Skip to main content

Poll

modelari, a sto vi kazete?

  • za
    25 (31.6%)
  • protiv
    47 (59.5%)
  • suzdrzan
    7 (8.9%)

Total Members Voted: 75

Voting closed: January 21, 2012, 10:52:25 pm

Topic: nas mali referendum (Read 56512 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: nas mali referendum

Reply #30
naravno da ima dobrih i loših stvari... sinko prošlo je 20 godina i sve više tonemo.. prodalo se sve šta se moglo, sta da ostanemo jo ovako. Evropa ce nas uredit i dobro stegnit, tko hoce radit, radit ce tko nece bit ce gladan! Dobro je kerum reka Rad oslobađa.. znam da to fašistički zvuči al za ovaj naš neradan i ljen narod nema bolje propagande.

Loše zvuči ovaj dio lijen narod, ima ekipe koja je lijena gledam ih od 90' kako ispijaju kavicu svako jutro popodne i veče jer nemaju što raditi, a ja plaćao kavu, dok je moj djed radio po cijeli dan za kruh, a veleposjednik. Danas je mrtav, posjedi su rasprodani da bi potomstvo preživjelo. A kava se još uvijek ispija okolo.

Skinuti s državnog proračuna sve koji nemaju zašto na njemu biti. Stegnuti prvo tamo, a onda ako treba (a nažalost treba) dirnuti u tog čovjeka koji čeka posao, bio on lijen ili ne, ako želi posao i želi rditi da ga dobije.

Ekipu koja je lijena na određenim pozicijama treba maknuti s njihovih pozicjia i staviti osobe po sposobnosti a ne podobnosti, >TO je dio koji treba izmjeniti, a onda bude i više posla.

A rasprodati će se još više toga a ne manje.

Odg: nas mali referendum

Reply #31
dolazit će modeli na kućna vrata, eto to je plus, i nema dozvola i gluparija

E to je odgovor!! ;) Jedva čekam.


He da, da je bar tako, ali sjetite se da Kina nije u EU, Francuz kad naruči nešto s HK mora platiti porez. Druga stvar je što ćemo moći kupovati iz Lindingera i Schweighofera na kućna vrata ;)

postoji i HK DE warehouse pa ce se od tamo moci narucivati. kad sam kupovao stanicu prije 4  godine iz njemacke postarina za uniju je bila besplatna, a za hr se placala pa ce i tu biti neke koristi ako udjemo.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #32
Moriaty,

razumljiv mi je nacin na koji mnogi interpretiraju nesto o cemu nemaju pojma,
ne mislim na tebe,opcenito,

ja sam zivio punih 40 godina u Njemackoj i iz nicega napravio veliko a sto tu se ne bih usudio,
ako nista drugo a ono Zakoni EU ce nas-Vas dovesti u red a to je za sada najvaznije,
izbor mjesta gdje da zivis i radis je mnogima tu neshvatljivo jer vecina ne moze zamisliti drugo nego umrijeti tu gdje se rodio a konkurenciji na trzistu,
to tek treba dozivjeti,samo jedan primjer, prvi dan nakon ulaska Poljske su Prodavci Mljecnih Proizvoda gledali u Nebo i pitali se gdje su dojucerasnji Kupci,
svi su listom okrenuli Ledja domacim Proizvodjacima zbog jeftinijih ponuda Zemalja iz EU,
to je dobra stvar sto se gube Monopoli domacih Proizvodjaca,
Najvise ce ulaskom profitirati Poljoprivreda a to je upravo vazno, bogata Trpeza-bogata Drzava i siti Gradjani a sto sada nije slucaj,

Neka se ne plase oni koji misle da ce biti prisiljeni ici u najam i "grbaciti" kako se ovdje jedan izrazio,
ne strane Firme ce doci ovamo.

Ja mogu samo biti zadovoljan sto je Hrvatska stigla tako daleko o cemu mnogi sanjaju.
Grcka i Portugal, prilike u grckoj su mi dobro poznate a i kolike su Milijarde progutali na ime pomoci od EU.
Poz,Iv

Odg: nas mali referendum

Reply #33
Najvise ce ulaskom profitirati Poljoprivreda a to je upravo vazno, bogata Trpeza-bogata Drzava i siti Gradjani a sto sada nije slucaj,

To sigurno.  Neće biti više poticaja na ništa. I neće se moći kupovati traktori na kredu od 100.000-200.000 eur a da imaš jutro zemlje.
toga nema u  Europi pa vjerujem niti na ovoj kugli.

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: nas mali referendum

Reply #34
ja sam ZA,  jer trenutno radim i po 240-250 sati mjesecno (prijavljen na minimalac, bez ugovora na neodredeno) pa se nadam da cu uskoro biti adekvatno placen ili manje raditi  ::)  mozda cak prijavljen na cjeli iznos a mozda i ugovor na neodredeno dobijem dali bude tako.... ako ne jeb.... cu nekom m...u

Odg: nas mali referendum

Reply #35
Ma ja sam u naćelu za samo se nadam da će se stvari koje sam naveo promijeniti.

Ma nitko ne zna točno kako će ići, samo se nadam da će biti bolje. Znam da uvijek može gore, no nadajmo se da ne bude, da će svima osvanuti bolje sutra.

Odg: nas mali referendum

Reply #36
Ma ja sam u naćelu za samo se nadam da će se stvari koje sam naveo promijeniti.

Ma nitko ne zna točno kako će ići, samo se nadam da će biti bolje. Znam da uvijek može gore, no nadajmo se da ne bude, da će svima osvanuti bolje sutra.

van unije moze biti samo ovako kako je sada.
Ma ja sam u naćelu za samo se nadam da će se stvari koje sam naveo promijeniti.

Ma nitko ne zna točno kako će ići, samo se nadam da će biti bolje. Znam da uvijek može gore, no nadajmo se da ne bude, da će svima osvanuti bolje sutra.

bez unije nam nece osvanuti sigurno. npr. moja firma ima dosta poslova sa zemljama iz unije. eu nam nakon odbijanja moze staviti visoke carine za nase proizvode i usluge jer zele stititi svoje firme i interese tj. interese drzava koje su u eu.  moja firma (ne moja nego u kojoj radim), a i mnoge druge ce u tom slucaju moci staviti kljuc u bravu. ne znam jeli tko spominjao CEFTA-u? govori se da cemo izgubiti clanstvo u njoj ako udjemo u eu i to je istina, ali mi sa bosnom, kosovom i srbijom imamo medjudrzavne ugovore o razmjeni dobara i usluga pa se tu stvari nece previse mijenjati.

glas protiv je glas za trenutno stanje, a glas za je glas za neizvjesnost. ne moramo se oko toga zavaravati, ulazak moze ispasti veliki fjasko, ali mogu nam u doglednoj buducnosti poteci med i mlijeko. ima ona stara: tko ne riskira ne profitira.

pogledajte kartu unije, svi koji vrijede su tamo, tamo je ekipa, a mi cemo mozda ostati na balkanu kao vec nasminkana cura koja na kraju nije otisla van u provod iz straha da joj netko ne stavi drogu u kokakolu ili da joj netko ne zabije joint u venu ;) ;) ;)

na kraju sam ipak presao preko svoje rijeci i agitiram za uniju, ali sto cu kad i ostali raspravljaju, a meni je rasprava u krvi. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #37
Ma ja sam u naćelu za samo se nadam da će se stvari koje sam naveo promijeniti.

Ma nitko ne zna točno kako će ići, samo se nadam da će biti bolje. Znam da uvijek može gore, no nadajmo se da ne bude, da će svima osvanuti bolje sutra.

van unije moze biti samo ovako kako je sada.
Ma ja sam u naćelu za samo se nadam da će se stvari koje sam naveo promijeniti.

Ma nitko ne zna točno kako će ići, samo se nadam da će biti bolje. Znam da uvijek može gore, no nadajmo se da ne bude, da će svima osvanuti bolje sutra.

bez unije nam nece osvanuti sigurno. npr. moja firma ima dosta poslova sa zemljama iz unije. eu nam nakon odbijanja moze staviti visoke carine za nase proizvode i usluge jer zele stititi svoje firme i interese tj. interese drzava koje su u eu.  moja firma (ne moja nego u kojoj radim), a i mnoge druge ce u tom slucaju moci staviti kljuc u bravu. ne znam jeli tko spominjao CEFTA-u? govori se da cemo izgubiti clanstvo u njoj ako udjemo u eu i to je istina, ali mi sa bosnom, kosovom i srbijom imamo medjudrzavne ugovore o razmjeni dobara i usluga pa se tu stvari nece previse mijenjati.

glas protiv je glas za trenutno stanje, a glas za je glas za neizvjesnost. ne moramo se oko toga zavaravati, ulazak moze ispasti veliki fjasko, ali mogu nam u doglednoj buducnosti poteci med i mlijeko. ima ona stara: tko ne riskira ne profitira.

pogledajte kartu unije, svi koji vrijede su tamo, tamo je ekipa, a mi cemo mozda ostati na balkanu kao vec nasminkana cura koja na kraju nije otisla van u provod iz straha da joj netko ne stavi drogu u kokakolu ili da joj netko ne zabije joint u venu ;) ;) ;)

na kraju sam ipak presao preko svoje rijeci i agitiram za uniju, ali sto cu kad i ostali raspravljaju, a meni je rasprava u krvi. :)

SUPPER si !

Odg: nas mali referendum

Reply #38
Nije glas protiv = glas za trenutno stanje
Trenutno stanje je SRANJE i tu i ovamo.
Treba ici na bolje, a ne da biramo manje od dva zla.


Mislis da u EU nema rada na crno, izvrdavanja poreza i sl.
Skini ružičaste europske naočale i pogledaj malo SVOJIM a ne televizijskim očima.
Zašto se po difoltu prihvataju izjave političara i tv lica kao aksiomi (istina bez dokazivanja)?


Ljudi sa prostora BiH a vjerujem i iz Cro, dosta rade na crno u EU.
Dajte im kad dođu "na urlaub" malo da popiju pa kad se razveže jezik....
Kako se sve kupuje na akcijama po velikim trgovačkim centrima, kako se i gdje kupuje "schparfleish" i naresci.....


Ulaskom u EU, doći će do velike promjene, ali moje mišljenje je da ta promjena neće biti na bolje za normalan, pošten narod. Stare komunjare su zadržale svoje pozicije, za vrijeme privatizacije su pokrali sve što se pokrasti moglo, a što nisu mogli prodali su strejndžerima sa sitne novce i veliku proviziju.
Ulaskom u EU, oni će najvište profitirati a oni i guraju cijelu priču, jer su u vrhu vlasti, lično ili posredno.



Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: nas mali referendum

Reply #39
Nije glas protiv = glas za trenutno stanje
Trenutno stanje je SRANJE i tu i ovamo.
Treba ici na bolje, a ne da biramo manje od dva zla.


Mislis da u EU nema rada na crno, izvrdavanja poreza i sl.
Skini ružičaste europske naočale i pogledaj malo SVOJIM a ne televizijskim očima.
Zašto se po difoltu prihvataju izjave političara i tv lica kao aksiomi (istina bez dokazivanja)?


Ljudi sa prostora BiH a vjerujem i iz Cro, dosta rade na crno u EU.
Dajte im kad dođu "na urlaub" malo da popiju pa kad se razveže jezik....
Kako se sve kupuje na akcijama po velikim trgovačkim centrima, kako se i gdje kupuje "schparfleish" i naresci.....


Ulaskom u EU, doći će do velike promjene, ali moje mišljenje je da ta promjena neće biti na bolje za normalan, pošten narod. Stare komunjare su zadržale svoje pozicije, za vrijeme privatizacije su pokrali sve što se pokrasti moglo, a što nisu mogli prodali su strejndžerima sa sitne novce i veliku proviziju.
Ulaskom u EU, oni će najvište profitirati a oni i guraju cijelu priču, jer su u vrhu vlasti, lično ili posredno.

Posljednjih 20 godina radio sam samostalno,
nesto malo na crno ide pod parolom Rodjak ili momentalna pomoc,

ALI ako te ulove a prije ili kasnije DA,
tada si kao Poslodavac za SVA VREMENA otpisan,
a taj Jadnik nece nikada krociti na to Tlo !

Varate se ako mislite da ce Poslodavac profitirati,nesto malo i u pojedinacnim slucajevima da, ako si toliko glup da radis za male Pare ali tko to jeste,
dobar Radnik je dobro placen i njegova vrijednost se ocjenjuje na osnovu koliko si Poslodavaca promijenio prije nego si do nas dosao.

Poz.Iv

Odg: nas mali referendum

Reply #40
@ mtesa
Pa nas je već sve pogodilo oko ulaska u eu samo još nismo unutra službeno. Sva sranja oko trgovačkih lanca, propala industrija i proizvodnja.
Svatko tko će htjeti raditi moći će valjda nešto i zaraditi, to je jedino dobro koje bi nama trebalo i koje bi trebali očekivati od unije.
Kao što rekoh daj bože da iskoristi europa naše potencijale u metalskoj industriji, poljoprivredi itd. Nek im budemo jeftina radna snaga, nek se kod nas rade dijelovi za aute, auti, oružje, kamioni, vlakovi, alati, strojevi i ostalo. To je kod nas propalo a još uvijek ima potencijala za obnoviti metalsku industriju. Pa nek se i hrana već jednom krene proizvoditi, sve uvozimo, da se sutra zaratimo izgubili bi rat samo zato jer nemamo vlastitu proizvodnju hrane.
Da se kod nas radi koliko političari blebeču i da stvarno ti isti političari znaju, žele i rade na tome da se pokrene proizvodnja i stvore nova radna mjesta nebi mi trebali uniju. Kad neznamo i nećemo sami onda nema druge nego ular oko vrata i vuci vole.
Osim toga svatko bi trebao znati gdje mu je mjesto, ak smo se prozvali gospoda ne znači da to stvarno i jesmo. Jasno da nam se neće puno toga dopasti kad se jednom stvari ako sve skupa saživi krenu dovoditi u red kad volimo nered od običnog čovjeka pa do naših dragih političara, svi bi nešto mutili a ježi ga nema se više što mutiti.
Raditi treba ljudi, raditi, pa ako niš drugo modele :)

Odg: nas mali referendum

Reply #41
VAN  moste uvijek ali NUTRA ???

jedini spas za ovu na rubu propasti Zemlju je EU
Pozz, Iv

Odg: nas mali referendum

Reply #42
VAN  moste uvijek ali NUTRA ???

jedini spas za ovu na rubu propasti Zemlju je EU
Pozz, Iv


Uff ovo je i boldano.. . ;D

Ja ću glasat za ne.. iako ćemo upasti unutra.. previše smo interesantni da ne bi ušli.

Unutra ćemo ući puno lakše nego što ćemo izaći. Dobit nećemo ništa, izgubit svoje nećemo, cijene će poskočit, a da će biti bolje neće.

Oni koji imaju deficitarna zanimanja će i dalje imati posla, a ovi koji su "zamjenjivi" će postupno zamjeniti rumunji i jeftinija radna snaga.

Jednom je netko rekao glavni razlog zbog čega to nije dobro, i zbog čega nije dobro da nam neki tamo u briselu donose uvjete, a ja dodajem da je jednako loše kao i oni koji tu ne žive a imaju pravo glasa.

Razlog je taj što te odluke i ti glasovi ne utječu nimalo na njih same, pa tako ni  onaj u briselu ne osjeća posljedice njegovih odluka po nas i po sebe. Isto tako ova naša raseljena hrvatska isto tako ne osjeća posljedice svojih glasova.. osjećamo ih mi.. već zadnjih 20 god  ???

Ukratko, neće nitko profitirati osim golemih europskih korporacija, nešto političara koji će dobiti europska mjesta i plaće, te ostala bjelosvjetska mafija koja će sada sve što radila preko granica, raditi i bez granica...

Sad o teoriji zatvaranja i otvaranja nema šta da se priča, otvoreni smo zadnjih x godina i svi nas p***u non stop.. bez granica i limita.

Idealno bi bilo da ne uđemo, da nam europa konačno kaže dosta kredita, da propadne sve što treba propasti, i da se već jednom dugovi počnu vraćati.. ovako
će europa otvoriti kesu, naši političari će i dalje imati izobilje za krasti i ništa se neće promjeniti...

Glas za ne je glas za svjetliju budućnost  ;D





Odg: nas mali referendum

Reply #43
će europa otvoriti kesu, naši političari će i dalje imati izobilje za krasti i ništa se neće promjeniti...

Vjerojatno će još jedno vrijeme biti upravo tako, za to se naši političari bore, to je njihov cilj.
------------------------------------------------------------------------------------
A doći će europljani po svoje to će isto sigurno biti, kao i naše firme i država će otići za kunu.

Odg: nas mali referendum

Reply #44
će europa otvoriti kesu, naši političari će i dalje imati izobilje za krasti i ništa se neće promjeniti...

Vjerojatno će još jedno vrijeme biti upravo tako, za to se naši političari bore, to je njihov cilj.
------------------------------------------------------------------------------------
A doći će europljani po svoje to će isto sigurno biti, kao i naše firme i država će otići za kunu.

He,hee kako se ljuto varate,
ne daju oni Peneze a da ne znaju kud i kako su potrosene !

Sisak, preko 800 zaposlenih ne bi izgubili posao da smo u EU