezano, a isto tako i dji elise te prop sjedne fino na motor dok ove ne sjednu na "glavu" i sami time ostane malo mjesta par navoja(cca pola ili 1 navoj)) za stegniti iste.


DJI prop


Carbon rc timer prop ima samo krug


Ovdje se moze vidjeti razlika kako to izgleda tj sjeda na motor:
DJI prop

rc timer prop


E sad dali je to dovoljno iako sumnjam ili postoji neko drugo riješenje. (davore ti si rekao da pase :) pa ja ih narucio)

sad manje pitanje tj vise mi treba savjet:
2. posto stavljam FPV zanima me kako najbolje slozit tj postaviti video transmiter na frejm kako nebi smetao ili pravio probleme gps/komasu ili nazi?
Koja kombinacija je bolja izmedju plejtova(gornje i donje ploce) ili na top gornje?
Ja sam nesta to stavio pa viditi koje bi bilo bolje ili mozda nesta trece svaki savjet je dobro dosao. evo slike




Video transmiter radi od 7-14V tako da nisam siguran dali moze podnjeti 4s ubacit cu ubec od 12V.

i zadnje pitanje koje mislim da znam odgovor ali za svaki slucaj da provjerim
Na video transmiteru ima 2+5 zica. Dvije su napajanje, a od ovih 5 dvije su 12V izlaz za kameru koji ne planiram koristiti te ostale 3 su video i 2 audio. 1 audio je na 6MHz, a drugi na 6.5Mhz to vjerovatno spajam oba kao stereo ili spajam samo jedan?
Ovdje mozete vidjeti link na shemu i na AV transmiter - LINK

Dok se ceka na odgovore i savjete bacam se dalje na posao. Moram ici pokupiti ubec, a i LCD 7" koji sam nasao na njuskalu i sloziti sve da to bude FPV ground station.

Toliko za sada
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: dji f550 + naza + gps

Reply #1
ima li netko rijesenje za ovaj problem s karboncima? postavio sam sve i letio fpv preko monitora (uzeo sam neku kameru za videonadzor 350kn i ne izgleda lose ima sirok kut a i slika je dobra samo sto pliva posto nema nikakve izolacije. Imam i nosac za kameru i planiram stavit go pro ali cekam noge. Ali ovo s propelerima nemam ideje kako to rijesit - jedino tokarenje motora iako nemam bas povjerenje ovim majstorima u slavonijo jer neke stvari su mi radili tako da znam kako su precizni i pazljivi pa se bojim ako odnesem da ce mi unistiti motore
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


dji f550 + naza + gps

Reply #3
Evo video leta s dji prop i video linkom. Cekaju se noge tako da mogu montirati kamera gimbal i go pro. http://www.youtube.com/watch?v=FMk543Covks&sns=em

Samo me pate dji prop posto sam vidio po netu da su skloni pucanju a karbonci stoje. Davore imas li savjet kako to rijesit posto si mi ti iste preporucio hehehe
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: dji f550 + naza + gps

Reply #4
pa jebem te banga jesi cuo za stupnu busilicu?  8)
koji je promjer prihvatne osovine na DJI motorima?
ono sta ti slika pliva na fpv kameri je problem čipa, ocito je CMOS koji nije bas za fpv, za te pare si mogo uzeti neku WDR CCD kameru kak spada a ne ovu naljepnicu

dji f550 + naza + gps

Reply #5
Ma to sam uzeo jel mi se nije dalo cekat ide to go pro i neki camera mount samo se cekaju noge. Ma neznam promjer ali nije krug na dji motorima nego zarezano kao elipsa
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: dji f550 + naza + gps

Reply #6
znam kako je zarezano ali je bazirano na krugu, izmjeri to

Odg: dji f550 + naza + gps

Reply #7
8mm  ;)

Odg: dji f550 + naza + gps

Reply #8
pukla elisa u zraku srecom nije bilo stete. ma busio sam karbonce ali slabo ima stijenke na tim od rc timera + nisam bas ravno probusio. Ujedno treba onda i neka podloska ili nesta kako bi ih uspio zategnuti. Tako da imam na prodaju 6pari rc timer karbonaca 8"


Evo neke snimke malo se letitlo i testiralo ( ima jos jedan video ali nemogu postaviti post saljem preko mobitela, taj drugi video ima i pad tj pucanje elise)

DJI F550 NAZA + GPS
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: dji f550 + naza + gps

Reply #9
Koja elisa ti je pukla, DJI ili RCTimer?
MAK Zapad

dji f550 + naza + gps

Reply #10
Ma dji 8" rctimer moram prepravljati ali nije mi uspjelo tj treba to fino izbusit, tako da imam 8 paketa karbonaca na prodaj nikad otvoreni ima oglas pa vidi
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: dji f550 + naza + gps

Reply #11
Hvala, ali meni je Graupner zakon, ne želim riskirat s ničim drugim :)
Osim toga, ja ionak letim na 11×5 ili 12×5
MAK Zapad

Odg: dji f550 + naza + gps

Reply #12

Odg: dji f550 + naza + gps

Reply #13
Odlicno mjenjao ovih dana 9ch prijemnik s 7ch posto mi 9ch treba za drugi projekt skidam i motore pa ti ih saljem. Cujemo se svakako
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: dji f550 + naza + gps

Reply #14
pošalji samo zvona, bit će ti možda i jeftiniji shipping
a i uštediš kolegi na vremenu malo, da ne mora on rastavljati kad već pomaže tokarenjem :)