Skip to main content

Topic: molim pomoc :D oko odabira serva. (Read 2287 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

molim pomoc :D oko odabira serva.

ovako, za camac koji polako radim mi treba setup,
trenutno su dva Hex Tronik HX12K koji na 6V imaju 16kg/cm al rade max na 6V ili mogu i na 7.2V to jest 2S lipo direktno ?
tretno nemam nikakve batke, pa sam mislio uzet ovo : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8933__Turnigy_2200mAh_2S_20C_Lipo_Pack.html

bio bih najsretniji kad bi nju mogao direkt spojiti na receiver i isti koristiti na servacima bez ubec-a i sl,
ili odbaciti trenutne servace i uzeti neke digitalne koji rade na 7.2V i tu molim pomoc koje.

treba mi jedan od 3kg za gas i jedan za kormilo obavezno preko 10kg i naravno metal gear oba.

naravno sto manja ulaganja :D

imam trenutno prijemnik futabin koji mislim da moze na 7.2V (samo nisam siguran da li ce raditi taj prijemnik s ) Futabom 6EX (oba su 2.4 FASST) ili ce ici na orange koji ce doc s stanicom, koji je takodjer sposoban raditi na 7.2V

eto molim vasu pomoc za neki setup. HVALA

Re: molim pomoc :D oko odabira serva.

Reply #1
Evo stranica od receivera.www.gpdealera.com/cgi-bin/wgainf100p.pgm?I=FUTL7630 Po njoj moze s bilo kojom 2.4 fasst futabom da radi pa i 6ex. Al kao da radi na 6V pa sta mislite jel bolje moje servace plus ubec ili imate neki drugi predlog. Molim Vas pomoc

Milos @ Galaxy S3


Re: molim pomoc :D oko odabira serva.

Reply #3
Njesra :( s stanicom dobijam dva packa nimh od 8 celija za tx original futabine (sanyo), pa i spojim u seriju i onda preko beca na 6V
Ili uzmem josnjednu lipo 3S koju cu moc koristiti i na nekoj letelici :D


Milos @ Galaxy S3

Odg: molim pomoc :D oko odabira serva.

Reply #4
8 celija x2 u seriji je 19-20 V. ne vidim smisao takvog spajanja baterija sa prijemnikom preko bec-a...  trebaju ti nimh packovi od 4 ili 5 clanaka bez bec-a, a ako ides sa lipo onda ti treba bec ili HV servici i prijemnik.
struja zakon, nitro USTAV

Re: molim pomoc :D oko odabira serva.

Reply #5
Manje opterecenje zica :X i manje ampera povlaci.  I lipo bi stavio prec beca. Ili koje hv service preporucujes po onim kriterijima pa uzmem 2s direkt. Orange stanica mislim da moze hv

Milos @ Galaxy S3

Odg: molim pomoc :D oko odabira serva.

Reply #6
do kuda je manje opterecenje zica?
 ti trebas odredjenu voltazu u prijemniku i nema veze dajes li ti becu 8 ili 20 V kad od njega dalje prema prijemniku ide voltaza iz bec-a.

nemam iskustva sa HV servicima pa ti ih ni ne mogu preporuciti.

nemoj se puno zamarati oko toga. ako nemas novca onda izaberi najjeftinije rjesenje, a to su nimh packovi jer service vec imas. za njih trebas imati i nimh punjac.
financijski korak dalje je lipo+bec sa postojecim servicima, ali je upitno koliko je to bolje osim sto se lipo ne prazni od stajanja za razliku od nimh baterija i sto punjenje puno krace traje. negativno je to da je bec jos jedan element vise u sustavu koji se moze pokvariti...
treca opcija je HV koja je najbolja i najskuplja.

na tebi je odluka...
struja zakon, nitro USTAV

Re: molim pomoc :D oko odabira serva.

Reply #7
Bit ce najjeftinija. Hvala na savjetu. Punjac za nimh isto imam original uz stanicu.

Hvala jos jednom

Milos @ Galaxy S3

Re: molim pomoc :D oko odabira serva.

Reply #8
Jos jedno. Posto je na kormilu dosta jak servac. Dal je bolje napon dovest na njega ili na stanicu klasicno?

Milos @ Galaxy S3

Odg: molim pomoc :D oko odabira serva.

Reply #9
ja sam na letecim modelima hx12k service spajao na prijemnik, a bilo ih je po 3 ili 4 spojenih odjednom i nikad nije usfalilo struje.
struja zakon, nitro USTAV

Re: molim pomoc :D oko odabira serva.

Reply #10
Super. Nisam znao pa pitam.

Milos @ Galaxy S3

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.