Skip to main content

Topic: iznos carine na kupjenu robu u H.K. (Read 4570 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Jel mi može neko odgovorit na pitanje kolka je carina na kupljeni robu  u H.K.u iznosu od 190 dolara :'(
hvala unaprijed,

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #1
Zar misliš da imamo kristalnu kuglu :D .

Ako čitaš po forumu nema pravila!
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #2
iliti kakve si srece i dali si u tudoj milosti :D :D :D

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #3
Oko 260 kn poreza, oko 40 kn uzme pošta i koliko bude carine, bude. Nikad ne znaš.
Računaj do 400-500 kn sve ukupno
MAK Zapad

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #4
zavisi i da li je to stvarna cena ili cena na racunu

 

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #5
190 USD je s postarinom? Onda u najgorem slucaju s carinom i pdv-om oko 420 kn +/- par kuna. Ako ti ne napplate carinu nego samo pdv, onda cca 120 kn manje.

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #6
190 USD je s postarinom? Onda u najgorem slucaju s carinom i pdv-om oko 420 kn +/- par kuna. Ako ti ne napplate carinu nego samo pdv, onda cca 120 kn manje.
ako carine onda traze orginal racun,znaci roba + postarina i na to davanja

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #7
Nema carine na igracke.
Samo PDV i davanja posti i carini za pregled.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #8
Ovako od 01.01.2010 g. na snazi je naputak carinske uprave u kojem je izrijekom navedeno oslobađanje od davanja za pošiljke neznatne vrijednosti tj. do 160 kn (nisu precizirali da li se odnosi na samu vrijednost pošiljke ili ukupno s poštarinom).

Prelazi li Vam pošiljka vrijednost od 160 kn pa podliježete postupku carinjenja tijekom kojega se uračunavaju troškovi poštarine u carinsku vrijednost koja služi kao osnovica za obračun uvoznih davanja.

Ako ste dogovorili ste običnu dostavu onda ste naravno nadrljali ..... Overseas, DHL, TNT, Fedex itd
Ne potpisujte nikakvu punomoć gore navedenim jer ste ga onda tek nadrapali.
Samo bi ih trebalo pitati zašto   krše međunarodne akte Svjetske poštanske unije odnosno Konvencije SPU i tražio bih da mi dostave na adresu ocarinjenu robu u skraćenom carinskom postupku jer skraćeni postupak nalaže Carinski zakon RH, jer ste tako platitli pošiljatelju.
I naravno naznačite da ćete ih prijaviti HAKOM-u, odnosno hrvatskoj Agenciji za poštu i telekomunikacije
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #9
jesi li ti odbio dati suglasnost za zastupanje u carinskom procesu te kasnije i platiti naknadu rhei d.o.o.?

pitam jer oni izričito vele u tom slučaju, ne morate vi ništa potpisati, ali paket se vraća pošiljatelju.
pa gubiš u najmanju ruku iznos poštarine(koja nije mala jer si platio brzu kurirsku službu, ne china post)

a ako potpišeš, prođe proces carinjenja, ali onda jednostavno ne dobiješ paket dok ne platiš što traže.

znam da se danas može tužiti svakoga za razne stvari.
ali me zanima kako je tebi prošlo ako si to radio, i koliko je trajalo dok nisi dobio paket?

(onako ga dobiješ iduće jutro u ruke)

njima je u interesu skupljati te ležarine i naknade za zastupanja, pa onda šalju sve na carinu.
nije ko na običnoj pošti di im se ne da sve otvarati,
pa otvore tu i tamo po koji... da ispune normu za taj dan, a zaposlenicima ni u đep ni iz đepa.

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #10
Naime fizičke osobe prilikom kupovine za svoje osobne potrebe u vrijednosti do 5000 kn su oslobođene redovne carinske pocedure i naplaćuje im se u skraćenom postupku - odnosno carinski službenik osobno izvrši naplatu i nema potrebe za uslugom špeditera (to je slovo zakona).

Odnos s (DHL-om,TNT ili drugima) uređujete sami, ako potpišete punomoć naplatiti će svoje usluge po svom cjeniku,
Ali nikako nemaju pravo naplatiti usluge špeditera na pošiljke manje vrijednosti od 5000 kn.

Pošiljatelji su u načelu odgovorani ukoliko ste platiti dostavu do svoje adrese da isto provede za ugovorenu cijenu, ali u praksi mu ne možete ništa - jedino izbjegavati pošiljatelje koji šalju isključivo na takav način (isto vrijedi i za pošiljke TNT, Fedexa i sl)
Ja sam platio u USA robu 47$ a dostavu fco zagreb 56$ + 3$ osiguranja pošiljke i to dostavu FEDexa i imao sam račun za to.
Poslao sam im mail u Rheu d.o.o. da pošalju račun Fedexu u USA a ne meni, pa su odustali od carinskog zastupanja i carinskog skladištenja samo mi naplatili 40kn + pdv manipulativne troškove.
I naravno platio samo PDV na gore navedeni iznos nekih 130kn

Zakonski imate pravo otići sami po svoj paket i tražiti da vam se obračunaju davanja u skraćenom postupku i tada plaćate samo carinu i pdv - pitanje je koliko vam je to isplativo ako ne živite u Zagrebu? samo treba za to na vrijeme reagirati.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #11
Nema carine na igracke.
Samo PDV i davanja posti i carini za pregled.

<Pa i ja tako mislim.
Znači iznos x 1.23 + recimo nekih mističnih 40-50 kuna.

znači odokativno 190$ >>> 1100kuna >>> 280-350kuna ;) ;)

Odg: iznos carine na kupjenu robu u H.K.

Reply #12
kak bu nek bu, ::)
hvala na svim odgovorima kolko sam skužil cijene se razlikuju od naruđbe do naruđbe, :'(

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.